RECEP AKYEL, GENEL BAŞKAN ADAYI OLACAK MI?

Özçelik İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel, Genel Başkan adayı mı olacak?

Manşet 25.02.2022, 16:15 25.02.2022, 17:34
1741
RECEP AKYEL, GENEL BAŞKAN ADAYI OLACAK MI?
banner131
banner36

Özçelik İş Sendikası Genel Merkezi, bu yıl Ekim ayında yapacağı kongre öncesinde hareketli günler yaşıyor.

Atama ile getirilen Genel Sekreter Hicret Bozoklu’nun, bizzat Genel Başkan Yunus Değirmenci tarafından anti demokratik bir şekilde gönderilmesine tepki gösteren Genel Başkan yardımcıları Recep Akyel ve Ferhan Öner’in, Değirmenci ile yol ayrımına girdiği konuşuluyor..

Çalışma ve iş hayatında uzman olan Genel Sekreter Hicret Bozoklu’nun sendikadan gönderilmesine tepki gösteren şubeler ise şimdi gözleri Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel’e çevirdiler. Akyel’in aday olması yönünde büyük baskılar yaptıkları belirtiliyor..

Şubelerden ve tabandan, Genel Başkan adayı olması yönünde son günlerde büyük baskı gördüğü konuşulan 20 yıllık deneyimli sendikacı Recep Akyel ise sessizliğini koruyor.

Öte yandan Genel Başkan Yardımcısı Ferhan Öner başta olmak üzere, çok sayıda şube başkanı ile yöneticilerin ve işçilerin Recep Akyel’in öne çıktığı video kliplerini yayınlamaları ise ayrı bir mesaj verildiği yönünde yorumlanıyor.

Genel Başkan adaylığı ile tüm gözlerin kendisine çevrildiği Recep Akyel’in ise son yıllarda sendika genel merkezinde yaşanan bazı olaylardan ve işçi haklarını savunma yönünde zayıf kalınmasından rahatsız olduğu da tabanda konuşuluyor.

Yorumlar (2)
MUHARREM 6 ay önce
NİYE BU KADAR SAHALARDA 3-4 AYDIR ANLAMADIK MI SANKİ
Fikret Altıok 6 ay önce
Valla çelik iş sendikasına yağmurlu havada su vermem ama sayın Recep Akyel başkanlığa aday olursa ne kadar destek gerekirse okadar destek veririm fazlasında yapacağımı bilenler bilir elbetteki
banner11
banner12
22
hafif yağmur
banner125
banner18
banner74