RAMAZAN PİDE FİYATLARI BELLİ OLDU

Ramazan sofralarının vazgeçilmezi olan pide fiyatları belli oldu.

banner108
Manşet 12.04.2021, 16:17 12.04.2021, 20:08
4956
RAMAZAN PİDE FİYATLARI BELLİ OLDU
banner36

11 Ayın Sultanı Ramazan’ın en önemli simgesi olan pide fiyatları belirlendi.

Fırıncılar Odası, Karabük il genelinde ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı.

Oda fiyatlarına göre; 350 gramlık sade pide 3.5 TL, yine aynı gramajda yumurtalı pide ise 4.5 TL’den satışı yapılacak.  

Yorumlar (10)
Adsız Cengaver 8 ay önce
çok değilmi kardeşim düşürün fiyatı fakir fukara nasıl yesin
Ahmet EŞTER 8 ay önce
bahalı bea
Halktan biri. 8 ay önce
Safranbolu Belediyesinin çok güzel hamleleri var bunlara istinaden Halkçı bir parti olmasından da ötürü, kendilerinden HALK EKMEK fırını ve bir kaç mahallede de satış noktası projesi bekliyoruz. Yine aynı şekilde HALK BALIK tabi ki; denize 1 saatlik mesafede olmamıza rağmen balıkçı tekelinden ötürü herkesin malumu fiyatlar çok pahalı.
Ankara ve İBB belediyelerinin halkçı hamleleri gibi girişimlerle kaliteyi ve fiyat dengesini sağlaması gerekmektedir. Toplamda 15-20 işletmenin yüksek kazancının Safranbolu'lunun düzgün ve uygun fiyatlı besinlere ulaşmasının önüne geçmesi doğru değildir.

Ayrıca Ramazan ayında da ekmekten pideye oranla daha az kazandıkları için, ekmekleri bilerek isteyerek yıllardır Ramazan ayında nispeten düşük kalitede ve tek postada çıkarıp taze dağıtmayan, marketlerde taze bulundurtmayan; dini bütün, vicdan sahibi pek muhterem fırıncılarımızı da hürmetle anıyorum. Kefenin cebi yok hatırlatırım.
Evine günde 10 ekmek alan aileler, 10 pide almakta zorlanır. Kimse de 1 ay taze olmayan ekmeğe zorunlu bırakılamaz.
Sadece ekmeği çözse, o ekmek bir seçim daha alır...
hüseyin 8 ay önce
Karabük belediyesine ait fırın Refah partisi belediyesi zamanın da faaliyete geçirildi ve devam ediyor.Chp nin halk partisi değil bir zümre partisi olduğunu öğreneceksiniz,Satranbolu belediyesinden halkçılık bekleyenler.
MAĞDUR FIRIN İŞÇİSİ 8 ay önce
ramazan ayında ekmek ve pide üretimi için günde 17-18 saat gibi en uzun süre çalıştırıp fazla mesai ve hafta tatili ücreti vermeyen PATRONLAR için iyi ki VAR CEHENNEM...
RAMAZANDA EKMEK -PİDE AKSIN PARALAR AMA İŞCİYE FARK YOK...
FIRIN İŞÇİSİ 8 ay önce
SGK MÜFETTİŞLERİNİ GÖREV YAPMALARINA ÇAĞIRIYORUM. İŞCYİ 17-18 SAAT ZORLAYARAK ÇALIŞTIRAN, FAZLA MESAİ ÜCRETİNİ, HAFTA TATİLİ İZİNİ VEYA ÜCRETİNİ ,RESMİ TATİL İZİNİ VEYA ÜCRETİNİ VERMEYEN FIRIN-İŞLETMELERİN DENETLENSİN, EMEK HIRSIZLARINA AĞIR CEZAİ YAPTIRIMLAR UYGULANSIN.
Adsız Cengaver 8 ay önce
hüseyin rumuzlu arkadaş karabğk belediye fırını hakkında ya yanlış biliyorsun yada yalan konuşuyorsun benim yaşım 52 ben ilk okula giderken yani 1980 yılında fırından ekmek almaya giderdik fırın 1980 yılı öncesinde kuruldu karabükte refah partisi ilk defa 1994yılında enver tümen le belediye başkanlığını kazanmıştır bir dahaki dönemde doğru yol partisine geçti o gelmeden yıllar önce fırın kuruldu ve faliyetteydi milleti yanlış bilgilendirme boş konuşma
Adsız Cengaver 8 ay önce
yorumumu beğenmedim diyen arkadaş nesini beğenmedin
hüseyin 8 ay önce
5 kg un 18 tl bim 101 ve şokta 5 kg undan 10 kg ekmek veya pide çıkar. Bu firinciıar ekmeğin kilosunu 15 tl den pidenin kilosunu da 20 tl den satıyor. İmkanı olanlar ekmeği pideyi evinizde yaparsanız onların sattığı fiyatın beşte birine mal edersiniz. Arz talep kanunu gereği mecburen fiyat düşürecekler.. İnsan da gram utanma olur yahu sandviç kadar ekmek 200 gr 1,5 tl 350gr pide 3,5 tl.
Adsız Cengaver 8 ay önce
hüseyin rumuzlu arkadaş ya matematik bilmiyorsun yada hesap hatası yapıyorsun arkadaşım 5 kilo undan 10 kilo ekmek yada pide çıkar diyorsun nasıl iki katı ekmek çıkar anlamış değilim ayrıca hem diyorsun 200 gram ekmeği 1,5 tl den satıyorlar diyorsun hemde ekmeğin kilosunu 15 tl den satıyorlar diyorsun arkadaşım 1 kilo yu 200 grama böldüğün zaman 5 adet ekmek eder 200 gramlık 1 ekmek 1,5 tl ederse 5 adet ekmek 7,5 tl eder 15 tl yi nerden çıkarıyorsun vatandaşı yanlış bilgilendirme
banner11
10
açık
banner17
banner18
banner39
banner74