ÖZEL KURS RUHSATINDA SKANDAL İMZA

Şirinevler'de şartları taşımadığı için kapatılan özel bir kurs merkezine tüm olumsuz raporlara rağmen usulsüz ruhsat verildiği iddiaları gündemde.

Manşet 25.08.2022, 14:56 25.08.2022, 15:46
2731
ÖZEL KURS RUHSATINDA SKANDAL İMZA
banner36

Karabük İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Özel Öğretim Şubesi, yeni ruhsatlandırılan bir Kişisel Gelişim Kursu ile ilgili adeta skandala imza attı.

Yaklaşık altı ay önce Şirinevler mahallesinde bir apartmanın bodrum katındaki küçük bir alanda Kişisel Gelişim Kursu açılmıştı. Aradan geçen zaman içerisinde müfettişler tarafından üç defa inceleme raporu düzenlenmiş ve her defasında hazırlanan raporda bodrum katı olan bu yerin MEB standartlarına, yönergeleri ile yürürlükteki mevzuata aykırı olduğu rapor edilerek, kurs kapatılmıştı.

Kapanan özel kurs merkezi ile ilgili her defasında açılamaz raporu olduğu halde ve ısrarla tekrar tekrar yeni rapor düzenlenmesine rağmen 3 kez olumsuz karar alınmıştı. Ruhsatı olmayan bu bodrum katındaki özel kurs merkezi öte yandan Milli Eğitim Müdürlüğünün gözü önünde faaliyetlerine devam ettirmişti. 

Konuyla ilgili iddialar arasında, bu binanın gerekli şartları taşımadığı, sınıf, derslik ve diğer birimlerin metrekarelerin uygun olmadığı, ayrıca lavabo, koridor, kapı, pencere gibi bölümlerinde yönetmelikteki standartlara uygun olmadığı yer almakta. Özel kurs ruhsatı açılmak istenilen bodrum katının tavan yüksekliği uygun olmadığı, yangından korunma ve diğer konularda şartları taşımadığı halde en son düzenlenen raporda bunların tamamının göz ardı edildiği öne sürülüyor.

Tabi ki skandal bununla da bitmiyor ve açılış ruhsatı verilen bu özel kurs merkezinin toplam alabileceği öğrenci kontenjanı 12 kişi olarak belirleniyor. 

Şimdi kamu adına soruyoruz; 

Üç defa olumsuz düzenlenen rapor, dördüncüde nasıl olumluya döndü?

12 öğrenci kontenjanıyla açılan özel kurs merkezi nasıl hizmet verecek, bunun kontrolü nasıl yapılacak?

Böyle yetersiz bir alanda açılan kursta çocukların başına bir şey gelse, bunun sorumlusu kim olacak?

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Öğretim Şubesinden sorumlu Müdür Yardımcısının ısrarlarıyla açılan bu kurs sahipleri ile ilgili nasıl bir ilişkisi vardır ki her şeye rağmen ruhsatlandırma yapılmıştır?

Yorumlar (5)
Cenk 1 ay önce
Erdal Üngören Oğuzhan Ünal’dan ne aldı acaba
necdet 1 ay önce
erdal ın dedigin işlerde işi olmaz
Barış Geyik 1 ay önce
Karabük il milli eğitim müdürlüğü ve haberde adı geçen yetkililer basın açıklaması ile cevap vermeliler
Gokhan demir 1 ay önce
Konu ile ilgili Cimer üzerinden şikayet edilmeli. Konu araştırılmalıdır. İsmi geçen şahıslar hakkında masumiyet karinesi işletilmeli.resmi görevde olanlar kızağa alınmalı.sorusturmanin selameti için bu şart. Yoksa büyük skandal bu.
necdet 1 ay önce
cenk bey ben orada oturuyorum orası daha önce saglık ocagı idi bodrum falan da degil.
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74