ÖZÇELİK İŞ SENDİKASINDA TEMSİLCİ DEPREMİ

Özçelik iş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci Karabük şubesine bağlı KARDEMİR'deki sendika temsilcilerinin 16 tanesinden 11'ini değiştirdi.

Manşet 26.08.2022, 19:16 26.08.2022, 22:56
8629
ÖZÇELİK İŞ SENDİKASINDA TEMSİLCİ DEPREMİ
banner36

Bilindiği üzere Özçelik İş Sendikası Genel Kurulundan sonra Genel Başkanlık koltuğunu koruyan Yunus Değirmenci geçtiğimiz günlerde Karabük'e gelerek barış mesajları vermişti.

Değirmenci, "Kongre geride kaldı önümüze bakarak devam edeceğiz. Sendikamızın hedefleri doğrultusunda yürüyen herkesle kol kola gireceğiz. Ötekileştirmeyeceğiz, hesaplaşmayacağız." demişti.

Genel Başkan Değirmenci'nin bu sözlerinden sonra Karabük şubesiyle uyumlu bir çalışma sergileneceğinden KARDEMİR işçisi mutlu olmuştu.

Kongreden bir süre sonra KARDEMİR işçisinin yüzde 95 desteği ile gelen Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz ve ekibi Genel Başkanın bu uyumlu çalışma davetine ayak uydurmuştu.

Değirmenci'nin Karabük şubesinin itirazlarına rağmen işyeri temsilcilerinin 11 tanesini değiştirmesiyle Kardemir işçisinin iradesini yok saydığı görüldü. 

Özçelik İş Sendikası'nın Kardemir'deki 16 sendika temsilcisinden 11'ini değiştirmesi, Şube ile Genel Merkez arasında uyumlu çalışma sürecine darbe vuracak mı?

Özçelik iş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığına gelen Mustafa Kılıç’ın üzerinden yapılan temsilci değişikliği operasyonu Kardemir işçisinin büyük tepkisini çekti.

Değirmenci, riyakâr mı davranıyor?

Kongreden sonra her konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları veren Yunus Değirmenci, Kardemir'de yapılan temsilci operasyonundan sonra söylemleriyle kafasının arkasındakilerinin bir olmadığı ortaya çıktı.

"Hesaplaşmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz" diyen Genel Başkanın temsilci operasyonu Kardemir işçisi arasında da huzursuzlukların başlamasına sebep oldu. Karabük şubenin temsilci operasyonundan sonra Genel Merkezle yeniden bir uyum yakalamaya çalışması da ötelendi mi?

Yorumlar (4)
Kardökmaklı 1 ay önce
Ya işe yaramayan temsilciyi kim ne yapsın. Şikayetçi olundu çalışan tarafından temsilci gitti bu kadar basit. Öyle ben temsilciyim diyip çalışanın hatrını sormamakla olmuyor bu işler. Eline verirler oynar durur. Hayırlı olsun Semih Başkan.
Hakikat 1 ay önce
Vay arkadaş ne Mustafa Kılıç'mış.. Helal olsun. Sen yine yayımlamayacaksın bu yorumu biliyorum ama gerçeği herkes biliyor ve sen bu yüzden yoruma açmıyorsun bu haberleri..
Adil Bey 1 ay önce
Doğru demişsin arkadaş. Bükemediğin bileği öpeceksin. Çıkıyorsan er meydanına kaybetmeyi de kabul etmek, hazmetmek gerek. 'Yunus gidecek elbet' demiş birisi.. Hayırdır o zaman milleti sürgün mü edeceksiniz. 'Eseceğiz' diye yapmadığınız kalmadı, KARDEMİR dışından olmamıza rağmen bu kadar da olmaz dedik. Ayıp artık. Tehditle şantajla bir yere varılmaz
HİLAL 1 ay önce
Bugün olmadı yarın olur o yunus Elbet gidecek
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74