ÖZÇELİK İŞ, ÇAĞ ÇELİK D.Ç.'DE YETKİ TESPİTİNİ ALDI

Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi, Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri Anonim Şirketi’nde yetki tespitini aldı.

Manşet 06.01.2022, 18:08 06.01.2022, 18:19
3487
ÖZÇELİK İŞ, ÇAĞ ÇELİK D.Ç.'DE YETKİ TESPİTİNİ ALDI
banner36

Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi, Çağ Çelik Demir ve Çelik Endüstri Anonim Şirketi’nde yetki tespitini aldı.

Özçelik İş Sendikası Karabük Şubesi bir süredir Çağ Çelik Demir Çelik Şirketinde üye kayıtlarına başlamış ve 410 çalışan arasında yeterli çoğunluğu üye yaparak, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yetki tespit belgesini almayı başardı.

Kısa bir süre önce göreve gelen Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz “Çok kısa bir süre önce, bu kutsal göreve geldiğimiz de Karabük’te iş kolumuza bağlı örgütsüz ne kadar işyeri varsa Özçelik-iş sendikası çatısı altında toplamaya ant içtik. Amacımız metal emekçisinin, geleceği ve aileleri için mücadele etmek. Bu düşünce ile çıktığımız bu yolda işimizin zor olduğunun farkındayız. Bir söz vardır. Kolayı herkes yapar, önemli olan zoru başarmaktır. Bu azimle çıktığımız yolda örgütlü olduğumuz işyerlerinde toplu sözleşme görüşmelerimiz devam ederken, diğer işyerlerinde örgütlenme çalışmalarımıza da hız verdik.” Dedi.

Yılmaz “Çağ Çelik’te bir süredir üye kayıtlarımız devam ediyordu ve mevcut çalışanlar kapsamında yeterli çoğunluğu sağlayarak, Çalışma Bakanlığı, Çalışma Genel Müdürlüğünden yetki tespit belgemizi almış bulunmaktayız. Öte yandan söz konusu işyerinde üye kayıtlarımız da aralıksız devam etmektedir.” Diye konuştu. 

Karabük ve çevresinde faaliyet gösteren demir çelik sektöründeki fabrika ve hadde çalışanlarından Özçelik İş Sendikasına yoğun talep olduğunu da dile getiren Kenan Yılmaz “Bölgemizde bulunan demir çelik sektöründeki tüm iş yerlerinde örgütlenme çalışmalarımızın startını veriyoruz. Artık hiçbir demir çelik işçisinin sendikasız çalışmasını istemiyoruz. Takdir edersiniz ki hangi çağda yaşıyoruz ve ona göre düşünüp, konuşuyoruz. Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren tüm işyerlerinden yoğun davet alıyoruz ve bu davetlere duyarsız kalmayacağız.” İfadelerini kullandı.

Yılmaz “Başta Çağ Çelik olmak üzere demir çelik sektöründe faaliyet gösteren tüm işyerlerinde hem çalışanların hem işverenlerin hiçbir problem yaşamadan ve oluşturmadan, tam bir uzlaşma içinde yetkili sendika olmayı istiyoruz. Amacımız demir çelik gibi ağır sanayi sektöründe çalışan tüm emekçilerin sendika kalkanı altında olmasıdır. Niyetimiz halistir.” Diye konuştu.

Yorumlar (5)
Suat Saral 3 hafta önce
Yav he he, hep işçiyi düşünürler yoksa lüks yaşadıkları falan yok.
derya 3 hafta önce
Asgari ücret zammında mırın kırın eden sendika değilmi bu.. :)) hatta işçiyle alay eden sendika, reis o zammı vermese bunlar yarısına razıydı, ey sendikacılar cebinizi düşünmeyi bırakın
cagri.gulec 3 hafta önce
çağ çelik sömürünün başkentidir. hayret kayıt olanları nasıl işten atmamışlar.
cagri bir yolunu bulurdu ;)
Kamil bey 3 hafta önce
Çağ Celik instagram sayfasından %60 zam yaptığını açıklamıs. Ancak gerçek şu ki asgari ücrete verilen zama ek %10 zam yapmış gereksiz yere Show yapıyorsun kamil ağa.
Ömer 3 hafta önce
Emeğin ve Alınterinin YILMAZ savunucusu KENAN YİLMAZ
banner11
banner12
3
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74