ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI'NDA SEÇİM STARTI VERİLDİ

Öz Çelik İş Sendikası Karabük Şube seçimlerinde oy kullanacak olan 125 delegenin seçimleri 16 Eylül Perşembe günü yapılacak.

Manşet 07.09.2021, 16:15 07.09.2021, 19:31
2879
ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI'NDA SEÇİM STARTI VERİLDİ
banner131
banner36

Öz Çelik İş sendikası Karabük Şube seçimleri ile ilgili Kardemir A.Ş’de ve Mescier D.Ç’de yapılacak olan delege seçimlerinin tarihi belli oldu.

Mevcut Şube Başkanı Ulvi Üngören ve Teşkilatlanma Sekreteri Kenan Yılmaz’ın 6 aydır sürdürdüğü seçim yarışı artık sandık konulması ile sonuca varıyor.

Edinilen bilgilere göre Karabük Şube Kongresinde oy kullanacak delege seçimleri 16 Eylül Perşembe günü yapılacak.

Önümüzdeki hafta Pazartesi ve Salı (13-14 Eylül) günü delege adayları sendika Karabük Şubesine delegelik müracaatları yapılacak. Çarşamba (15 Eylül) günü delege aday listeleri askıda kalacak ve ardından Perşembe (16 Eylül) günü de işyerlerine sandıklar konulacak.

Sabah saat 6’da konulacak sandıklar, akşam saat 17:30’da açılacak. 

Öz Çelik İş Sendikası Karabük Şubesi’nin kongresinde oy kullanacak olan 125’delege Kardemir ile Mescier D.Ç’de 11 ayrı iş yerinden seçilecek ve yaklaşık 4 Bin 100 işçi oy kullanacak.       

Delege seçimlerinden en fazla bir ay sonra da Karabük Şube Kongresinin gerçekleştirilmesi bekleniliyor.

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Genel Merkez Yönetim Kurulu yaklaşık 5 ay önce tarafsız ve demokratik bir seçim olacağını açıklamış ve açıklamasının arkasında durmuştu.

Yorumlar (4)
Eski işçi 12 ay önce
Değişim şart Değişim şart...işveren azıyla konuşan temsilcilerin dönemi son bulmalı,emekli şube başkanı görevini bırakmalı,siyasiler tercihi değil işçinin tercihi yerine olmalı,biatcılar sünepeler alaşağı edilmeli cesur yürekliler göreve gelmeli....saten mevcut şube yönetimi kendi binasında bile oturamıyorum işverenin lojmanında sendikacılik yapıyor....gerçek sendika başkanı olsa çadır kurar işverenin gösterdiği binada oturmaz..
Muhammet 12 ay önce
Seninleyiz KENAN YILMAZ sana olan inancımız tam.Allah yolunu açık eylesin inşAllah
Kardemir 12 ay önce
#EMEKÇİ #GÖNÜLLER #SENİNLE #KENAN #BAŞKAN ✊✊✊
Çetin 12 ay önce
Kim gelirse gelsin. Fark etmaz. Genel merkez Recep ne derse o olur. Kenan gelince işçi çok mu ücret alacak. Ne değişecek. Kenanda recebin emrinde çalışacak.
banner12
19
açık
banner125
banner18
banner74