ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI "İŞÇİ HÜR İRADESİ İLE SEÇİM YAPACAK"

Karabük Şube Kongresi öncesinde, Kardemir'deki delege seçimleri ile ilgili Öz Çelik İş Sendikası tarafsız kalacağını ve demokratik bir seçim olacağını açıkladı.

Manşet 23.03.2021, 16:05 23.03.2021, 16:16
2917
ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI "İŞÇİ HÜR İRADESİ İLE SEÇİM YAPACAK"
banner36

Öz Çelik İş Sendikası Genel Merkezi, KARDEMİR’de yapılacak olan delege seçimleri ile ilgili tamamen tarafsız kalacaklarını ve hiçbir şekilde işçinin oyuna müdahale edilmeyeceğini açıkladı.

"Karabük Şube seçimleri ile ilgili üyelerimize ve kamuoyuna duyurulur” başlığı ile yapılan yazılı açıklamada işçinin özgür iradesi ile demokratik ortamda bir seçim yapılacağının altı çizildi.

Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Genel Başkan Yardımcıları Bayram Altun, Recep Akyel ve Ferhan Öner ile Genel Sekreter Hicret Bozoklu imzasıyla yayınlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Sendikamız, Karabük Şube seçimlerine ilişkin son günlerde basın-yayın organlarında çıkan haberler üzerine, Karabük şube seçimlerinin aksamadan, daha sağlıklı ve demokratik bir ortamda yapılabilmesi adına Genel Yönetim Kurulumuz, Genel Başkanımız Yunus Değirmenci Başkanlığında toplanarak, bir dizi kararlar almış ve bu kararları kamuoyuyla ve üyelerimizle paylaşmayı uygun bulmuştur.
Bu doğrultuda;

- Seçim sürecinin, zamanı gelince Genel Merkezimizin belirleyeceği bir seçim takviminde, Karabük şube yönetim kurulunun alacağı kararla, Şubemize bağlı işyerlerinde çalışan üyelerimizin özgür iradeleriyle, demokratik bir ortamda yürütülmesi kararlaştırılmıştır.
- Genel Yönetim Kurulumuz, sürecin demokratik bir seçim ortamında yapılmasını önemseyerek, sadece çoğulcu ve katılımcı yapıya, üyelerimizin özgür iradesine saygı göstererek, seçimde, kesinlikle hiç kimseye taraf olmayacaktır.
- Ayrıca, ana tüzüğümüzün ilgili maddesi gereğince, seçim sürecini Genel Başkan Yardımcımız Bayram Altun ile Genel Sekreterimiz Hicret Bozoklu yöneteceklerdir. Seçim döneminde görevlendirilen genel merkez yöneticilerimizden başka kişilerin hiçbir şekilde söz ve davranışlarına itibar edilmemesi, büyük önem taşımaktadır.
- Bu seçim sürecinde, işveren vekillerinin de seçime müdahil olmalarına izin verilmeyecektir."

TEBRİKLER DEĞİRMENCİ VE YÖNETİMİ

Kardemir işçisi uzun yıllar sonra Karabük Şube Yönetimini belirleyecek olan delege seçimleri ile ilgili Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ve Yönetiminin, işçinin hür iradesine saygılı yaklaşmaları ve demokratik seçim ortamı oluşturmalarından son derece memnun kaldılar.

Kardemir işçisi “Teşekkürler Yunus Başkanımız, Teşekkürler Genel Merkez Yöneticilerimiz. Bizim seçme ve seçilme hakkımızı korumalarından ve tarafsız bir şekilde delege seçimlerinin hür irademiz ile sandıkta noktalamamızı sağlamalarından dolayı çok memnunuz” şeklide düşüncelerini ifade ediyorlar.  

Yorumlar (6)
Emekli kardemir işçisi 11 ay önce
Genel merkez ne derse o olur. Şimdiye kadar da hep böyle olmuştur. Kendi istemedikleri birisi seçilirse sonra bir bahane ile görevden alırlar. Oraya kendi adamlarını atarlar. Biz bu filmi çoook gördük.
Kardemir çalışanı öz çelik üyesi 11 ay önce
ÖZ ÇELİK İŞ SENDİKASI GENEL MERKEZ YÖNETİMİNE ÖZLENEN BEKLENTİYİ ÇALIŞANIN İRADESİNE BIRAKTIĞI İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ
Gariban işçi 11 ay önce
Demokratik bir seçim kararı aldıkları için genel merkez yöneticilerini tebrik ediyorum.Kenan Yılmaz başkanımızın destekçisiyiz
HaddaheneKalite kontrol işcisi 11 ay önce
Genel merkez yerinde ve doğru bir karar almış genel başkan başta olmak üzere başkanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum
Yuksek firinci 11 ay önce
Hayırlısı ile cok güzel demokratik bir seçim olacak inşAllah sendikamıza hayırlı olsun
Yakup KARA 11 ay önce
Sizde buna inanıyorsanız yapılanı unutursanız ne diyim ki size işçi kardeşlerim. Allah hakkınızda hayırlısını eylesin
banner11
banner12
-9
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74