ONLAR 'KİMSESİZ' DEĞİL..!

75 Yaşındaki iş insanı Kamil Güleç'in yaptığı hayır işlerini sürekli gündeme getirmesi ve yetiştirme yurdundaki çocuklara 'kimsesiz' demesi büyük tepki gördü.

banner73
Manşet 25.02.2021, 15:57 25.02.2021, 17:20
8005
ONLAR 'KİMSESİZ' DEĞİL..!
banner36

Karabük’ün tanınmış işadamlarından Çağ-Çelik D.Ç’nin sahibi ve Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Kamil Güleç, dün yaptığı basın açıklamasında Karabük iline yaptığı hayır yatırımlarını ve yapacağı hayırları gündeme getirdi.

75 Yaşındaki iş adamının yetiştirme yurtlarında devlet koruması altında bulunan çocuklar için “kimsesiz çocuklar” cümlesini kullanması, yetiştirme yurdundaki çocukları çok üzdü.

Aile ve Sosyal Politikalar yetkilileri, devlet koruması altındaki yetiştirme yurdunda bulunan çocuklarımızın en nefret ettikleri cümle “kimsesiz” olduğunu belirterek, Kamil Güleç’in ne kadar büyük bir gaf yaptığını ve o çocukları büyük bir üzüntüye sürüklediğini belirtiyorlar.

Güleç’in yaptırdığı ve devlet koruması altındaki çocukların bulunduğu Güleç Sevgi Evlerini her fırsatta insanların gözüne sokarcasına ifade etmesinden de rahatsızlık duyulduğunu belirten bazı devlet yetkilileri, “bu kadarı da ayıp” yorumunu dile getiriyorlar.

KAMİL GÜLEÇ, YAPTIĞI HAYRI İŞİNDE BİLE YALAN MI SÖYLÜYOR?

Devlet koruması altındaki çocukların barınması için yapılan Güleç Sevgi Evlerinde 9 tane evin olduğunu ifade eden Kamil Güleç’in aslında 5’tane ev yaptırdığı biliniyor.

Böyle bir hayır işini bile yalan beyanda bulunarak abartılmasının kamuoyunda kendi açısından hiçbir fayda getirmeyeceği de konuşuluyor.

YETİŞTİRME YURDUNDA BÜYÜYEN GENÇ KAYMAKAM’DAN, KAMİL GÜLEÇ’E TOKAT GİBİ KONUŞMA    

75 Yaşındaki iş insanı Kamil Güleç’in devlet koruması altındaki yetiştirme yurdunda bulunan çocuklar için “kimsesiz çocuklar” cümlesini kurması büyük tepki görürken, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan Engelli ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreninde bir konuşma yapan Ağrı İli Taşlıkçayı İlçesi Kaymakamı Murtaza Ersözl’in cevabı tam bir tokat niteliğinde olarak görülüyor.

Devlet Koruması altında yetiştirme yurtlarında büyümüş ve kaymakam olmuş Eryüksel, yetiştirme yurdundaki çocuklara ‘kimsesiz’ diyenler için bakın ne diyor;

“Alemlere rahmet olarak gönderilen peygamber efendimiz daha doğmadan babasını, 6 yaşında da annesini kaybetmiş olduğu gerçeğini unutmayalım. Yüce Rabbimizin yarattığı insanın kimsesiz olamayacağı gerçeğini bilelim. Türkiye Cumhuriyeti’nin Olduğu yerde de kimse, kimsesiz değildir.”

Yorumlar (3)
KARABÜKLÜ 2 ay önce
ŞÖYLE YARDIM YAPTIM BÖYLE İYİLİK ETTİM DENMEYE BAŞLANDI İSE YA 15 TEMMUZ SONRASI KHK İLE KAPATILAN GÜLEÇ SEVGİ EVLERİ YAPTIRMA YAŞATMA DERNEĞİ İLE İLGİLİ BİR GELİŞME OLACAK YA DA KARDEMİRDE YENEN HURMALAR İLE İLGİLİ HADİ HAYIRLISI ...
Metin ÇETİN 2 ay önce
Bulak çocuk yuvasında ve Safranbolu sevgi evlerinde kaldım bir dönem yurt başkanlığı görevi de yapmış bulunmaktayım. Bizim dönemimizde en sıkıntılı konulardan biri siyasilerin bizim üzerimizden siyaset yapmasıydı mesela vali ... kimsesiz çocuklarla kar topu oynadı kardemir karabük spor kimsesiz çocuklara maç izletiyor b... bunlar bizler tarafından hoş karşılanmayan konuşmalardı hepimiz biliyoruz ki bu topraklar üzerindeki herkesin üzerimizde hakkı var biz bu toprakların öz evlatlarıyız bu topraklara bu bayrağa sahibiz peygamber efendimiz bir hadisinde sağ elin verdiğini sol el görmesin buyuruyor. bizler iyi ki bu topraklarda doğduk iyi ki müslüman doğduk iyi ki Türk doğduk diyoruz kim ne derse desin bizleri sahiplenen bu devlete ve millete her zaman borçlu görüyoruz hepimizin sahibi ALLAH gerisi yalan dünya herkes hakkını helal etsin görevimiz milletimize bayrağımıza sahip çıkmak uğruna ölmek öldürmek
Raif Yavuz 2 ay önce
Aynen
Tşk.ler Mülkiye Amiri Evladımıza.
2
kapalı
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74