O MARKET SAHİBİNDEN AÇIKLAMA

Hırsızlık yaptın suçlamasıyla Yaşlı adamdan 20 Bin Lira aldığı iddia edilen market sahibinden açıklama yapıldı. Hayrullah Telli "kendisi helalleşmek için verdi"

banner108
Manşet 17.07.2021, 12:13 17.07.2021, 12:46
5527
O MARKET SAHİBİNDEN AÇIKLAMA
banner36

Beşbinevler’de bir marketten hırsızlık yaptığı’ suçlamasıyla kendisinden zorla 20 Bin Lira para istediği yönündeki iddiaları içeren haberlere açıklama geldi.

Market sahiplerinden Hayrullah Telli, yaptığı açıklama da 76 yaşındaki İsmail Gül’ün marketlerinden son bir buçuk yıldır bu şekilde mal çaldığını itiraf ettiğini ve helalleşmek için kendilerine 20 Bin lira para teklif ettiğini söyledi.

Açıklama yapan market sahibi olay gününün güvenlik kamera görüntülerini de paylaştı.

Hayrullah Telli, ayrıca yaşlı adamın kızı Doktor Merve Gül Tatlıgün’den de kendisini ve işletmesini karaladığından davacı olacağını da belirtti.

Telli’nin açıklaması aynen şöyle;

“İsmail Gül, eşi ve doktor kızı Merve Gül Tatlıgün’ün iddialarına karşılık, market sahibi Hayrullah Telli Karabük Net Habere şu açıklamayı yaptı:

İsmini sonradan öğrendiğim İsmail Gül, 3 yıllık müşterimizdir. Yaklaşık 6 ay önce marketimize geldiği gün alışveriş arabası, alışveriş sepeti veya ürünü direk eline alarak değil, paltosundan çıkardığı poşete birden fazla ürünü yerleştirip, diğer eline başka ürün alarak, kasaların aksi yönünde ilerleyip, çıkmış ve aracına binmiştir. Bunları yaparak elindeki ürünlerimizi başka bir işletmeden aldığı izlenimini vermek istemiştir.

Kamera kayıtlarında bu hareketleri bilinçli yaptığını görmek apaçık ortadadır. Birkaç personelimizin de şahitliğinde, kendisi bu olayı bir buçuk senedir yaptığını itiraf etmiştir. Yapmış olduğu itirafıyla bu kadar uzun sürede bize verdiği zarar telafisini hesaplamak imkansızdır. Buna binaen çocuklarının mevkilerinden dolayı, kendi isminin adli makamlara yansıtılamamasını, aramızda çözmemizi istemiş ve bana 20 bin TL teklif etmiştir. Uzlaşma yapmamız ve emniyete bildirmememiz için bir takım maddi tekliflerde bulunmuştur. Bende onun yaşı ve çocuklarının kariyerini göz önünde bulundurarak, kendisinin yaptığı teklifi kabul etmişimdir. Tarafımdan, ona hiçbir teklif ya da miktar belirtilmemiştir. Maddi zararım fazla olduğu halde, bu iyi niyeti gösterip, konuyu kapatmışımdır. Ne yazık ki aynı iyi niyeti karşı taraftan göremedim.

40 yıllık esnaf kimliğim hiçe sayılmış, işletmem ve şahsım adına karalama ve linç paylaşımları yapılmıştır. Konuyu sosyal medya ve yerel medya basın organlarını arayarak tek taraflı haber yaptırıp, işletmemizi ve şahsımı zan altında bırakarak, maddi-manevi zarara uğratan kızı doktor Merve Gül Tatlıgün’den şikayetçi olacağımı da ayrıca bildiririm. Aynı suçu benim babam işlemiş olsaydı, bundan hicap duyar, o işletmeyi ziyaret eder, daha fazla zararınız var mı? deyip özür dilerdim. Bu durum ‘azılı  hırsız ev sahibini bastırır’ atasözüyle özdeşleşmektedir. Çünkü haysiyet paradan çok daha önemlidir. Doktor hanıma tavsiyem, babasının böyle bir hastalığı varsa tedavi ettirmesidir.

Bütün deliller açık ve net bir şekilde ortadadır. Sağduyusuna her zaman güvendiğimiz Karabüklü hemşehrileme saygılarımı sunarım.”

Yorumlar (6)
derya 4 ay önce
Yaşlı amcanın marketten parasını vermeden aldıklarının değerinin 20 binin altında veya üstünde olduğunu nasıl belirlediniz, kimin kime hakkı geçti ? bu adı kirlenmesin lafıda komedi, arkadaş madem adı kirlenmesin istediniz, gidersin savcılığa hem suç duyurusunda bulunursun hemde durumu anlatır gizlilik kararı aldırırsın. çok basit. amcada varsa cezası çeker, veya hiç olmadı çalmayı adet haline getirdiğini biliyorsunuz sokmazsınız marketten içeri.
murat saral 4 ay önce
Yav bırak, savunmaya bak, varsa bi hırsızlık gidersin polise şikayetçi olursun göz yummak ne demek, sen tehdit etmek için eline koz geçmesini beklemişsin, Amca bu hırsızlığı psikolojik bi rahatsızlıktan yapmış olabilir, bunu adli makamlar çözecek sanane, ama tezgahı güzel kurmuşsunuz bu para zaten kursağında kalır öyle batar gidersin,
H.A. 4 ay önce
Kasada unutmuş dedıler amcam saolsun kasanın yanından gecmemıs gırısten cıkmış ve cıkısta okdr şüpeliki 3 4 defa dönük etrafına bakıyor yazık be
E. Y. 4 ay önce
Demek ki neymiş : doğruların eninde sonunda ortaya cikmak gibi bir huyu varmış.

Kasada ürünü okutmayı unutmak gibi bir durum yokmuş, çünkü kasaya hic uğramadan çıkış yapılmış. Üstelik bir kereye mahsus olmadığı bir buçuk yıl boyunca yapılan birsey unutularak hata ile yapılmaz.

Simdi o işletmeyi hedefe koyup uğradığı maddi manevi zararı nasıl telafi edecek işletmeye iftira atan şahıslar.

Bir de isletme sahibini haksız yere goz altına aldırdınız!!!

Siz de bir kac yuzbin verip helallik isteyin belki isletmeci kabul eder!!!

Sonra bizden para sızdırdı diye bir daha şikayetçi olursunuz :)
Serkan 4 ay önce
Sabahtan beri esnafı karalayan arkadaşlar şimdide konuşsunlar adı kirlenmesin diye 20 bin lira veriyolar sonrada gasp etti diyorlar Allah mazlumun yanındadır hiç bir esnafta 20 bin lira için kendine çamur attırmaz
Telli market 3 ay önce
Bir buçuk yılın görüntüleri nerde ağa
banner11
12
açık
banner17
banner18
banner39
banner74