O HAYIRSEVER 10 BAKKALIN DAHA VERESİYE DEFTERİNİ KAPATTI

Karabük’te ismini vermek istemeyen bir hayırsever, yaklaşık 10 bakkalı gezerek borç defterindeki tüm borçları ödeyip, veresiye defterlerini kapattı.

banner108
Manşet 06.05.2021, 17:25 06.05.2021, 18:53
2877
O HAYIRSEVER 10 BAKKALIN DAHA VERESİYE DEFTERİNİ KAPATTI
banner36

Karabük’te ismini vermek istemeyen bir hayırsever yaklaşık 10 bakkalı gezerek, veresiye defterlerindeki tüm borçları ödedi..

Karabük’te, ismini gizli tutan bir hayırsever, Kartaltepe, Öğlebeli Mahalleleri ile Cumayanı Köyü’ndeki 10 bakkala gidip veresiye defterindeki tüm borçları ödedi.

Borcu olan vatandaşlar bakkala geldiklerinde, camdaki "Veresiye borcunuz ödenmiştir" yazısını görünce sevinç yaşadılar. Hayırseverin örnek davranışı, hem ihtiyaç sahibi vatandaşların yükünü hafifletti, hem de esnafa can suyu oldu.

Konuyla ilgili konuşan, Kartaltepe Muhtarı Bülent Demircan, “Dün bir hayırsever bize uğradı. Diğer iki bakkalara da uğramış, oradaki ihtiyaç sahiplerinin borçlarını kapatmışlar. Buraya da gelip kısmi ödemeler yaptılar. Kendisi ile tanışmak istedik, nereli olduğunu sorduk. Bu konu ile alakalı bize bilgi vermedi. Biz bilelim, siz bilin, Allah bilsin bizim için yeterli dedi. Bunların örnek olmasını istiyoruz” diye konuştu.

Uzun zamandır alamadığı borcu olduğunu ifade eden Demircan “30 senedir burada esnaflık yapıyoruz. Geçmiş dönemden alacaklarımız da vardı. Bir kısmını kendimiz sildik. Bu pandemi döneminde de alacaklarımız çoğaldı. Bunun da hasbel kader bize çok faydası oldu” dedi.

Kartaltepe Mahallesi’nde esnaflık yapan Tamam Temel ise hayırseverin kapattığı borcun hem vatandaşa, hem de kendilerine yaradığını söyledi.

Yorumlar (1)
Hüseyin ÇUVADAR 7 ay önce
Allah bin kere razı olsun.
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74