NEVZAT AKBAŞ "KİTLESEL BAŞARIDA ÇOK İYİ YERDEYİZ"

Karabük’ten 5 öğrenci Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Sınavında Türkiye birincileri arasında yer aldı

Manşet 30.06.2022, 17:05 30.06.2022, 17:19
1177
NEVZAT AKBAŞ "KİTLESEL BAŞARIDA ÇOK İYİ YERDEYİZ"
banner131
banner36

Karabük’ten 5 öğrenci Liseye Geçiş Sistemi (LGS) Sınavında 90 sorunun hepsini doğru cevaplayarak Türkiye birincileri arasında yer aldı.

LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi olan 193 öğrenciden 5’i Karabük’te yer alırken, birinci olan öğrenciler için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde tören düzenlendi.

Yurt genelinde 5 Haziran 2022'de uygulanan LGS çerçevesindeki merkezi sınav sonuçları açıklandı. 48 farklı ilden katılan 193 öğrenci tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı. 193 birinci olan öğrencinin 5’i Karabük’te yer aldı. 

Mevlana İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Şeyma Nur Coştu, Safranbolu Emek Ortaokulu öğrencisi Elif Bayram, Şehit Murat Akdemir Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesindeki İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Aslınur Karabulut, Karabük’te özel bir okulun ortaokulunda öğrenim gören Deniz Serkan Adabaş ve Kerem Eserler LGS’de 500 tam puan alarak Türkiye birincisi oldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde düzenlenen törende açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş belki de Karabük tarihinde ilk defa olan haberi paylaşmak istediğini belirterek, "Karabük ilinin biliyorsunuz akademik başarıda her sene iyi bir başarısı var ama bu sene 5 öğrencimiz tüm soruları doğru cevaplayarak Türkiye birincisi oldu” dedi. Akbaş, törene Türkiye birincisi olan öğrencilerden Safranbolu Emek Ortaokulu öğrencisi Elif Bayram’ın şehir dışında olması sebebiyle katılamadığını belirtti.

Karabük ilinin başarısının ülke çapında ön sıralarda olduğunu ifade eden Akbaş, “Kitlesel başarıda da Türkiye yüzdelik dilim ile Karabük yüzdelik dilim incelendiği zaman da Karabük ilinin sıralamasının çok iyi bir yerde olduğunu ifade etmek istiyorum. Bunu söylerken de çok iddialı söylüyoruz” dedi. 

Türkiye birincisi olma başarısını gösteren öğrenciler sınava nasıl hazırlandıklarını ve nasıl başarılı olduklarını ifade etti. Konuşmaların ardından İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Akbaş, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Üngören ile birlikte öğrencilere çeyrek altın hediyesini takdim etti. Tören hediye takdiminin ardından velilerle beraber çektirilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Yorumlar (5)
Safranbolulu 2 ay önce
Imam Hatipliler Gümbür gümbür geliyor
Mustafa bey 2 ay önce
Bu başarının en büyük sebebi Karabük’te çok yaygın olan özel derstir. Bu idarecilerinde bütün çocukları özel derslere gidiyor.
Mevlana mezun velisi 2 ay önce
Mevlana da Şaban Karataş'ın farkı...Şaban hocanin eğitim sistemini MEB incelemeli ve örnek olarak tüm Türkiye'ye sunmalıdır.Boyle bir müdürün okulundan ayrılması biz velileri çok üzdü.Milli eğitim müdürünün bu konuda müdürümüze destek olması gerekirdi.
Kılıç Recepoğlu 2 ay önce
Şaban Hoca müfredat dışı davranarak başarılı oluyor.Müfredata teslim olanlar kaybediyor.Şaban Hoca da o heves ve çalışkanlık var ama öğretmenler saldım çayıra mevlam kayıra havasında!
Şefik Şahin 2 ay önce
Atatürk Ortaokulu, Anayasa Ortaokulu(Şehit Mehmet Esen Ortaokulu), TED Koleji, Çamkent Ortaokulu ve daha birço başarılı olduğu iddiasondaki okullar nerede acaba?
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74