NESLİ TÜKENMEKTE OLAN SU SAMURUNU VURDULAR

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, Araç çayında nesli tükenmekte olan su samuru tüfekle vurulmuş halde ölü olarak bulundu.

Manşet 19.01.2021, 13:29
2109
NESLİ TÜKENMEKTE OLAN SU SAMURUNU VURDULAR
banner36

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde, Araç çayında nesli tükenmekte olan su samuru tüfekle vurulmuş halde ölü olarak bulundu.

Safranbolu´ya 23 kilometre uzaklıktaki Kadıbükü köyünden geçen Araç Çayı kenarındaki kulübede yaşayan Mehmet Konak, akşam saatlerine doğru silah sesleri duydu. Konak, ertesi gün çay kenarında ‘Gölge’ isimli Kangal cinsi köpeğiyle gezinti yaptığı sırada tüfekle vurulmuş halde ölü su samuru buldu. Konak, su samurunu bulunduğu yerden alıp, teslim etmek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nü cep telefonuyla arayarak durumu bildirdi.

Köpeği yürüyüş yaptığı sırada su samurunu bulduklarını kaydeden Mehmet Konak, “Bu az bulunan bir hayvan. Bunları fotokapanlarla çekmeye çok uğraştım. Bunlar ailecek gezen bir hayvan. Bir iki tane aile vardı bunlardan. Çok utangaç bir hayvandır. İnsana pek kendini göstermez. Maalesef bunun ölüsüyle karşılaştık. Canlısını görüntüleyemedim. Maalesef tüfekle vurmuşlar. Avcı demeyeceğim bir insan tarafından vurulmuş. Bilinçli avcıları insanlığa davet ediyorum. Av olmayan bir hayvanı vurmamalarını rica ediyorum.’’ dedi.

Yorumlar (3)
leo 1 yıl önce
Bundan 25 sene önceleri Yeşil mh. çay kenarlarında bir sürü olurdu. Balık tutarken çok karşılaşmıştım. Nereden nereye, Hayvanların yaşam alanlarını yok ettik, üstüne üslük ortaya çıkanlarıda vuruyorlar. Cahillik.
Safranbolulu 1 yıl önce
Bu adamın ormanda vurmadığı hayvan kalmadı. Şimdi günah mı çıkarmaya çalışıyor?
hüseyin 1 yıl önce
Avcıyım deyipte bu cana kıyan kişi nasıl uyku uyuyabilir.
banner11
banner12
2
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74