MUAMMER DUMANER'E YARGI YOLU AÇILDI

Cumhuriyet Savcılığı, Safranbolu Esnaf Odası Başkanı Muammer Dumaner hakkında görevi kötüye kullanmak ve haksız kazanç yönündeki iddianamesini mahkemeye sundu.

banner108
Manşet 06.11.2021, 15:17 06.11.2021, 15:24
3681
MUAMMER DUMANER'E YARGI YOLU AÇILDI
banner36

Safranbolu Esnaf Odası Başkanı Muammer Dumaner hakkında Cumhuriyet Savcılığı iddianamesini hazırladı ve kamu davası açılarak cezalandırılmasını istedi.

Safranbolu Esnaf Odası Başkanı Muammer Dumaner hakkında Ticaret Bakanlığı müfettişleri odayı zarara uğrattığı ve görevini kötüye kullandığı yönünde bir rapor hazırlamışlardı.

Oda Başkanı Dumaner’in hakkında hazırlanan müfettiş raporu basına da yansımıştı.

Bunun üzerine Safranbolu Cumhuriyet Savcılığı Muammer Dumaner hakkında odayı zarara uğratmak ve görevini kötüye kullanmaktan dolayı iddianamesini hazırlayarak, cezalandırılması istemi ile mahkemeye sundu.

Geçtiğimiz ay Cumhuriyet Savcılığı Dumaner’in hakkında yaptığı incelemeyi bitirerek, mahkemeye sunduğu iddianamede; “Toplanan bilgi ve belgeler ile şüphelinin oda imkanlarından faydalanarak görevi gereği katılmış olduğu fuarda ticari faaliyette bulunup haksız kazanç temin ederek görevini kötüye kullandığı, 2015 yılından 2020 Kasım ayına kadar görevi gereği kendisine tahsisli aracı kişisel işlerine kullanıp, haksız kazanç temin ederek zincirleme şeklinde görevi kötüye kullandığı, 2018 yılının 8. Ayından itibaren 2020 yılının Mart ayına kadar maaş ücretini ay başında alarak odanın zararına olmak üzere haksız kazanç temin ederek, zincirleme şeklinde görevini kötüye kullandığı ayrı ayrı anlaşılmak ile üzerine atılı sevk maddeleri gösterilen suçları işlediği, müşteki vekili dilekçesinde şüphelinin odaya ait kırtasiye ihtiyaçlarını kendisine ait iş yerinden karşılamasının suç olduğunu iddia etmiş ise de söz konusu hususa ilişkin 2017-2018 ve 2019 yıllarında yönetim kurulunca ön görülmüş hizmet alımına ilişkin bir husus bulunmadığı gibi ödemelerin yönetim kurulunda görüşülüp karar bağlandığı, 17.06.2020 tarih 9 sayılı kararda hizmet alımı için 3 tekli alınmasının kararlaştırıldığı, bu tarihten itibaren hizmet alımın görülmediği, bu hali ile şüphelinin üzerine atılı suçları işlediği yönünde yeterli şüphe oluştuğundan.

Delillerin takdiri mahkememize ait olmak üzere, şüphelinin yargılamasının yapılarak, eylemlerine uyan ve yukarıda yazılı sevk maddeleri gereğince cezalandırılmasına” denildi.

Cumhuriyet Savcılığının hazırladığı iddianame ile Safranbolu Esnaf Odası Başkanı Dumaner’e yargılama yolu açılmış oldu.

Yorumlar (1)
gurbet 1 ay önce
makam ve koltuk 25 yıldan sonra rehavet bunları yaptırır işte
banner11
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74