MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ, CHP’YE AĞIR YÜKLENDİ

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, "CHP bir kez daha milli konularda tarafını belli etmiş ve milletimizin menfaatinin karşısında durmuştur."

banner108
Manşet 27.10.2021, 17:12 27.10.2021, 17:48
973
MİLLETVEKİLİ GÜNEŞ, CHP’YE AĞIR YÜKLENDİ
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, Suriye ve Irak tezkerelerine CHP'nin "hayır" oyu vermesini eleştirerek, "CHP bir kez daha milli konularda tarafını belli etmiş ve milletimizin menfaatinin karşısında durmuştur." dedi.

Güneş, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, dün Genel Kurul'da kabul edilen Suriye ve Irak tezkerelerinin, Türkiye'nin milli güvenliği açısından güçlü bir irade beyanı olduğunu söyledi.

Tezkerenin onaylanmasının, Türkiye'nin, milli birliğini ve bütünlüğünü korumaya her şart altında kararlı olduğunun ve bunun için de tüm meşru mücadele kanallarını kullanacağının göstergesi olduğuna işaret eden Güneş, tezkerenin hem komşu ülkelerin toprak bütünlüğünü korumak hem de Türkiye'ye gelebilecek tehditleri bertaraf etmek amacını taşıdığına dikkati çekti.

İki yıl süreyle uzatılan tezkereyle Türkiye'nin bölgedeki etkin mücadelesinin ve Türkiye olmadan bölgede karar almanın olanaksız olduğunun vurgulandığını kaydeden Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kimse Türkiye'den bölgesinde oluşturulmaya çalışılan terör oluşumlarına karşı sessiz kalmasını veya göz yummasını beklemesin. Böylesine önemli bir coğrafyada yıllarca güçlü olarak kalabilmek, etrafta yaşanılan olayları iyi fark etmeyi gerektirmektedir. Dolayısıyla Türkiye bekasına, milli güvenliğine karşı her türlü tedbiri hazır tutmak zorundadır. Bunun için de dış politikada, sahada ve masada etkin olan bir ülke olmak mecburiyetindeyiz."

Kabul edilen tezkerenin bir siyasi tercihten ziyade Türkiye'nin geleceğini ilgilendiren bir milli mesele olduğunu belirten Güneş, "Terörle bağını koparamamış bir parti ile ana muhalefet görevinde olan bir parti, ne yazık ki tezkereye 'hayır' demişlerdir. CHP bir kez daha milli konularda tarafını belli etmiş ve milletimizin menfaatinin karşısında durmuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (3)
Mehmet 1 ay önce
Amerikan askerini ıraka geçmesini isteyen teskereyede hayır denmişti o gün evet diyenler safında bulunanlar hainlerle yürüyenler şimdi yerli milli olmuş
Adsız Cengaver 1 ay önce
sayın vekilim iki cümlede vatandaşın ekonomik sorunları ve karabükün sorunları için konuşma yap meclis kürsüsünden
Yalcin kitay 1 ay önce
Baska bildikleri bisey yok.Millet aç bunlar hala chp ile didişme derdinde
banner11
14
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74