MİLLETVEKİLİ AKSOY’A TEPKİLER YAĞIYOR

Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'un CHP'den istifa etmesine özellikle parti tabanından tepki yağmaya başladı. Sosyal Medyalar ağır eleştirilerle dolu.

Manşet 31.01.2021, 14:04 31.01.2021, 14:42
5209
MİLLETVEKİLİ AKSOY’A TEPKİLER YAĞIYOR
banner36

Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy, geçtiğimiz gün yine CHP’nin İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Yalova Milletvekili Özgür Özel ile TBMM’de düzenledikleri bir basın toplantısı ile partilerinden istifa ettiklerini açıklamışlardı.

Partileri ile yaklaşık iki aydır kriz yaşayan Aksoy ve diğer iki milletvekili arkadaşı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na CHP’nin genel politikalarından ve bazı konulardan duydukları rahatsızlıkları üç sayfalık bir mektupla iletmişlerdi.

İstifacı vekiller her ne kadar Kılıçdaroğlu ile iki saate yakın bir görüşme yaptılarsa da sürpriz bir çıkış yaparak CHP’den istifa ettiklerini açıklamışlardı.

Geçtiğimiz Cuma günü yapılan istifa açıklamasının ardından, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy’a Karabük'te tepkiler yağmaya başladı.

2018 Genel seçimlerinde CHP’ye oy veren Karabüklü vatandaşlar tepkilerini ağırlıklı olarak sosyal medya hesaplarından gösteriyorlar.

Karabüklü CHP tabanı tepkilerini genellikle verdikleri oyu helal etmediği yönünde ortaya koyarken, CHP’nin Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç ise sosyal medya hesabından ağır eleştiri ile dile getirdi.

Aksoy’un CHP Milletvekilliği döneminde Eflani’ye doğru dürüst hiç gelmediğini, AK Parti’nin Eflani’deki özel bir yemek programına katıldığı halde, partisinin ilçe kongresine bile gelmediğini, kimsenin cenazesine, düğününe katılmadığını dile getiren CHP Eflani İlçe Başkanı Ahmet Aytaç, eleştirilerini bu yönde yaptı.

CHP İçinde görev yapmış olan eski il, ilçe başkanları, parti örgütlerinde görev alanlar, istifacı Milletvekili Aksoy’a haklarını helal etmediklerini ve samimiyse milletvekilliğinden de istifa etmesi gerektiği yönünde görüşler beyan ederek, eleştirilerini ortaya koyuyorlar.        

AK PARTİ İL BAŞKANI AKSOY’A DESTEK VERDİ

AK Parti Karabük İl Başkanı Av. İsmail Altınöz ise CHP içinde yaşanan bu istifalar karşısında oluşan tepkilere karşı, kendi sosyal medyasında şu düşünceleri taşıyan metni paylaştı;

“MHP’den istifa eden vekiller iyi partiye geçtiğinde alkış tutanlar, 15 CHP'li milletvekilini istifa ettirip İYİ Partiye verenler, zamanında Güneş Motel olayı ile 11 milletvekilini bakan yapma karşılığı transfer edenler ve onların torunları şimdi CHP’nin izlediği siyasete karşı içerde her türlü mücadeleyi veren ama CHP’nin düzeleceğinden ümidini kesen 3 Milletvekiline yükleniyorlar.

Neymiş milletvekilliğinden de istifa etmelilermiş, hadi ordan. Her olayı işine geldiğiniz gibi yorumluyorsunuz. CHP’nin son dönemde izlediği ülkenin birlik ve beraberliğini zedeleyici ve yalan siyasetinden rahatsız olan sadece 3 milletvekili değil milyonlar var bunu hep beraber göreceğiz.”

CHP İL BAŞKANI ÇAKIR ŞİMDİLİK TEPKİSİZ

CHP Karabük İl Başkanı Abdullah Çakır, istifaların açıklandığı akşam yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak, "sonuna kadar genel başkanımızın yanındayız" mesajını vermiş ve herhangi bir eleiştiri yapmamıştı.

2018 Genel Seçimlerinde Milletvekili adaylığı döneminde Hüseyin Avni Aksoy'a ciddi destek veren ve CHP'nin Karabük Milletvekili adayı olabilmesi için mücadele eden İl Başkanı Çakır'ın Aksoy'un istifasını nasıl eleştireceği ise merakla bekleniliyor.  

Yorumlar (33)
Abdullah 13 ay önce
CeHaPe PKK lılarla işbirliği yapıyor.Hüseyin Avni Aksoy da gerçek bir vatansever.Tepkisini bu şekilde ortaya koydu.Koltuk sevdalısı falan da değil.Ben AK partiye oy verdim ama Hüseyin beyin gösterdiği cesareti bizimkiler gösteremez
osman 13 ay önce
hüseyin beyi chp den ayrıldığı için daha çok seviyoruz..
atilla özçetin 13 ay önce
o tepki gösterenler hüseyin avni aksoy gibi bir vekile sahip çıkamadıkları için şimdi vekilsiz kalmanın acısını yaşıyorlar. Hüseyin Avni bey hdp ile beraber hareket eden bir partiden ayrılarak en doğru kararı verdi. Siz istediğiniz kadar tepki gösterin. Zaman herşeyi gösterecek. Bir mhp li olarak sayın vekili canı gönülden tebrik ediyorum.
Orhan 13 ay önce
Ne tepkisi yahu bu vekili alnından öpmek lazım teröristlerden kurtulduğu için
ozan 13 ay önce
sayın vekile tepki gösterenler fetöcülerdir. CHP fetöcülerin partisidir. vekilim istifa ederek onurlu bir duruş sergilemiştir. karabüke heykeli yapılması lazım.
nuri sarac 13 ay önce
Sakın vekillikten istifa etmeyin. Sizi yıpratmaya çalışan çapulculara karşı dik durun.
Kamil 13 ay önce
Vekilim sen o tepki verenlere bakma. Sen en doğrusunu yaptın. O tepki verenler hdp nin taşeronları
Vatansever Cephe 13 ay önce
Yaptıkları omurgalı duruş için kendilerini tebrik eden yüzlerce insan var. Sosyal medyadan karalama kampanyası başlatanlar küçük çıkarlar peşinde olan ve vekil olduğu günden beri kendisini ötekileştirmeye çalışan sayıları 150 kişiyi geçmeyecek küçük bir topluluk. Kendilerini CHP’li diye adlandıran ama CHP’ye en çok zararı veren topluluk yine aynı kişiler. Vekili eleştireceksen önce ondan fazla oy alacaksın sonra eleştireceksin. 2500 oy alamayanlar 10 katı oy almış adama laf söyleyemez!
Gökhan 13 ay önce
Recep Tayyip Erdoğan’ın askerleriyiz
Basri 13 ay önce
Ohhhhhhh chpye ohhhhhhh .
yiğit 13 ay önce
Adam gibi adam Hüseyin Avni Aksoy
yavuz 13 ay önce
karabük böyle omurgalı ve dik duran bir vekil daha görmedi. Şükürler olsun..
Ömer 13 ay önce
Karabük böyle bir vekile sahip olduğu için çok şanslı. Helal olsun teröre karşı dik durabilene.
samimi 13 ay önce
Kürt propagandası yapan İstanbul il başkanını görevden alamazsan bu parti de duranlara acırım. Hüseyin bey en isabetli kararı almıştır. Yolu açık olsun.
Ankara 13 ay önce
Yakın zamanda 10 ismin daha chpden istifa edeceği söyleniyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74