METREKAREYE 20 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Karabük’te sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor. Metrekareye 20 kilogram yağışın düştüğü kentte yollar göle dönerken, bazı evleri su bastı.

banner108
Manşet 15.06.2021, 10:39
591
METREKAREYE 20 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ
banner36

Karabük’te sabah saatlerinden itibaren aralıklarla etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Metrekareye 20 kilogram yağışın düştüğü kentte yollar göle dönerken, bazı evleri su bastı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı turuncu uyarının ardından Karabük’te sağanak yağış etkisini gösterdi. Sabah saatlerinden itibaren başlayan sağanak yağış, akşam saatlerinde belli aralıkla devam etti. 75. Yıl Mahallesi Mevkiinde sağanak yağış nedeniyle sürücüler göle dönen yollarda mahsur kaldı.

Bahçelievler Mahallesi’nde de bazı ev ve bahçeleri su basarken duruma tepki gösteren vatandaşlar, su baskını ile lağım ve çamur dolan evlerini kendi imkanları ile temizlemeye çalıştı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden metrekareye 20 kilogram yağışın düştüğü belirtilirken, biriken suyu tahliye etmek için yapılan çalışma sırasında ise belediye ekipleri doğalgaz borusunu patladı.

Yorumlar (1)
Burhan 6 ay önce
Drenaj yapılmadı mıydı 5000 evlere bu sene???
banner11
12
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74