MARKET Mİ, SOYGUN YERİ Mİ..?

Beşbinevlerde bir marketin, 76 yaşındaki adama 'hırsızlık yaptın, kamera kayıtları var' diyerek, şantajla 20 Bin Lirası alındığı iddia edildi.

banner108
Manşet 16.07.2021, 13:00 16.07.2021, 13:28
6513
MARKET Mİ, SOYGUN YERİ Mİ..?
banner36

Urfa’da yaşayan Karabüklü Doktor Merve Gül Tatlıgün’ün, Karabük Beşbinevlerde yaşayan 76 yaşındaki babası İsmail Gül’ü markette ‘hırsızlık yaptın, seni rezil ederiz’ tehdidiyle 20 Bin Lirasını almışlar.

Urfa’da yayın yapan bir haber sitesinin haberine göre, Karabük Beşbinevlerde yaşayan İsmail Gül (76), Beşbinevlerde bir markete gidiyor. Markette aldığı malların bir kısmını kasadan geçirmeyi unutunca, market sahipleri ‘Sen marketimizden hırsızlık yaptın, kamera kayıtları var. Kamera kayıtlarını gazetecilere vereceğiz. Polis çağıracağız” diyerek, tehditle 20 Bin Lira parasını aldıkları iddiası, Karabük’te büyük yankı uyandırdı.

Yaşlı adamın Urfa’da doktorluk yapan kızı, Karabük’e geldiğinde babasının başından geçenleri öğreniyor ve avukat eşi ile birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunuyorlar. 76 Yaşındaki yaşlı adamı gasp ettiği iddia edilen market yetkilileri gözaltına alınıyor ve çıkarıldıkları mahkeme tarafından denetimi serbestlikle salıverildiler.

Merve Gül Tatlıgün yaşanılan olayları şu şekilde ifade etti; "Karabük Beşbinevler’de 5 ay kadar önce 76 yaşındaki babam, E... Market ortaklarından birisi tarafından bir poşet eşyayı (2 paket çay, bir yağ) kasadan geçirmeyi unuttuğu için hırsızlıkla itham ediliyor. Kamera kayıtları ile sen hırsızlık yaptın, yaramazlık yaptın deniliyor. ‘Bu görüntüleri gazetecilere vereceğiz, polis çağıracağız, rezil olacaksın.’ Denilerek, sindiriliyor. Babam ben ne yaptım demeye kalmadan, ‘40 bin lira vereceksin bize’ deniliyor. ‘Veremem, benim o kadar param yok’ dediğinde, ‘sen bilirsin, polis gelir. Bak görüntün var elimizde, hırsızsın.’ ‘Yapmayın, etmeyin, evlatlarım var benim. Unutmuşsam, unutmuşum, bedeli neyse ödeyeyim diyor.’ ‘Senin gibi buradan kimler geçiyor. 30 Bin Lira vereceksin’ deniyor. ‘O kadar param yok, nasıl size veririm’ diye babam itiraz etmeye devam ediyor. ‘Vereceksin Lan, vereceksin. Paran yoksa arabanın anahtarını bırak o zaman’ deniyor. Babam ‘komşuyuz, evim şurada’ deyip, yabancı olmadığını, art niyetli olmadığını karşı tarafa anlatmaya çalışsa da 20 bin lira vermesi isteniyor. Babam ve anneme yaşatılan korkunun hesabını sormaktan asla geri durmayacağımız bilinsin istiyorum.”

'Hırsızlık yaptın, seni rezil edeceğiz' şantajı ile yaşlı adama 20 Bin Lira’lık senet imzalatıldığı ve yaşlı adamın eşinin altınlarını satarak, bu parayı ödediği iddialarını da Doktor kızı cümlelerine ekliyor.

Yaşlı adamın, bir kızının doktor, bir oğlunun okul müdürü, damadının avukat ve bir kızının ise yine Kocaeli'de üstdüzey yönetici olduğu öğrenildi.

Yorumlar (12)
Suat Saral 4 ay önce
İyide hangi market, şu marketle birazda biz uğraşalımda dünya kaç bucak bi görsün bakalım.
Şenol 4 ay önce
İsmail amcayı 50 senedir tanırım evlatlarıda kendiside pırlanta gibidir şerefsiz marketci Allah seni ıslah eylesin yaşla İsmail amcaya bunları yaşattığın için madem çaldı diyorsun niye polis çağırması da tehtit ili senet imzalatıyorsun şerefsiz
Mehmet Yılmaz 4 ay önce
5000 evlerde E ile başlayan kaç tane market var. 5000 evlerde oturan herkes bilir bu marketi. Bu marketten alışverişi kesmeliyiz.
Naim 4 ay önce
Şimdi Bu E... marketin tüm şubeleri topu diker diye tahmin ediyorum.. Biri benim karşımda , şimdi siteye yazı astırıyoruz kimse gitmesin diye,,
Berk 4 ay önce
E.... marketler hepsi zan altında....
nejla 4 ay önce
elit marketmi acabaaa
Selin 4 ay önce
Unuttuğu birkaç parça ürün fiyatı 20 bin lira
Adalet 4 ay önce
2 paket çay bir 5 kg yağ 100-150 lira biçilen değer 20 bin lira, 2 paket çay 5 kg yağa 20 bin lira verecek Karabüklü aranıyor
Berkin 4 ay önce
Yaşlı adamı sahipsiz kimsesiz sandılar demek ki...
Murat baba 4 ay önce
Serbest bırakıldıysa tahmin ediyorum hangi market olduğunu. Çok şükür bir liram nasip olmadı bu zamana kadar. Pazardan markete çok kişinin ahı vardır. Yarına kalır, yanına kalmaz
Pudra Şekeri 4 ay önce
Marketin adını vermedikten sonra herhangi bir haber değeri yok.
Burhan 4 ay önce
E.it market, zaten beşbinevlerde başka e ile başlayan market yok. İddia olduğu için haberde isim veremezler hüküm giymesi lazım ama anlayan anladı…
banner11
12
açık
banner17
banner18
banner39
banner74