MAKAM ve HİZMET ARACI SALTANATI YİNE BAŞLADI MI?

Kamu kurumlarının idarecilerine tahsis edilen makam ve hizmet araçlarının hizmet dışı kullanıldığı iddiaları yine çoğaldı.

banner73
Manşet 18.03.2021, 17:20 18.03.2021, 17:31
6209
MAKAM ve HİZMET ARACI SALTANATI YİNE BAŞLADI MI?
banner36

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de Kamu Kurumlarının il, ilçe müdürlerine ve yardımcılarına tahsis edilen devlete ait ya da kiralık makam araçlarının, hizmet dışı kullanıldığı yönünde şikayetler çoğaldı.

Hemen hemen tüm kamu kurumlarının idarecilerine tahsis edilen ve birçoğu kiralık olan araçların, bazı kurum idarecileri tarafından yoğun bir şekilde hizmet dışı kullanıldığı iddiaları fazlalaştı.

Kurum idarecilerinin daha kaliteli hizmet vermek amacıyla, mesaiye gidip, gelirken ve mesai saatleri içinde hizmete yönelik kullanmaları için tahsis edilen makam araçları, mesai saatleri dışında ve hafta sonları garaja çekilmesi gerekiyor.

Konuyla ilgili yasa ve yönetmeliklere rağmen bazı kamu kurumlarında bu tür araçlarının mesai saatleri dışında, akşamları ve hafta sonları şahsa özel kullanıldığı ve hatta şehir dışına bile çıkıldığı iddiaları son günlerde yine fazlalaştı.

Yorumlar (6)
1878 3 hafta önce
delil olmadan iddia olmaz, duyumlar ile haber yapılmaz. habercinin görevi konu ile ilgili araştırma yapmak, varsa bilgi belgeleri haber niteliğinde paylaşmak. dedikoducular gibi ben demedim konu komşu diyor... diye habercilik olmaz
Ali Cantez 3 hafta önce
1878 nerde yaşıyorsunuz arkadaşım sanki Hukuk sistemimizi bilmiyormuş gibi yorumlar yazıyorsunuz. teorikte çok güzek kanunlar mevcut uygulamada ise işlevsel değil. çamur at izi kalsın misali bir tane gizli tanık tut ...o da uydurma deliller sunsun ..mahkemede zanlıyı sudan sebeple suçlasın....tıpkı boşu boşuna yıllarca hapiste yatıp aklanan ülkemizin eski genel kurmay başkanı ( ilker paşa ) gibi... bu konular bizi aşar ama bildiğim şey Cumhurbaşkanlığı bu israfı görmüş ki gerekli uyarıları yapmış.
ayşe 3 hafta önce
olsun siz yine de oy verin,onlar rahat rahat saltanat sürsünler,sonra da hamdolsun deyin.
Ali Cantez 3 hafta önce
Ates olmayan yerden duman cıkmaz... Karabuk net haber de uydurma haber yapmaz. Makam otoarın gereksiz yere kullanımı gormek isteyen varsa gecen hafta sonu sehir içi kamera kayıtlarına baksın 2878
Leo 3 hafta önce
Bal tutan parmağını yalar. Memlekette düzen adalet yok ki. Bir makamı hizmet etmek için değil, kendi çıkar ve gelecekleri için fırsat bu fırsat dercesine hoyratça kullanmak ve buna Vali bey dur demesi lazımken o bunun adamı şu bunun adamı ban dokunmayan yılan bin yaşasın misali
Karabuklu 3 hafta önce
Bir resmi programa katildim en az 20 sahis makam araciyla programa katildi.Hepsinde şöförleride var oh ne güzel.Bu kadar makam aracı hangi kurumlarin diye dusunmeye basladım.
4
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74