KESİNTİSİZ TRAFİK PROJESİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI

Balıklarkayası Battı Çıktı Kavşağı için temel atma töreni düzenlendi

Manşet 15.09.2022, 22:25 15.09.2022, 22:37
3415
KESİNTİSİZ TRAFİK PROJESİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI
banner36

Kesintisiz trafik için yatırımların devam ettiği Karabük'te Balıklarkayası Kavşağı temel atma töreni gerçekleştirildi.

Vali Fuat Gürel, Karabük Belediyesi tarafından başlatılan projenin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, şehirlerin büyüdüğünü, kentteki araç sayısının ise son yıllarda 26 binden 72 bine çıktığını söyledi.

Türkiye'de insanların refah seviyesinin yükseldiğini belirten Gürel, "Bütün bu gelişmeler sonucunda şehirlerin altyapılarının büyütülmesi gerekiyor. Şehrimizde birçok alanda yatırımlar var. Birlik beraberlik içinde uğraşırsak şehrimizin sorunlarını çözmede başarılı oluruz. Karabük'te yapılan yatırımların tamamı birlik, beraberlik içerisinde yapılıyor. Biz yöneticiler bu birlik ve beraberliği sağladığımız müddetçe Karabük çok daha ileriye taşınacak." dedi.

Gürel, Demir-Çelik ve Balıklarkayası kavşaklarının yapımı tamamlandığında trafik yoğunluğunun çok azalacağını kaydetti.

AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal da 2002'den bu yana Karabük'e yapılan hizmetleri anlattı.

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş de projenin şehir trafiğini ciddi şekilde rahatlatacağını dile getirdi.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili de proje için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 100 milyon lira kredi sağlandığını söyledi.

Projenin maliyetinin yaklaşık 100 milyon lira olduğunu ifade eden Vergili, "Karabük'ün 100 senelik kavşak problemini çözmüş olacağız. Projeyi çok kısa bir sürece tamamlayacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından yapılan dua ile projenin temeli atıldı.

Törene, İl Jandarma Komutanı Garip Gümüş, İl Emniyet Müdürü Kadir Yırtar, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, Eskipazar Belediye Başkanı Hüseyin Dönmez, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen, AK Parti İl Başkanı İsmail Altınöz, MHP İl Başkanı Adem Kar, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Seher Berker, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yorumlar (10)
tırcı naim 2 hafta önce
Millet şehrin içinde araç yığını olmasın diye şehrine çevre yolu yapar, bizimkilerde transit araçlar şehre yığılsın diye uğraşıyor ve bununla da övünüyorlar. 100 yıl dedilerya önümüzdeki 3 yada 5 yıl içinde şehir içi trafiği arap saçı olacak. Birde şu sanayi kavşağındaki ışıklarda oluşacak trafiğede bi battı çıktı patlatırlar sanırım , ama dönüş yapan tırları da hesap ederek tabi :)
hüseyin 2 hafta önce
Çevre yoluda yapılır,sen merak etme.Bu şehir içi trafiği için yapılacaklarda gerekli.
Delm 2 hafta önce
Mantıklı bir iş değil. Ama büyükler öyle istedi diye yapılan bir yatırım. Bakıyorum da yine bir hüsran olacak. 100. Yıl da öyle KARDEMİR kavşağı da öyle olacak. Uzatmaya gerek yok. KARDEMİR in karşısında belediye araçlarının oradan bir tünel kazarsın. Oradan transit bağlama yaparsın. O kadar çok araç var ki her taraf kilit oldu.
GÜVEN ÖZÇETİN 2 hafta önce
teşekkürler başkanım cumhur ittifakı ve değerli milletvekillerimize
Ali Cantez 2 hafta önce
geç gelen hizmet hizmet midir sizce ? tıpkı adalet gibi
Ahmet Yılmaz 2 hafta önce
ben bişeyi çok merak ediyorum, illa kazmak yerine üst geçitlerle trafiğinin akışının devamı sağlanamaz mıydı? Bu kadar derin kazmalar, battı çıktılar,vs. çok gereksiz geliyor. Yani görüntü bozulurdu evet ama daha az maliyet ve daha kısa sürede biter bu kadar da millet eziyet çekmezdi. neden bununla ilgili tek bir açıklama yok?
Selim 2 hafta önce
Bu proje hatalı. Kayayı kazıp beton dökmek mantıklı değil bence. Alttan değil de üstten geçilmesi halinde, şu yaşadığımız trafik işkencesini yaşamazdık. Sanki battı çıktıdan başka proje yok.
Hasan 2 hafta önce
Shell önünu kazandın yemedi adam açtı davayı durdurdu boşuna yolları parçaladin
Hakkı Doğru 2 hafta önce
Değişen hiç bir şey olmayacak boşa atılmış 100 milyon deniliyor sadece para ve israf. Guya hizmet yine dört ışık olacak 500 metre de yine medikar ve ermersa da ışık e değişen ne 5 dk mı için bu ne gerek var. O kadar kaldırım sorunu var o kadar yol sorunu var inşAllah 300 metredeki rampadan sağdan soldan hesaplayın 600 metre genişlik 10 metre olsa 6000 m2 lil yağmur hesabı ile aşağıya verirler yoksa.... İşimiz kötü
Bahçelievlerden Salih 2 hafta önce
İşAllah bulak vadisi spor kompileksine dönmez yoksa vatandaş perişan olur orası hala bitmedi malum
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74