KEMAL GÜNEŞ CADDESİNE 400 KİŞİ SINIRLAMASI

Karabük'ün en yoğun caddesine koronavirüs tedbirleri kapsamında 400 kişi sınırlaması getirildi.

banner73
Manşet 03.12.2020, 10:36
1291
KEMAL GÜNEŞ CADDESİNE 400 KİŞİ SINIRLAMASI
banner36

Karabük'te yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında araç trafiğine kapalı olan Kemal Güneş Caddesi'nde aynı anda 400 kişi bulunabilecek. 

Valilikten yapılan açıklamada, salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla kentte birçok tedbir kararı alınarak uygulamaya geçirildiği anımsatıldı. 

Kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken ek kurallar ve önlemlerin alınmasına ihtiyaç duyulduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi.

"Bu çerçevede, İl Hıfzıssıhha Kurulunun görüşleri çerçevesinde trafiğe kapalı olan ve yoğun insan bulunan Kemal Güneş Caddesi'ne girebilecek/aynı anda bulunabilecek kişi sayısının en fazla 400 kişi ile sınırlandırılmasına ve bu yönde önlemlerin eksiksiz alınmasına, alınan bu karara uymayanlara idari para cezası ve konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin gerekli adli işlemlerin uygulanmasına karar verilmiştir." 

Yorumlar (1)
hasan 5 ay önce
oranın 6/7girişi var gireni çıkanı nasıl takip edeceksin. bunu bilen varsa lütfen bir açıklama yapsın.
3
hafif yağmur
banner23
banner17
banner18
banner39
banner74