KBÜ E.A HASTANESİNE REKOR DERECEDE KORONA TEDAVİ CİHAZI HİBE EDİLDİ

Karabük'ün tanınmış demir tüccarlarından Bayram Demir, KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine 600 Bin TL değerinde Ventilatör cihazı hibe edildi.

Manşet 19.11.2020, 20:46 19.11.2020, 22:37
8677
KBÜ E.A HASTANESİNE REKOR DERECEDE KORONA TEDAVİ CİHAZI HİBE EDİLDİ
banner36

Korona Virüs ile verilen mücadelenin en yoğun olduğu içinde bulunulan dönemde, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Covid-19 hastaları için Yüksek Akışlı Oksijen Cihazı (Ventilatör) hayati önem taşıyor.

Korona Virüse yakalanan çok sayıda hasta, Yüksek Akışlı Oksijen Cihazı sayesinde yoğun bakım servisine yatmaktan ve hatta Entübe duruma düşmekten kurtuluyor. 

KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ne kadar fazla Yüksek Akışlı Oksijen Cihazı bulunursa hastaların daha kolay tedavi olmasının da yolu açılıyor. Bu nedenle Karabüklü duyarlı iş insanları ve vatandaşlar KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesine Yüksek Akışlı Oksijen Cihazı bağışlamaya başladılar.

Son olarak Topcugiller Demir Çelik Sanayi ve Ticaret Şirketin Sahibi Bayram Demir toplam 600 Bin TL değerinde 10 adet Yüksek Akışlı Oksijen Cihazı (Ventilatör) bağışladı.

Topcugiller Demir Çelik Sahibi Bayram Demir’in son yıllarda en yüksek bağışlardan birisinde bulunduğu belirtilirken, Karabük İl Sağlık Müdürü Ahmet Sarı ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Covid-19 Pandemisi tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına almış, her türlü çalışma, tedbir ve önlemlere rağmen dünya ve ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de hasta sayılarında büyük bir artış yaşanmıştır.

Salgının başlaması ile birlikte günümüze kadar hastalıkla mücadelede hayatlarını riske atıp canını dişine takan sağlık çalışanlarımız hastalarımıza yardımcı olmak ve tekrar sağlıklarına kavuşmaları adına yoğun gayret göstermektedir. 

Her ne kadar sağlık çalışanlarımız üstün bir gayret içerisinde olsa da bu süreçte hastalarımızın bir an önce sağlıklarına kavuşması için tıbbi cihazlar, özellikle de solunum cihazları bir hayli önem kazanmaktadır.

Yüksek akışlı oksijen cihazı hastaların solunumlarına yardımcı olarak, daha çabuk iyileşmelerini sağlamakta ve yoğun bakıma geçişi azaltmaktadır. 

Gelinen noktada ihtiyaçlarımızın arttığı bir dönemde kısa süre içinde setleri ile birlikte hastanemize 10 adet yüksek akışlı oksijen cihazı kazandıran TOPCUGİLLER Demir Çelik San.ve Tic. Ltd. Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Demir’e kurumumuz ve Karabük halkı adına teşekkür eder, bundan sonra ki çalışmalarında başarılar dileriz.”

Yorumlar (9)
Mustafa Eren 1 yıl önce
Allah razı olsun kesesine bereket Allahım tüm hastalarımıza şifa versin
Mümtaz kavsa 1 yıl önce
Allah razı olsun kendilerine sağlık Ahirete intikal edenlerine rahmet dilerim .
R. Sedat ÖZDEMİR 1 yıl önce
ALLAH kazancınıza bolluk bereket versin ALLAH sizden razı olsun.
Behiye demirkıran 1 yıl önce
Allah razı olsun iyilik yapanlardan mizanlarına konsun inşAllah
Ali 1 yıl önce
Devlet millet beraberliği iş adamimiza sağlık müdürümüze ve başhekimimize teşekkürler..Allah devletimize milletimize zeval vermesin
Tanju 1 yıl önce
Rabbim bağışladığın miktarın misli misli katını kazanmanı nasip eylesin.Böyle güzel haberi paylaşan karabüknethaberi de kutluyorum.Allah yardımcımız olsun
Cemalettin Türk 1 yıl önce
Allah razı osun bol kazançlar nasip etsin
Satılmış ÇINAR 1 yıl önce
Allah Razı Olsun, Rabbim Bol bol kazançlar nasip etsin. Ülkesine, milletine ve yöresine yardım ederek paylaşma kültürüne sahip müteşebbislerin adedinin çoğalması temennisiyle tebrik ederim.
Karabuklu 1 yıl önce
Allah razı olsun rabbim birini bin yapsın inşAllah kaza bela vermesin
Bütün hastalara da Allah acil şifalar versin
banner11
banner12
-4
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74