KARGAZ HALKI SOYUYOR MU?

KARGAZ'ın Aralık 2021 döneminde kullanılan doğalgaz bedelini vatandaşa 1 Ocak'ta gelen zammı uyguladıkları ve haksız kazanç elde ettiği öne sürülüyor.

Manşet 15.01.2022, 14:35 15.01.2022, 14:51
5700
KARGAZ HALKI SOYUYOR MU?
banner36

Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kurşunlu, Gerede, Tosya, Safranbolu, Korgun ve Seydiler şehirlerinde doğalgaz dağıtım, faturalandırmayla, tahsilat işlemlerini yapan Çorum Elektrik ve Doğal Gaz Ticaret A.Ş’ye bağlı olan KARGAZ şirketi 263 Bin abonesine fazla ücretlendirme mi yaptı?

BOTAŞ, 01.01.2022 yılından itibaren konutlarda kullanılan doğalgaza %25 zam yapmıştı. Karabük ve bölgesinde de her ayın 3’ü ile 6’sında doğalgaz sayaçlarının okunmasıyla faturalandırma yapan KARGAZ, Aralık 2021 yılındaki 25 günlük kullanımı ayırmadan 3 ile 6 Ocak 2022’de doğalgaz sayaçlarının okunarak tamamının %25 zamlı bir şekilde ücretlendirdiği belirtiliyor.

Karabük ve Bölgesinde birçok mahalle muhtarları sosyal medyalardan halkı uyararak, vatandaşların KARGAZ’a itiraz etmeleri istendi..

Aralık 2021 yılındaki ortalama 25 günlük doğalgaz tüketiminin zamlı tarifeyle ücretlendirildiğini öne süren birçok mahalle muhtarı, KARGAZ Müşteri hizmetleri ile yaptıkları görüşmelerde ‘manuel hesaplama ile faturalandırma yapılmadığından fatura dönemindeki tüketimin ortalama baz alınarak yapıldığı, zamsız tarifeden kullanılan gazın birim fiyatı üzerinden değerlendirilme yapılmasının mümkün olmadığı’ şeklinde cevap alındığını ifade ediyorlar.

Doğalgazdan haksız alınan fatura düzenleme tarihine kadar olan 2022 yılı Ocak döneminde ortalama tüketilen doğalgaz hesaplaması yapılarak, zamlı tarife üzerinden faturanın yeniden düzenlenmesini, Aralık 2021 döneminde kullanılan doğalgazın eski birim fiyatı ile faturalandırılmasını ve haksız fatura ile elde edilen bedellerin iadesi için vatandaşların KARGAZ’a dilekçe yazmaları isteniyor.

TİCARET İL MÜDÜRLÜĞÜ İNCELEME BAŞLATMALI

Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde tüketici haklarının korunduğu belirtilirken, KARGAZ’ın haksız elde ettiği öne sürülen Aralık 2021 tüketim bedelinin zamlı mı, zamsız mı faturalandırıldığının incelenmesi isteniliyor.

Karabük il genelinde binlerce aboneden, milyonlarca lira haksız kazanç elde ettiği iddia edilen KARGAZ’dan vatandaşların fazla yaptıkları ödemeleri ile ilgili resmi kurum ve kuruluşlara da ayrıca şikayet dilekçeleri yazması gerekiyor.

   

Yorumlar (7)
haşim 4 gün önce
ülkenin geneline bakınca, çalan çalana, soyan soyana hamdolsun.
Karabüklü 7 gün önce
Hepiniz soyguncusunuz...
Adem 1 hafta önce
Ben sen sayfasından yaptım...%100 yanlış şişirilmiş fatura EPDK nın kargaz ın fatura yazılım programını incelemesi lazım.. mahkemeye taşıyacağım.zammi yapan hükümet deseni bir sonraki fatura doneminden geçerli zamlar bu dağıtım şirketlerine bu fırsat verilmemiş olur.kesunlikle en az her faturada 70 TL ile 100 TL arası fazlalık var...ıtiraz ediniz.
Nurdan 1 hafta önce
Kargaz son faturada millete iyi kaptırdı, haramzadeler devam devam
selahattin 1 hafta önce
hangi kurum soymuyorki,ses çıkaran yok telefonla arıyorsunuz bakan yok muhatap yok,2,15 ortlalama fiyat anında faturalara 2.64 olarak yansıtılmış.
(nasıl hesap yapıyorlar 6 günlük zamlı olması gerekiyordu (fatura ocak 6 sında geldiğine göre) artık neden böyle oldu demiyoruz.demekki böyle olmuş diyoruz.soyan soyana koyan koyana,hayatımda yaşadığım en berbat,,en pahalı.en kazık,en adaletsiz,haksız vede hukuksuzlukların yaşandığı ülke durumdayız maalesef... bunun sağı solu siyaseti yok,sadece her şey apaçık ortadada,düşünün şu habere yorum yapan şikayet eden bile yok ne oldu biz'e böyle .uyuşturuldukmu? hipnozmu edildik be dostlar.elini şaplatsa birileri uyanırmısınız acaba?
Ali 1 hafta önce
Evet soyuyor derhal müdahale edilsin
Kemal 1 hafta önce
Evet kargaz zammı 1 ay önce yansıttı
banner11
banner12
-1
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74