KARES AVM’DE NELER OLUYOR ?

Karabük'ün en büyük AVM'si olan KARES AVM, kiracılarına indirime de gitmiyor, ortaklarına da bir yıldır kar payı dağıtmıyor. Kiracılar da Ortaklar da şikayetçi

Manşet 08.02.2021, 15:49 08.02.2021, 15:57
9893
KARES AVM’DE NELER OLUYOR ?
banner36

Karabük’ün en büyük Alış Veriş Merkezi olan KARES AVM’de pandemi nedeniyle kiracılar ve AVM ortakları yönetimin uygulamalarını sorgulamayı başladı.

KARES AVM’de aylık sabit kira ödeyen kiracı esnafı, kısıtlamalar nedeniyle ayın 30 gününün ancak 20 günü dükkanlarının açık olduğunu, ancak kirayı tam ay üzerinden ödediklerini belirterek, mağduriyetlerini dile getiriyorlar.

Pandemi nedeniyle yapılan kısıtlamalar çerçevesinde, Cumartesi, Pazar günleri iş yerlerini açamazken, hafta içi ise akşam 10 yerine sekizde dükkanlarını kapattıklarını belirten KARES AVM kiracıları, ayın 30 gününün 20 günü açık olduklarını ifade ediyor ve AVM yöneticilerinden bu oranda kira ile ortak gider ödemelerinde indirim yapılmasını istiyorlar.

AVM ORTAKLARINA 12 AYDIR KAR PAYI DAĞITILMIYOR

KARES AVM her ay ortaklarına 350 Bin TL civarında kar payı dağıtıyordu. Pandemi nedeniyle 2020 Mart ayından bu yana 12 aydır kar payı dağıtmayan AVM yönetimi, bu zaman zarfı içinde 3 Milyon 500 Bin TL civarında ortaklara kar payı dağıtması gerekiyordu.

Kiracılarına indirim uygulamasına gitmeyen KARES AVM Yönetiminin, ortaklarına da bir yıldır hiçbir kar payı vermemesi ise ayrı bir tartışma konusu olmaya başladı.

Yorumlar (16)
hüseyin 3 ay önce
Dükkan sahipleri el insaf..% 50 gibi bir kira indirimini de siz yapın.
Selman 3 ay önce
Aylık 350 bin kar dağıtımı. 10 ortak olsa 35 bin, 20 ortak olsa 17 bin. Iyi para valla. Kac ortak var acaba?
Esnaf 3 ay önce
100 ortak var
HÜSEYİN 3 ay önce
KARES KATMALIKLERİ hakkı yeniyor KARES avm sadece giderine ortak edıyorlar bizi gelirlerinden KATMALIKLERİNE hiç birşey vermiyorlar.catı katı cafe geliri otopark geleri ortak alan geliri butun bu gelirlerde 1 kat dukkan sahıpleri ve sonkat mal sahibi belediyeninde hakkı var ama kimse buna bakmıyor..hakkımız helal olmasın..
kadir 3 ay önce
kares katmalıkleri uyumasın hesabına kıtabına baksın 8 mılyona yalın katmalıkerı gıderi oluşmus .katmalıkleri kıra ındırımi istiyor ama asıl para tutan ortak gıder harçamaları bunları kısmak lazım ...mesala AVM 3 aykapalı kalsa hafta sonları sureklı kapalı kalsa kesınlıkle ortak giderler azalaçaktır..
aydın 3 ay önce
bu nasıl arkadaş çalışmayan kares avm katmalıkleri 8 milyona yakın ortak gider ödemesı yapmış .ne üretiliyor burda heralde kares aş ortakları ay 5 -10 mılyon kıra geliri alıyordu .8 mılyon gider olusan bir yerdekı iş haçmiine bakarsan karlı bir avm heralde...harıl harıl çalışmış..
katmaliki 3 ay önce
karabük beledıyesı hariç 60 kişi tapulu dukkan sahıbı katmalıkıyız.katmalıkleri yasasına göre gelirde giderde ortak omalıdır.tüm katmalikleri ortak giderlere katılmaz zoundadır ve payına düşen ortak gideri ödemektedir.aynı zamanda ortak gelirede herkes ortak olmalıdır.yıls onu gelır gider hesabında fazla varsa ortaklara dağıtılmalıdır .katmalıklerı ANM ortak alanlardan gelen kıralar otopark geliri çatı kat cafe gelirlerinden neden faydalanmıyor. ?bu gelirler kimlerin hesabına aktarılıyor..?
ahmet amca 3 ay önce
KARES AŞ ortakları Kares AVM katmalıkleri giderlerine katılmaz zorundamı ?KARES AVM KATMALIKLERİ hesabı nerde tutlmakta ?nekadar harçama yapılmakta ? yıllık kares avm katmalıkleri gideri nekadar ? neden bukadar yuksek aidat alınıyor..
KARES KATMALIKI OTAĞI.. 3 ay önce
Bu hesabı bağımsız denetçi çözer.ortada çok buyuk rakamlar dönüyor.katmalıkleri hesabı 8 milyona yakın para toplanmış.kiracılar kıaralar yüksek diyor.kares aş ortakları kira almıyoruz diyor .Yönetim se çalışmayan AVM de giderlerimiz çok diyor..
yuksel 3 ay önce
kares avm katmalikleri uyuyormu 8 milyona yakın harçama yapılmış .katmalık leri hesabından bukadar para nerele harçandı kimse sormuyormu .madem kares AVM kapalı kaldı yalaraca madem kares avm hafta sonları kapalı maden cogu dukkan boş sa neden bukadar gider oldu birisi cıkıpta bunun ızahatını yapsın .Bu paralar kares katmalıkları hesabından harçansdı ..KARES AŞ hesabı KARES AVM KAT MALIKLERI hesabı .iki hesap var ortda kimin hesabı kımın hesabında..
muhasebeci 3 ay önce
kares avm kat malıkleri hesabı nerde tutuluyor. kares aş ile kares malıklerı yonetım hesabı teknık ve mali olarak ayrı tutulması lazım gelir. Malesef bu ıkı hesapta tek bir havuzda oda kares aş hesabında tutuluyor böyle oluncada ortaklara ait kıra geliri ıle yonetım gideri ve katmalıklerıne ait gelir ve giderler karısıyor. şuanda KARES AŞ 2019 DÖNEM NET KARI 2MILYON 100 BIN CIVARI 2020 DÖNEM NET KARI 1MİYON 100 BİN CİVARI bu durumda bu dönem karları hesabındaki paralar kimin hakkı KARES AŞ ortaklarının mı?. yoksa KARES AVM KATMALIKLERİNİN Mİ? Kares aş ortakları için ilerde mali açidan çok buyuk sıkıntı oluşturabileçek bir durum söz konusu.
kuyumcu 3 ay önce
ne umutlarla girmişdik bu kares avm ye ama sonuç husran oldu.. kares ortakları bilançoda 10 mılyon 300 bın cıvarı burut satış karı olmuş karesın giderlerını kıracılar ödüyor elektrik su guvanlık ısınma temızlık masrafları handa oturuna kıracılara aıt nasıl olurda kares aş ortaklarına kar payı dağıtlmaz. belediye kırasını takır takır alıyor mal sahıplerı dukanları kırada onlarda parasını alıyor. AMA kares ortakları hava gazı alıyor yazı oluyor bu ınsanlara..
özgür 3 ay önce
kares avm deki yönetim sorunu çok boyutlu ele alınmalı.KARES AVM son kat mulkıyeti belediyey ait 1 kat toprak sahıbı olup tapusunu alan mal sahıplerıne ait.geriye kalan bodrum kat ,2 kat ve 3 kat KARES AŞ ye ait.Burda avm de katmalıkleri yönetimi oluşturulması lazım geliyor bu oluşturuldumu.oluşturlduysa kimlerdem oluşuyor kat malıklerı hersene genel kurul yapılıp hesaplar ibra ediliyormu.Katmalıkleri hesabı 2020 nekadar kar etti nekadar zarar etti bunlar bellimi .benim gördüğüm kadarıyla kares aş ortakları bu durumdan ya çok memnun yada umursamıyor.Katmalıkleri sahipleride bu durumda ya çok bilgisiz yada hiçbirşeyi umursamıyorlar..NASRETTİN HOCA misali el elin eşeğini türkü çağırarak ararmış..
Kareszede 3 ay önce
Kares anonim sirketi ortakları zaten madur olmuş durumda.bir yıldır karpayi alamıyoruz. karesdeki kiracılar için indirim yapılırsa, bu kira kaybı demektedir. o zaman kares anonim sirketi ortaklarından indirim yapılan kira tutarı kadar para talep eder yada bankadan kredi çekip kiracılar kiralanıp oder. KaresAvm deki sorun çok vahim bir hal almış durumda ,
Karabük 3 ay önce
Millet evini koyunu satıp buradan isyeri aldı. ÜÇ beş kuruş nasipleniriz diye düşündü. Şimdi herkesin boynu bükük
senol 3 ay önce
3 ay pandemıda kapalı olan, hafta sonları kapalı olan bir avmde bukadar katmalıkı gideri olurmu ALLAH aşkına size soruyorum.katmalı gideri 8 milyona yakın haçama oluşmuş bune .?burası fabrikamı bukadar gider olurmu ...KATMALİKLERİ UYUMA Hakını ara...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
parçalı bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74