KARDEMİR'E 101 KİŞİ İŞ BAŞI YAPTI

Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğünce yürütülen İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında 101 kişi işbaşı yaptı

Manşet 18.05.2022, 19:54 19.05.2022, 11:22
2709
KARDEMİR'E 101 KİŞİ İŞ BAŞI YAPTI
banner131
banner36

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğünce yürütülen İşbaşı Eğitim Programı kapsamında Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) 101 kişi işbaşı yaptı.

KARDEMİR Eğitim Kültür Dairesi Konferans Salonu'nda İşbaşı Eğitim Programı'nın açılış ve sertifika töreni düzenlendi.

Vali Fuat Gürel, törende yaptığı konuşmada, KARDEMİR'in 85 yıldır Türkiye'nin kalkınmasına katkı verdiğini söyledi.

Eskipazar ilçesine bir organize sanayi bölgesinin temellerinin atılacağını belirten Gürel, "Oralarda yeni istihdam sahalarının yükseldiğini göreceğiz. Bunların tamamı KARDEMİR'in geçmişten beri buraya bıraktığı kültürün eseri. KARDEMİR genç cumhuriyetimizin en önemli ağır sanayi yatırımlarından bir tanesi. Ülkemizin kalkınmasında çok büyük katkılar sundu." dedi.

KARDEMİR Genel Müdürü Necdet Utkanlar da KARDEMİR'in Türk çelik sektörünün çekirdeğini 2dekioluşturduğunu ifade etti. KARDEMİR'in Türkiye'deki birçok çelik fabrikasını doğurduğunu anlatan Utkanlar, şunları kaydetti:

"Verimli bir yıl geçirdik. KARDEMİR bugün Türkiye'de ikinci eşi olmayan bir fabrika halinde. Bugün KARDEMİR'de üretilen bazı ürünler Türkiye'de ikinci bir fabrikada üretilemiyor. Tüm çalışanların burada oluşturduğu şirket hafızası son 85 yıla dayanıyor. Bugün burada ürettiğimiz demir yolu raylarının yanı sıra ilk kez başladığımız tekerleklerin üretilmesi çok kısa bir süre sonra teker setlerini üretmeye başlayacağız. Bunlar Türkiye'de ilk ve tek. Şuanda Avrupa'ya ciddi anlamda ihracatlarına başladık. Büyük profiller üretiyoruz."

Utkanlar, işçi sağlığı ve iş güvenliği üretimin önünde geldiğini dile getirdi.

İŞKUR Genel Müdür Yardımcısı Alper Mumyakmaz ise KARDEMİR'in demir çelik sektöründe farklı bir yerde olduğunu vurguladı.

Yorumlar (3)
GÜVEN ÖZÇETİN 2 ay önce
HER ZAMAN SÖYLÜYORUM KARABÜKTE BİR SÜRÜ LİSANS ÖNLİSANS LİSE MEZUNU BIRCOK GENCİMİZ VAR BUNLARI KARDEMIRDE BIR CATI ALTINDA TOPLAYIN EĞITIM VERİN VE ADAM LAZIM OLDUĞUNDA BU GENÇLERDEN TEDARIK EDIN HEPIMIZIN BABASI ABISİ KARDEŞI BU KARDEMIRIN EKMEĞİNİ YEDİ BU GENÇLERE ASGARİ ÜCRET BILE VERSENIZ COĞU KABUL EDECEKTİR BUNU YAPMAK COKMU ZOR EYY YETKILILER. ADAM LAZIM OLUYOR 40/50 NEYSE KURADAN YA CIKIYOR YADA BI NEDENLE ELENIYOLAR.BU MEMLEKETTE BIZLERDE YASIYORUZ VE COCUKLARIMIZ OKUDUGU HALDE BI SEKILDE KRITERLERI TUTMADIĞI İÇİN İŞE GİREMIYOR. YA MARKETTE YA LOKANTADA YADA PAZARLARDA EKMEĞİNİ KOVALIYOR.BAŞKA ÇÖZÜMÜ OLAN VARSA SÖYLESİN
Remzi 2 ay önce
Yeni istihdam değil yeni sömürü sahası. Neoliberal kapitalist serbest piyasa müslümanı haline getirilen bir ülkenin milleti ekmek veriyoruz diye kandırma hezeyanları bunlar. Ayrıca Kardemir de dönen torpilleri de sağır sultan biliyor rahat olun.
Alpdoğan 2 ay önce
8 kasımda Demirçelik kapatılamaz.Karabük karartılamaz eylemlerinde mahallı radyoda bir bayan Demir çelik kapatılsın,benim kardeşimi işe almıyorlar demişti.Heeey gidi günler hekes Kardemiregirebilecek diye bir şey tabiiki mümkün değil fakat Demirçelik Kardemir oldu ,nice badireler atlattı ve nice çalışanlarını emekli etti ve yeni çalışanlara iş vermeye devam ediyor.
banner11
banner12
22
açık
banner125
banner18
banner74