KARDEMİR NOTER KURASI İLE İŞÇİ ALMALI

Milletvekili Niyazi Güneş, KARDEMİR A.Ş'nin el altından değil, noter huzurunda kura ile Karabük gençlerini işe almalıdır.

Manşet 14.01.2021, 13:30 14.01.2021, 16:24
6353
KARDEMİR NOTER KURASI İLE İŞÇİ ALMALI
banner36

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, BRTV’de katıldığı canlı yayın programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Güneş, programda yanında getirdiği Akşam Gazetesi’nin 1934 yılına ait nüshasından Karabük Demir Çelik Fabrikalarının kurulmasının nasıl geliştiğini izleyicilere kendi okudu. Bu nüshayla Fabrikanın kuruluşunun başlangıç noktasını hatırlatmak istediğini vurgulayan Güneş, fabrikanın 1995 yılında özelleştirilmesine rağmen Devletin her zaman fabrikayı himaye ettiğini söyledi. 

Niyazi Güneş Karabük halkının isteğinin Kardemir Fabrikalarının iyi yönetilmesi olduğunu ifade etti. Personel alımında belirli kriterlerin oluşturularak, noter huzurunda kura ile alınmasını istediklerini söyleyen Güneş, istihdam konusunda da Kardemir yönetimine çağrı yaptı. 

Yönetimin Yanında Olacağız

AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş “Karabük Demir Çelik Fabrikaları bizim yine halkımızın çoluk çocuğunun geleceği için ümit bağladığı bir yerdir. Karabük halkı Kardemir’in iyi yönetilmesini istiyor. Önce kendilerini değil, etrafı düşünecekler, işçimizi düşünecekler, mühendislerimizi düşünecekler, Buradaki üretimi düşünecekler ve ekonomiyi düşünecekler. Yani önce Kardemir’in ayakta kalması gerekiyor. Kendimizden önce onu düşünmemiz gerekiyor. Dolayısıyla son olarak bir tercihte bulunuldu. Şimdi yeni bir yönetim oluştu. Bakalım, görelim bu yönetimin icraatlarına bir bakalım. Kardemir ile ilgili iyi işler yapıyorlarsa yanlarında olacağız. Biz kendilerinden talebimiz işlerini iyi yönetmeleridir. Ehil olan insanlara iş vermeleri görev vermeleridir.” Dedi.  

“İşçi Alımı Noter Huzurunda Olmalı”

Milletvekili Güneş Kardemir’in işçi alınması yönünde de önemli açıklamalarda bulundu ve konuşmasında şu ifadelere “Fabrikaya istihdam edilmek üzere yöremizin çocuklarının işe alınması bizim için çok önemlidir. Bunu kendilerinden her görüştüğümüzde rica ediyoruz. İşsizlik bizim seçildiğimiz günden bu tarafa karşılaştığımız en önemli sorun budur. Oğlumuz, kızımız gençlerimiz var bunlara iş bulunmasıdır. Bizim Kardemir yöneticilerinden talebimiz, burası bir istihdam alanıdır. Belirleyeceğiniz kriterler içerisinde, ölçüler içerisinde Karabük’teki işinize yarayan gençlerden seçimini yapmanızdır. El altından değil, el altından diye bir şey yok. Noter huzurunda kura ile kriterleri belirlenmiş, efendim yaşıdır, mesleğidir, endüstri meslek mezunudur, yani ne gerekiyorsa Kardemir de hangi iş kolunda ne vasıfta eleman gerekiyorsa, onların böyle kriterlerle seçilip alınmasını talep ediyoruz. Hakkaniyete uyulması taraftarız. Mühendisinden, işçisine kadar.” 
 

Yorumlar (15)
Ahmet 1 yıl önce
Niyazi bey cok guzel demissiniz isci aliminda noter cekilisi olmali. Ama temizlik iscisi bile alirken mehmet ali sahin e sorulurken bu dediginiz zor.
CİO 1 yıl önce
Daha önce Torpille mi oluyor du?
KARABÜKLÜ 1 yıl önce
KAMİLİN YANCILARININ SESİ DAHA GÜR ÇIKMAYA BAŞLAMIŞ. BİRİLERİ İÇİN DURUM VAHİM ANLAŞILAN.
Vatandaş 1 yıl önce
Özelikle en çok kirliliği etkisinde olan mahallerde yaşayanları Karabük Mah, Fevzi Çakmak mah.
Seyit 1 yıl önce
Siz önce Iskur da uygulay8n bu kura işini sonra özel sektöre talimat verirsiniz. Iskur da torpil var mı yok mu Allah için cevap ver sayin vekil? Eğer müslüman iseniz, Ahiret ve hesap gününe inanıyorsanız, doğru cevap verin? Hem siz hem diğer vekil lütfen cevap verin? Allah'ın rızkını torpille dağıtmak hangi müslümanlıkta var? Müslüman torpil yapar mi? Adam kayirir mi?
S 1 yıl önce
Çok doğru Sn Vekilim.Düşüncelerinize katılıyorum.Saygı ve selamlar..
Selahattin DEMİRSOY
Cemil kartal 1 yıl önce
Noter diyorsun peki bende diyorum ilk olarak Kardemir de ömrünü vermiş taşörenden taş rene geçmiş ama yinede yılmayan fedakar toşeren işçileri ne yapacaksın yetişmiş işci Kardemir in HER tarafını karış karış bilen birileri varken neden yatorpili olan yada partiden yada siyassetcilerin o benim adamım öbürü benim adamım der yine gerçek emegiyle çalışanı yine görmezden gelirsiniz biz şu an karçele demirden her türlü faprika lar yapan emek iler olarak bizi kadroya almanızı bekleriz
Www 1 yıl önce
Adamınız olursa alırsınız
M. Ozturk 1 yıl önce
Gunaydin. Kardemire 20 milyon yardım gerektiğinde özel devlet yardım edemez diyenler kardemiri ayaga kaldiranlari kötüleyenler kardemir ayağa kalkinca üzerine çöreklenenler yahu hicmi utanmazlar arlanmazlar hep hazırla nemalanır haziri satar üzerinden rantlanir birde üzerinden siyaset yapar kendilerini aklarlar.
KARABÜKLÜ 1 yıl önce
YÖNETİM KURULU BAŞKANI YOLUNUBULANLAR-GÜLENLER OLUNCA KAFASINI KUMA GÖMEN KAMİLCİ VEKİL ! YÖNETİM DEĞİŞİNCE ÇIKMIŞ AHKAM KESİYOR. HADİ ORDAN !!!
Ramazan MÜBAREK 1 yıl önce
İlk önce AK Partiye ye üye yapıp ondan sonra mı kuraya sokacaksınız vekilim! İş bulmak isteyen gençlere ilk olarak partiye üye olun deniliyor. AK Partiye üye olmadan işe girebilen var mı acaba şu devirde?
leo 1 yıl önce
Sn. Vekil; Millete soluttuğunuz o pis havanın KARABÜK halkı için hakkını veriniz. KARDEMİR; Her yıl 150 tane genç işci kardeşimizi işe alsa duman bize mis gibi kokar!
Kadir hüsam 1 yıl önce
Keşke eskidende hep sizin gibi düşünselerdi bizde kendi vatanımızda ekmeğimizi yeseydik fakat olmadı biz karabükte doğduk karabükte büyüdük bütün çevremiz amcamlar babam demir çelikte yıllarca çalıştılar fakat biz kapısına dahi yanaşamadık şu an gebzede ikamet ediyorum
Kerim 1 yıl önce
Çok iyi olur
SİNAN KESKİN 1 yıl önce
Sayın vekil kardemir işe almasını değil vekil olarak bir eserler bırakın Safranbolu Bartın yolu ne olacak hadi gösterin vekilliğinizi millete maske takmasın değil kendinizi gösterin öğlebölü sanayisinin canlandırın verin milletin ruhsatlarını gezin bir Karabükü gizlice etrafa bir bakın bulak kavşağı neye benziyor oraya bir durak ı olur indi bindi yeri yapın orada yayanın duracağı bir yer yok bankket bir şey yok ulusal basına göstereceğiz oraları siz göremiyorsunuz bari Türkiye görsün
banner11
banner12
-4
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74