KARDEMİR "MİLLİ ÜRETİM, YERLİ ENERJİ" DİYOR

KARDEMİR A.Ş. Yaptığı yazılı açıklamasında enerji üretimi ile milli ekonomiye katkı verildiğini açıkladı ve enerji üretimi ile ilgili yatırımlara yer verdi.

banner108
Manşet 23.03.2021, 15:29 23.03.2021, 15:45
2260
KARDEMİR "MİLLİ ÜRETİM, YERLİ ENERJİ" DİYOR
banner36

Kardemir enerji üretimiyle milli ekonomiye katkı sağlıyor.

84 yıllık köklü geçmişi ile bir fabrika olmanın ötesinde değer üreten Kardemir A.Ş, gerek ürünleriyle gerekse yan faaliyet alanlarıyla ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Türkiye’nin üç büyük entegre demir ve çelik şirketinden biri konumundaki fabrikamız, tesis içinde yer alan yüksek fırın, haddehane ve çelikhane gibi üretim ünitelerinin yanı sıra bu üretimi sağlayabilmek için diğer faaliyet ünitelerinde de gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürüyor.

Modern ekonomi ve üretimin olmazsa olmazı enerji, dünyanın şekillenmesinde büyük rol oynamaktadır. Sürdürülebilir üretimin ve sosyal yaşamın bir parçası haline gelen elektrik üretimi, Kardemir için de önemi yadsınamaz derecede büyüktür. Kurulduğu günden bu yana, elektrik üretimi alanındaki yatırımlarını her geçen yıl güçlendiren Kardemir, enerji tesislerindeki uzman ve kalifiye çalışanları ile şirketin geleceğine yön vermektedir.

Kardemir A.Ş. Enerji üretimindeki yeni atılımları ile ilgili açıklamasında “Fabrika sahasında yer alan 77,50 MW ve yatırımı süren 30 MW Türbin-Jeneratör ile şirketimizin kurulu gücünün 107,50 MW çıkması planlanmaktadır. Öyle ki, geçtiğimiz 2020 yılında 586.781.000 kilovatsaat elektrik üretimi ile 196.445 konutun ihtiyacına eş değer bir elektrik üretimini gerçekleştirmiş bulunmaktayız.” İfadelerine yer verdi ve şu cümleler ile açıklamasına devam etti;  

“Sadece şirketimiz için değil ülkemiz için de milli bir mesele olan enerji üretimi ve tüketiminde, şu an için şirketimizde geldiğimiz nokta gurur vericidir. İhtiyaç duyduğu elektriği kendi imkânlarıyla ve özverisiyle üretme konusunda alışılagelmiş bir kültüre sahip şirketimiz, demir ve çelik üretim sürecinde ortaya çıkan gazları dönüştürerek/kullanarak ve ulusal şebekeye ihtiyaç duymayarak ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.”

Yorumlar (1)
Yakup KARA 9 ay önce
Bizarda yerli eleman alsalar iyi olurdu. Tamam ülke bizim de azda KARABÜKLÜye iş verseler iyi olurdu. Ayrıca müdürlerin ve baş müh. Araştırılmalıdır. Mesleki anlamda diploma anlamında vs vs bakın bakalım neler yapılmış
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74