KARDEMİR ELEMAN ALACAK MI?

KARDEMİR A.Ş'nin 70'e yakın işçi alımı yapacağı bilgisi kamuoyunda konuşuluyor. KARDEMİR'den resmi bir açıklama yok.

Manşet 12.07.2021, 15:04 12.07.2021, 15:08
3274
KARDEMİR ELEMAN ALACAK MI?
banner131
banner36

KARDEMİR A.Ş’nin bu günlerde eleman alımı yapacağı, kamuoyuna yansırken, kurumsal bir açıklama veya ilanın henüz yapılmadığına da dikkatler çekildi.

KARDEMİR A.Ş. Yönetim Kurulu’nun işçi alımlarında, en az bir yıl Karabük ilinde ikamet etme şartı koyduğu edinilen bilgiler arasında yer alırken, alım yapılacak sayıdan daha fazla başvuru olursa, alım şartlarını tutan başvurular arasında kura çekimi ile işçi alımının gerçekleştirileceği kararına da varıldığı öğrenildi.

SİYASİ İRADE ALINACAK İŞÇİ SAYISINDAN MEMNUN DEĞİL

KARDEMİR’in bu ay içinde 70’e yakın işçi alacağı bilgisi, kesin olmamakla birlikte kamuya yansırken, Karabük’ün siyasi iradesinin alım yapılacak işçi sayısından memnun olmadığı da konuşuluyor?

AK Parti Milletvekilleri ve İl Başkanının Kardemir’in çok daha yüksek oranlarda işçi alımı yapması beklediklerini ifade ettikleri de belirtiliyor.

Yorumlar (5)
Karabuklu 1 yıl önce
Koskaca kardemirde 70 kisilik isci acigi mi varmis . Daha giris kapisinda kaybolur o 70 kisi emekliligi gelmisleri emekli et. sozlesmeli olarak calisan emeklilieri gonder 70 yerine 1070 al
Alim tarihi ne zaman 1 yıl önce
Kardemirde emekliligi gelmis olan da var es dost tanidigiyla tekrar giren sozlesmeli parsonelde var .
hüseyin 1 yıl önce
Kardemir emekliliği geleni zaten bir gün tutmaz.Sözlelmelileride 3 sene önce temizlemişti.Alsın en az 500 kişide kardemirde rahatlasın Karabük te.
Hakkı Doğru 1 yıl önce
El altından alınanları sayın birazda mühendislik mezunu olmadan alıp okutukları var ah ah dünyadan haberi yok kimsenin. El altından dokümhane ve çelik yapı devam müdürler koltuk sevdalısı olunca böyle oluyor. Allah biliyor ya nasıl personel aldıklarını KARABÜKLÜ boş gezsin dışarıdan getirirler.
Mehmet çınar 1 yıl önce
25 yılımızı vererek 2001 yılında emekli oldum 1 oğlum var meslek lisesi elektrik elektronik bölümü mezunu hala kardemire müracatları olduğu halde hiç bir cevap gelmedi bu meslekteki kalifiye elamanını niçin almazlar aklım almıyor daha önceleri yapılan müracatlara cevap verilirdi işe alımlarda kura değil sınavla alınması daha adil olur. alınacak 70 işçi değil 700 işçide alsalar yeterli gelmiyecek torpille alınanlar varmış haberleri geliyor her kişi bileğinin hakkı ile işe alınırsa Allah da kulda razı olur.
banner11
banner12
30
açık
banner125
banner18
banner74