KARDEMİR'E İŞÇİ ALIMLARINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT..!

İşe girme umudu taşıyanların kesinlikle torpil veya buna benzer imtiyazlı bir durum arayışına girmemesini gerektiğini vurgulayan yöneticiler, Kardemir’in eleman alımlarının artık kamu alımları standartlarında olacağını vurguluyorlar.

Manşet 30.07.2021, 15:01 30.07.2021, 16:03
2462
KARDEMİR'E İŞÇİ ALIMLARINDA DOLANDIRICILARA DİKKAT..!
banner131
banner36

KARDEMİR A.Ş. geçtiğimiz günlerde 69 işçi, 13 mühendis ve 3 uzman alacağını açıklamıştı. Yayınladığı ilanda alımlar ile ilgili tüm şartları da kamuoyu ile paylaşan Kardemir yönetimi, işçi alımlarının kura ile, mühendis alımlarının ise sınav ve kriter puanlaması ile yapılacağını belirtti.

Kardemir, alım yapacağını ilan ettikten sonra Karabük ve ilçelerinde bazı işgüzarların, saf vatandaşları “Seni Kardemir’e işe sokalım. Oğlunu Kardemir’e işe sokalım.” söylemleri ile para aldıkları söylemleri halk arasında dolaşmaya başladı.

Özellikle bazı dolandırıcıların siyasilerin ve Milletvekillerin isimlerini kullanarak iş umudu taşıyanlardan para aldıkları, hatta Kardemir’e işe girme piyasası oluşturulduğu konuşulmaya başlandı.

KARDEMİR KAMU ALIM STANDARTLARINA KAVUŞUYOR

İşe girme umudu taşıyanların kesinlikle torpil veya buna benzer imtiyazlı bir durum arayışına girmemesi gerektiğini vurgulayan yöneticiler, Kardemir’in eleman alımlarının artık kamu alımları standartlarında olacağını vurguluyorlar.

Kardemir’in gerek işçi gerekse mühendis alımlarında kriterler, puanlamalar, sınavlar ve kura şeklinde olacağı önemle belirtiliyor.

Başvuru yapanların arasından hiç kimsenin imtiyazlı bir durum içinde olamayacağının altı da çiziliyor.

Yorumlar (3)
Harun karadaş 1 yıl önce
Ben reisin yerine olsam var ya daha neler var neler siyasiler boş yapıyor boş kimler nasıl işe giriyor Allah biliyor....
Hoca 1 yıl önce
Bunlar doğru haberler acı veren şu ki zaten alınacaklar isimleri bile bellidir belki, listeler verilmiş göstermelik alım yapılmaktadır. 40 yaşında işçi alınmadı mı? Hiçbir standartta uymayan mühendis diploması olmadan bu statüde adam çalıştırılıyordu, işin ehli sınav yapmak isterler ise profesyonel birinden destek alınmalıdır. Bekleyin ve görün derim...
Erol Aydın 1 yıl önce
Çok ikna olduk.
banner11
banner12
30
açık
banner125
banner18
banner74