KARDEMİR'DEN REKOR KAR

KARDEMİR A.Ş Yılın 3'üncü çeyreğini 2,14 Milyar TL net kar ile sonlandırdı.

banner108
Manşet 03.11.2021, 19:00
1466
KARDEMİR'DEN REKOR KAR
banner36

KARDEMİR A.Ş yılın 3'üncü çeyreğinde açıkladığı kar oranıyla ilgli yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"2021 yılının 3.çeyreğini geride bırakan şirketimiz, yılın ilk aylarından itibaren yakalamış olduğu yükseliş ivmesini devam ettirerek, 1 Ocak – 30 Eylül dönemini yaklaşık 2,14 Milyar TL net kar ile sonlandırdı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden resmi duyurumuzu 03/11/2021 itibarıyla gerçekleştirdik.

2020 yılının 3. Çeyreğine oranla 2021 yılının aynı çeyreğinde %388 FAVÖK artışı sağlayan şirketimiz, FAVÖK’ünü yaklaşık 3,15 milyar TL’ye yükseltti. Yine bir önceki yılın aynı dönemine oranla %94‘lük artışla satış gelirlerimizi 10,05 milyar TL’nin üzerine yükselttik. Geçen yılın aynı dönemini 802,46 milyon TL net borç ile kapatan şirketimiz, 2021 yılı ilk 9 ayında artıya geçerek 1,43 milyar TL net nakit rakamına ulaşmıştır. 

Dünya hammadde ekonomisindeki ve çelik piyasalarındaki dengesizliklere karşın mali disiplin ve verimli üretim anlayışı ile çalışmalarını sürdüren şirketimiz, 2021 yılındaki yükseliş trendini sürdürdü. Ürün çeşitliliği, katma değerli ürün satışlarının toplam içindeki payının artması ve güçlü üretim hafızası ile çelik sektöründe önemli bir konuma sahip olan şirketimiz, iç piyasadaki yüksek prestijini yurtdışında da artırarak ihracat çalışmalarına hız verdi. Özellikle 2021 yılında daha yenilikçi yaklaşımlar sergileyen şirketimiz; gün geçtikçe değişen ve gelişen piyasa şartlarına hızlı adapte olmuş, satış politikalarını da uluslararası standartlara yükseltmiştir. 

Son bir yıllık süreçte toplam 2,23 Milyar TL net nakit üreten şirketimiz, yatırımlarına ara vermemiş güçlü sermaye ve nakit yapısıyla sektörünün öncülerinden birisi olmayı sürdürmüştür. Ülkemizin tek bölgemizin ise sayılı Demiryolu Rayı ve Demiryolu Tekeri üreticileri arasında olan şirketimiz, son yıllarda yapmış olduğu stratejik yatırımlarla üretimindeki katma değerli ürün miktarını arttırmıştır. Bunlarla birlikte gerek Çevre gerekse de Sosyal Sorumluluk Projeleriyle de toplumsal refahın arttırılmasına da önemli katkılar sağlamıştır.

Paylarının tamamı Borsa İstanbul’da (BİST) işlem gören şirketimiz, elde ettiği ve istikrar yakaladığı kâr oranları ile de piyasalara bir kez daha güven vermiştir. Güçlü kurumsal yapımız ve kararlı yönetim anlayışımız ile gelecek hedeflerine emin adımlarla yürüyen bir şirket olarak, elde etmiş olduğu bu başarılı finansal sonuçlar için; tüm çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve sektör paydaşlarımıza teşekkür ederiz."

Yorumlar (2)
hakan 4 hafta önce
karabük'e faydası olmayan fabrika!!!
Kâmil 1 ay önce
Patronlar büyüyor, halk küçülüyor. Covid görevini layıkıyla yapıyor. Sistem tıkır tıkır işliyor. O kadar aşının da işe yaramadığını göre, daha coook zengin köşe olacak .
banner11
8
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74