KARDEMİR ÇALIŞANLARININ MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILACAK MI?

Kardemir'de beyaz yakalılar ve işçilerin maaşlarında piyasa dengelerine uyum sağlayacak iyileştirme yapılacak mı?

Manşet 18.12.2021, 16:14 18.12.2021, 16:33
3955
KARDEMİR ÇALIŞANLARININ MAAŞLARINDA İYİLEŞTİRME YAPILACAK MI?
banner36

Kardemir A.Ş çalışanlarının gündemine 'maaş iyileştirilmesi yapılacak mı?' sorusu oturdu.

Son birkaç aydır döviz kurunun %50’den fazla artması ve asgari ücrete gelen %50 zamdam sonra Kardemir çalışanları 'maaşlarında iyileştirme yapılacak mı?' sorusunu gündeme getirdi.

En son 2021 Şubat ayında sonuçlanan toplu iş sözleşmesinde, Kardemir işçisi ortalama %14 zam almış ve iki yıllığına altışar aylık dilimlerde de enflasyon artışı kararlaştırılmıştı.

Önümüzdeki 2023 Ocak ayında yapılacak olan toplu iş sözleşmesiyle yeni maaş zamlarının belirlenmesine daha bir yıl varken, Kardemir çalışanları maaşlarının, yaşam standartlarında alım gücünün yarıya indiğini ifade ediyorlar.

Ortalama 6 Bin, 6 Bin 500 TL maaş alan işçinin yanı sıra, beyaz yakalı olarak adlandırılan memur statüsündeki Kardemir personelinin ise ortalama maaşı 4 Bin ila 5 Bin Lira arasında yer alıyor.

Özellikle beyaz yakalılar başta olmak üzere ve işçiler, Kardemir Yönetiminden maaşlarında piyasa dengelerine uyum sağlayacak bir iyileştirme bekliyor.

Yorumlar (5)
Kardemir 1 ay önce
Sendikanin isverene bu sekilde bi teklifde bulunsa zamlar yuzunden maaslar eridi . Kardemirin kotu gunlerinde celik iscisi nasi yaninda olduysa bir cok hakkindan vazgectigi zamanlar oldu .kardemirinde su kotu gunlerde celik iscisinin yaninda olmasini bekliyoz
Emekçi 1 ay önce
Sıcak çeliğin karşısında alınterimiz ve emeğimizde eriyip gidiyor.yönetimden fabrikamızın kazancından işçiler olarak hakkımızı istiyoruz
Hasan 1 ay önce
KARDEMİR %50 zam yapmak zorunda
Ali ihsan 1 ay önce
Bence işçilere %100 zam yapılmalı. Piyasada işçi yok mühendis çok. Mühendislere asgari ücret bile versen gelip mecbur çalışacaklar. Ama işçi bulmak zor. Devir işçi devri.
Emekçi 1 ay önce
Kardemir in kötü gunlerinde %42 lerinden vaz geçen işçi Kardemir in en parlak günlerinde %42 zammı hak ediyor
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74