KARDEMİR ÇALIŞANININ YÜZÜ GÜLÜYOR

KARDEMİR'de sendikalı işçilerden sonra Beyaz Yakalı personelde çeşitli sosyal haklar ve kazanımlar verilmeye başlandı.

banner108
Manşet 22.04.2021, 16:07 22.04.2021, 16:16
3297
KARDEMİR ÇALIŞANININ YÜZÜ GÜLÜYOR
banner36

KARDEMİR A.Ş işçisinin geçtiğimiz ay sonuçlanan toplu iş sözleşmesinde sendikalı işçi ilk altı ay %14 zam almış, geri kalan altışar aylık üç dilimde de enflasyon artışı uygun görülmüştü.

KARDEMİR’de çalışan sendikalı işçilerin yanı sıra, sayıları yaklaşık Bin 500’ü bulan ve ‘Beyaz Yakalı’ olarak adlandırılan kapsam dışı personellerin maaşlarına işçilerin oranın da %14 zam yapılırken, doğum, ölüm, evlenme ve öğrenim yardımları ile bayram harçlığı adı altında verilen çeşitli sosyal haklar ile durumları daha da iyileştirilmeye çalışıldı.

Sendikalı işçiler gibi pek sosyal haklara sahip olmayan kapsam dışı personele, KARDEMİR Yönetimi uzun yıllar sonra bazı sosyal haklar vermeye başladı.

Memnuniyetlerini dile getiren beyaz yakalı çalışanlar, verilen yeni sosyal hakların daha da genişletilerek kendilerine kazandırılmasını bekliyor.  

Yorumlar (4)
Yakup KARA 8 ay önce
Güler tabi karabükten işe alınan kimse yok sizin haberiniz yanlı ve yandaştır. Kardemir bu ülkenin sanayi devidir ama dev artık yoruldu. Gülenler birileri referansları ile çapsız beyaz yakadır. Hodri meydan mezuniyetleti araştırılsın. İng eğitimleri vs vs yetkinlikleri bir de piyasayı araştırın oturun o zaman yazın haksız kazanç
Eski işçi 8 ay önce
Sendikalı olmanın ne önemi kalmadı yani, nasıl olsa işveren sendikasız olanada aynısını veriyor.
Sozlesmeli emekliler 8 ay önce
Cok guzelde emekli olupta sozlesmeli calisanlar bi gonderseler onlarin yerlerine yeni yeni isciler alsalar bosuna kadro dolduruyorlar sanki onlarin isini yapacak kardemir iscisi yok .birilerin tanidiyla emekli olduktan sonra sozlesmeli formel muhendis olanlar. Bi zahmet emekliligini evinizde yasayin .acin su genclerin onunu Karabuk cocugu sizin yuzunuzden issiz gezmesin
Kosavali 8 ay önce
Helal olsun şimdiki yonetime
banner11
10
açık
banner17
banner18
banner39
banner74