KARDEMİR ASKERLİK YAPMIŞ OLMA ŞARTINI KALDIRIR MI?

KARDEMİR A.Ş'nin 25 yaş işçi alımlarında 'askerlik yapmış olma' şartının kaldırılması isteniliyor.

Manşet 26.07.2021, 15:54 26.07.2021, 16:14
2128
KARDEMİR ASKERLİK YAPMIŞ OLMA ŞARTINI KALDIRIR MI?
banner131
banner36

Kardemir A.Ş, geçtiğimiz günlerde 69 işçi 13 Mühendis ve 3 Uzman alımı yapacağını ilan etmişti.

Yayınlanan ilanda, işçi statüsünde alınacakların 25 yaşını doldurmamış, mühendis ve uzman statüsünde işe alınacaklarda ise 34 yaş sınırı konulmuş, ayrıca tüm alımlarda 'askerlik yapmış olma' şartı istenmişti.

Özellikle 25 yaşını doldurmamış işçi alımında, askerlik yapmış olma şartının kaldırılması geniş bir kesim tarafından isteniyor.

En az 8 ay Karabük’te ikamet etme ve Karabük Üniversitesi mezunu şartının da arandığı işçi alımı ilanında, askerlik yapmış olma şartının kaldırılmasını isteyen çok sayıda genç, bir çok kamu alımlarında bile askerlik yapmış olma şartının olmadığına işaret ediyorlar.

14 Ağustos tarihinde başvuruların son bulacağı Kardemir işçi alımlarında, askerlik yapmış olma şartının bir kere daha gözden geçirilmesi isteniliyor. 
 

Yorumlar (5)
güven özçetin 1 yıl önce
KARABÜK TE O KADAR DEĞERLİ ELİ İŞE YAKIŞAN GENCİMİZ VARKİ KARDEMİR BUNLARI NEDEN DEĞERLENDIRMIYOR. ALIN BUNLARI İÇERI 5 SENE ASGARİ ÜCRET VERİN HEPSIDE SEVE SEVE KABUL EDECEKTİR.SONRA BUNLARI KALIFIYE ELEMAN OLARAK CALIŞTIRIRSINIZ. HEM KARABUK EKONOMİSİ CANLANIR HEMDE İŞSİZ GENÇLERİMİZ AZALIR.ADAMLAR İS YOK DİYE EVLENMIYOLAR BİLE. KARDEMİR YÖNETİMİNE SESLENİYORUM GEÇLERİMİZİ DEĞERLENDİRİN HEBA OLMASINLAR
Veysel 1 yıl önce
InşAllah yaş sınırını kaldırırlar 25 yaşından sonrakiler niye yararlanmasın yazık günah degilmi
Harun karadaş 1 yıl önce
Hangi kesim hangi grup bu torpili yüksek olanlar mı askerlik yapmadık dediler varya hep nabız ölçün hep alacakları isimleri bile belirlediniz değil mi? Siyasi irade 2023 bekliyor seçim zamanı kapıya gelince sorarız bizde
Safanbolulu. 1 yıl önce
Meslek lisesi mezunuyum,sayısız kaynak sertifikam var aynı zamanda iş güvenlikçiyim,diplomalarımin hepsinde bölümde dereceye girerek mezun olduğum ortada, Kardemir stajımi başarıyla tamamladim vakti zamanında,adli sicil kaydim yok,27 yaşındayım,2016 dan beri Kardemir e girmek istiyorum fakat insan kaynaklarına dahi ulaşamadım.Bizi lütfen görsünler,doğma büyüme karabukluyum ama kapısının önünden bile gecemedim.Sesimiz çıkmıyor...
Unutucam sanma 1 yıl önce
karabükü yiye yiye bitiridiler, üniversitesinden tut kardemirine kadar kadrolaştılar, köşe başlarını ele geçirdi adamlar. E tabi bunların çoluk cocuğuda var, işssizmi kalsın ağababaların cocukları. E tabi soylarını devam ettirebilme hakkı sadece bu ağababaların. Lafın kısası,en geç 2023 te muhakkak hesaplaşıp görüşeceğiz.
banner12
19
açık
banner125
banner18
banner74