KARDEMİR, 2021 KÜRESEL METAL ÖDÜLLERİ'NDE FİNALİST ADAYI

KARDEMİR, 2021 Global Metal Awards'ın (2021 Küresel Metal Ödülleri) "Yükselen Yıldız Şirket" kategorisinde, uluslararası arenada finalist altı aday arasında yer aldı.

banner108
Manşet 27.05.2021, 11:14 27.05.2021, 11:40
682
KARDEMİR, 2021 KÜRESEL METAL ÖDÜLLERİ'NDE FİNALİST ADAYI
banner36

Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), 2021 Global Metal Awards'ın (2021 Küresel Metal Ödülleri) "Yükselen Yıldız Şirket" kategorisinde, uluslararası arenada finalist altı aday arasında yer aldı.

KARDEMİR'den yapılan açıklamada, 84 yıllık geçmişe sahip şirketin, istikrarlı ve kurumsal yönetim anlayışı ve disiplinli mali yönetim uygulamalarıyla dünya pazarında başarılarını sürdürdüğü belirtildi.

Şirketin, Londra merkezli S&P Global Platts'ın bağımsız olarak düzenlediği organizasyonda uluslararası arenada finalist altı adaydan biri olarak diğer tüm kategoriler de dahil olmak üzere Türkiye'den yer alan tek şirket olduğu aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Dünya metal sektöründe, endüstriyi ileriye taşımak için yeni teknolojileri ilerletmek, pazarları dönüştürmek ve yerleşik gelenekleri yeniden değerlendirmek için girişimci bir ruh sergileyen şirketlerin yer aldığı, S&P Global ödüllerinde şirketimiz, vizyoner yönetim anlayışının dünya pazarına yansımasıyla ön plana çıkmıştır. Şirketimiz, bu yılın ilk çeyreğinde birçok aracı kurumun beklentilerinin üzerinde açıkladığı karla sadece yükselen piyasanın değil, aynı zamanda istikrarlı yönetim anlayışının da etkisini ortaya koydu. Güçlü kurumsal yapısı ve kararlı yönetim anlayışıyla değerlendirilen şirketimiz, finansal sonuçlar, inovasyon, ürün kalitesi, güvenlik, sürdürülebilirlik, stratejik vizyon gibi kriterler göz önünde bulundurularak adaylığa layık görüldü."

Açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen şirketin, İSO 500'deki yerini bir basamak yukarı taşımayı başardığı da ifade edildi.

Yorumlar (2)
Theeco 7 ay önce
Şimdi yönetim diyor ki biz geldik 140 arttı hisse fiyatları e normal Rusya çelik hurdasına kota koydu. Yani fiyat arttı yani şirket ürünleri zamlandı ve yönetim hisse aldı bu kadar basit. Gelelim geleceğe bakalım şimdi iktisat ve işletme bütündür ayrı tutulamaz artan fiyat azalan ürünü tetikler yani üretim düşer ilk başta güllük gülistanlık ciroya sonra borca dönüşür. Yani fiyatın düşmesi gerekli artarsa bu iyi bir durum değildir. Umarım anlatabildim. Çelikteki en önemli sıkıntı sürekli satış ve dönüşümdür denklem basittir kurmak zaman alır ama dengede tutmak güdümlü değil sağlam büyümek esastır yoksa ne olduğunu anlayamadan borçla boğulursunuz. Dünyada değerli madenlerden sonra çelik sonra al ve cu gelir bunları tutmak gereklidir. 2014 ten sonra Çine kota koyan abd bile şimdi bin pişman Çin şimdide ben saymıyorum diyor birde üzerine pandemi hadi ekonomi ne yapacak. Yani denklemi kuran abd iken dengeleyen Çin oldu ve kazandı. Kardemir ne yazık ki daha 1 aşamada ve 2 aşama yok sayılıyor gören görmeyen duysun
Hakan çavuş 7 ay önce
Öyle şeyler olacak ki siz bile inanamayacaksınız hop bir bakmışsınız kardemir başkasında anlayın artık bu pohpohlama pazarlama stratejisidir. Zaten alımlarda bunun en büyük göstergesidir
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74