KARÇEL'DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BAŞLADI

Karçel A.Ş2de çalışan 205 işçinin, 9. dönem toplu iş sözleşme görüşmesi başladı. Özçelik İş Sendikası Şube Başkanı Kenan Yılmaz çitayı yüksek tutuyor.

Manşet 04.01.2022, 16:42 04.01.2022, 16:52
1656
KARÇEL'DE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ BAŞLADI
banner36

Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, işçi karşısında ilk sınavını vermeye başladı.

KARDEMİR A.Ş’ye bağlı kuruluş olan KARÇEL A.Ş ile 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerine başlandı.

Bugün taraflar arasında yapılan ilk TİS toplantısında idari maddeler olan 14 madde arasında anlaşma sağlandı. Ücret maddeleri ve diğer sosyal haklar ile ilgili görüşmeler ise 19 Ocak’ta yapılacak olan ikinci oturumda devam edecek.

Edinilen bilgilere göre toplu iş sözleşme görüşmelerini yürütecek olan Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Karçel A.Ş’de çıtayı bir hayli yüksek tutmaya çalışıyor.

Yaklaşık 200’ün üzerinde Karçel işçisinin yararlanacağı TİS den, şu an en düşük 3 Bin 700 TL alan bir işçinin asgari ücretin %30-40 üzerinde maaş alması hedeflendiği ifade edilmekte.    

Yorumlar (2)
selahattin 3 hafta önce
sendikacılar dürüst,liyakat'lı,çalışkan,mert olursa işçi hakkını alır,işveren sadece naz yapmakla kalır,bir zamanlar özel sektör'de(haddeler) sendika vardı ama sonra zorlama ile sendikalar dağıtılldı,işçiler işten çıkarılirız diye sendikalardan silinmek zorunda kaldılar,keşke yeniden sendikalaşabilseler..
Kardemir 3 hafta önce
IsAllah baskan once karceli sonrada kardokmagi da kardemir iscisin aldigi maas seviyesi cikarirsin . Once sozlesmelerde hep magdur oldular . Kardemir ailesi olarak sana guveniyoruz
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74