KARANLIK ŞER ODAKLAR SAFRANBOLU’DA İŞ BAŞINDA

Safranbolu'da Belediye Başkanı Elif Köse'yi hedef alan ve çirkin iftiralarla dolu bir bildiri gece yarısı sokaklara dağıtıldı. Başkan Köse tepkili.

Manşet 06.01.2022, 17:47 06.01.2022, 17:54
9602
KARANLIK ŞER ODAKLAR SAFRANBOLU’DA İŞ BAŞINDA
banner36

Safranbolu Belediye’sinin geçtiğimiz günlerde açtığı kitap fuarında Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının sergilenmesi haberlerinden sonra, Ülkü Ocakları fuara gitmiş ve bir takım tatsız olaylar yaşanmıştı.

Dün gece de Safranbolu’nun ana caddelerinde, Safranbolu Belediye binasının alt katındaki dükkan önlerine ve bir çok apartman posta kutularına bir bildiri kağıdı dağıtıldı.

Kim veya Kimler tarafından dağıtıldığı şu an bilinmeyen bildiri de kitap fuarında Demirtaş’ın kitaplarını sergileyen yayınevi temsilcisi Haldun Açıksözlü’nün birtakım fotoğraflarına yer verildi. Ayrıca söz konusu bildiride “Safranbolu’da terörist ağırlamanın hesabını bu halka kim verecek?” ve Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse terörist Haldun Açıksözlü’ye ne kadar para verdin?” yazıları yer aldı.

Gece karanlığında Safranbolu sokaklarında işyerlerine ve apartmanlara dağıtılan bu bildirinin kim veya kimler tarafından ne amaçla dağıtıldığı bilinmezken, Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, konuyla ilgili Karabük Net Haber’e sert bir açıklama yaptı.

ELİF KÖSE “BU KARANLIK KİŞİ VEYA KİŞİLER BULUNMALIDIR”

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse “Kim veya kimler tarafından böyle alçakça bir şey yapıldı bilemiyorum ama en kısa sürede bulunması gerekiyor. Gecenin karanlığında, karanlık kişi veya kişilerin böyle bir hareketi ancak onlara yakışır. Bu olayın karşısında Karabük ve Safranbolu’daki tüm siyasi partilerin sessiz kalmaması gerektiğine inanıyorum.” Diye konuştu.

“Safranbolu gibi Dünya’ya mal olmuş tarihi ve turistik kentimizin terör ile anılmasını isteyenler çirkin emellerine kavuşamayacaklardır.” Diyen Başkan Köse sözlerine şöyle devam etti;

“Karanlık ve çirkin düşüncelerini sergilemeye çalışanların amaçlarına ulaşamaması için bu kişi veya kişiler en kısa sürede Emniyet birimleri tarafından bulunacağına inancım tamdır. Bizi iftiraları ile karalamaya çalışanlara Safranbolu halkımız müsaade etmeyecektir.”

Başkan Köse ayrıca bunu yapan kişi veya kişiler hakkında da Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

KAMERALARA YAKALANMIŞ

Gece 04:20 sularında bu bildiriyi sokaklara atan ve dağıtan bir kişi ise çeşitli güvenlik kameralarına yakalandı. Yüzü maskeli bir erkek şahsın elindeki bildirileri sokaklara attığı ve dükkan önlerine koyduğu net bir şekilde görünüyor.

Henüz kimliği belirlenemeyen bu kişi veya kişilerin, Safranbolu İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından ne zaman bulunacağı ise ayrı bir merak konusu halini aldı.    

Yorumlar (12)
Ali Cantez 3 hafta önce
Ya başkanın başarısını hazmedemeyen biridir yada dış güçlerdir. Kim olursa olsun yapanın yanına kar bırakılmamalı.
Cemil 3 hafta önce
Ne oldu nethaber, çok mu üzüldün yoksa üzülmüş gibi mi yapıyorsun? Ne kadar iktidar ve yandaşı varsa kadının üstüne çullandınız ama halk herşeyin farkında, hepiniz cevabınızı alacaksınız...
Vatandaş 3 hafta önce
Herkes pis oyun şu bu demişte ya arkadaş selahattin Demir taş denilen kişi şuanda terör secici olarak ceza evinde ve bunun kitabını yayınlanmasını sağlayan bir siyasi parti var ve kimse bu olay neden oldu demek yerine karanlık şer odağı diyorlar...
Bu ülkede terörü sevmek ne zamandır normal bir durum oldu ki bu kadar sırada. Görülüyor bu olanlar...
Bu bildiri dağıtımını yapanlarda keşke delikanlı gibi gündüz dağıtsalardı bizlerde vatandaş olarak bravo deseydik lakin gece yapılması biraz korkaklığa girer... Eğer eskiden olsaydı göğsünü gere gere yaparlardı bunu ama artık herkes birilerinin arkasından iş çevirir olmuş
Mevlüt Sarıçam 3 hafta önce
Adam yüzünü gizlememis ki yani gayet açık kısa zamanda bulunur diye düşünüyorum ayrıca elif kosenin bir basarisida yok yani oda ayrı bir konu kendisini bilmem ama partisi gayet açık bir şekilde terör sevici bı bir gerçek
Mevlüt Sarıçam 3 hafta önce
Size göre, sizden olmayan herkes terörist değil mi? Önüne gelene terörist diyenlerin geçmişinde de fetö akıyor, geçmişte ne kadar fetöcü varsa saklanmak için önüne gelene terörist diyor. A haber izlemekten beyni uyuşmuş milletin, zihniyet aynı...
Alpdoğan 3 hafta önce
Ali cantez, asıl sen kafanı halk tv tele1 krt ve fox gibi fondaş medyadan kaldırda bir bak.Hdpkk ya diyet borcu için pkk nın diyaderi aracılığıyla ibb ye pkk lı alan kim?Hdpkk lı belediyelere kayyum atanınca kim desteğe gidiyor?Kandile Mehmetçik operasyon yaparken ses kimlerden çıkıyor?Kandil baronları, pkk lılar kimlerden medet umuyor?
Alicanıtez 3 hafta önce
A haberden başınızı bir kaldırın da terör sevicinin kimler olduğunu bir görün derim.hele seçim bir yaklaşsın bu çaresizliğinizle daha neler göreceğimizi tahmin etmek zor değil
CAVİT TÜRKMEN 3 hafta önce
CHP terör sevici parti olsa Megri megri türküsünü Akp ile söyler Tabelalardan TC yazısını Akp ve Hdp ile sökerdi.
Fetönun evine gidiyorum diye açıklama yapanı,gitmekle kalmayıp birde şehirimiz Safranbolunun maket evini gönderip örgüte mesaj gönderenleri unuttun da mı böyle alçakca karalama peşindesin.Belediye çalışmıyor diyorsan bende sana At gözlüklerini çıkartta Belediye otobüsüne bak,tesislere bak,meydana bak derim.
Adam olun adam !
Ali Cantez 3 hafta önce
Merak ettiğim bir konu şahıs bu bildirileri dağıtırken o cadde yada mahalleden sorumlu bekçileri ya yada polis ne yapıyordu? O kadar bekçi istihdam edildi.... YOKSA o vakitte uykudalar mıydı?
pis bir oyun bu 3 hafta önce
pis bir oyun bu
Bozkurt 3 hafta önce
Teröristin (adam terör suçundan hapiste) kitabını satmak, yaymak şer odaklarının işi değilse birkaç cümlenin yazdığı metni yaymak nasıl suç oluyor. Tahdit, şantaj falan mı yapılıyor? Öyle değilse teröriste herhangi bir şekilde yardım ve yataklık yapan da suçludur.
Sezee 3 hafta önce
Bizim halkın zekası beni korkutuyor biri dış güçler yazmış , ulan adamların işi gücü yok Safranbolu belediyesi ile ugrascak biri yazmış terorist kitabını fuarda ne işi var diye yemin ediorm soğudum ulkemden milletimden
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74