KARABÜK’TE ACİL SERVİS ALARM VERİYOR

KBÜ E.A. Hastanesinin Acil Servisinde hasta yığılmalarından dolayı doktorlar ile sağlık çalışanları bir taraftan, vatandaşlar da diğer taraftan çok şikayetçi

Manşet 15.07.2022, 15:45 15.07.2022, 16:24
8601
KARABÜK’TE ACİL SERVİS ALARM VERİYOR
banner36

KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi bayram tatili boyunca adeta alarm verdi.

Covid-19 hastalarının çoğalması ile birlikte bayram tatili boyunca Karabük merkezde bulunan kamuya ait tek acil servis olan KBÜ. E.A. Araştırma Hastanesi acil servisinde doktorlar, hastaların aşırı yığılmasından dolayı çoğu zaman polis güvenliği altında çalışmak zorunda kaldı.

HER GÜN BEYAZ KOD VERİLİYOR

Karabük merkezdeki kamuya ait tek acil servis olan KBÜ E.A. Hastanesinde hastaların yoğunluğu nedeniyle, hastalara bakmakta zorlanan doktor ve sağlık çalışanları ile zaman zaman vatandaşlarla tartışma yaşıyor ve bazı kişilerinde hakaretleri ile tehditlerine maruz kalınca doktorlar beyaz kod veriyor.

Birçok doktor tutanak tutturarak, tehdit altında çalışmak istemediğini ifade ediyor ve bunun üzerine polis ile özel güvenlik koruması altında çalışmak zorunda kalıyorlar.

VATANDAŞ DA HAKLI

Hastane acil servisinde yetersiz kalan doktor ve sağlık çalışanları karşısında saatlerce sıra beklemek zorunda kalan hasta ve hasta yakınları en sonunda isyan ediyor. Bu nedenle doktorlarla, vatandaşlar arasında yaşanan tartışmalar tehdit ve hakaret boyutlarına varıyor.

DOKTOR İHMALİNDEN ÖLÜMLER YAŞANIYOR İDDİASI

Acil servise kalp krizi veya bunun gibi acil nedenlerle getirilen hastalar anında müdahale edilmediğini savunan vatandaşlar, yakınlarını doktor ihmali yüzünden kaybettiklerini öne sürüyorlar.

Geçtiğimiz günlerde yine bir hastane çalışanı, kalp krizi şüphesi ile getirdiği yakınına acil servis doktoruna defalarca rica etmesine rağmen ilgilenilmediğini ve bu nedenle hastasını kaybettiğini öne sürerek, söz konusu doktordan şikayetçi olacağını beyan etti.

KAMU SAĞLIK SİSTEMİ TIKANDI MI?

Özellikle Karabük merkezde bir tek kamu hastanesi ver ve buradaki acil servis de yetersiz kalıyor. Safranbolu Devlet hastanesinin acil servisinin daha işlevsel hale getirilerek Karabük’teki hastanenin yükünü alması gerektiği savunulurken, Beş bin evlere açılması beklenilen hastane ek binasının da bir an önce hizmete girmesi isteniliyor.

POLİKLİNİKLER FARKLI DEĞİL

Çeşitli branşlarda poliklinik yapan uzman doktor sayısının yetersizliği de kamuoyunda sürekli vurgulanıyor ve vatandaşlar muayene için günler sonrasına randevu alabildiklerinden son derece şikayetçiler.

Uzman doktorlar ise standartların çok üzerinde hastaya baktıklarını öne sürerek, Avrupa standartlarından daha fazla günlük hasta muayene ettiklerini belirtiyorlar.       

Yorumlar (15)
Umursamaz 3 ay önce
Sağlıkta Vekil Cumhur Ünalın etkinliği hatta ondan izin alınmadan tek bir atama yer değişikliği yapılmaz. Karabükün sağlık sorunu ile değilde başka başka konular ve psikolojik şiddet uygulayan yönetimle son durum ancak bu olur. Sözleşmeli yani torpilli yönecilerim o koltukta daha fazla kalmak için nasıl takla attıkları aşikar. Ne vatandaşı düşünen var ne ne personeli. Bu kalabalığa personel ne yapsın,vatandaşı tek acil servise mahkum eden sistemde vatandaş çıldırmasın ne desin.
VATANDAŞ 3 ay önce
SEÇİM DE BUNUN HESABI SORULUR, BU BİRİNCİSİ. İKİNCİ OLARAK DA VATANDAŞ SAHİLE GEZMEYE GİDER GİBİ ACİLE GİTME HUYUNU BIRAKMALIDIR.
Att 3 ay önce
Cumhur Ünal gitsin Karabük ün sağlık sorunu düzelir. Bunu kesin ve kesinlikle söylüyorum. Yaşanan saçmalıkları tüm Karabük biliyor. Dönen dolapları zaten bilmeyen yok.
Cimbom Galatasaray 3 ay önce
İl Sağlık Müdürü ve Başkanları’nın beceriksizliği ve orada yıllardır çöreklenmiş memurların bulunması da bu sorunun ilimiz özelinde daha fazla hissedilmesine sebep oluyor. Artık buralardaki kadrolarda bir yenileme yapılmalı.
Ahmet selim 3 ay önce
Ailece covit olduk. Operasyon merkezine 433 81 53 nolu telefonlara cevap veren yok. İl sağlık müdürü vatandaşı uyarmanın yanı sıra covitin arttığı bu haftada açık tutsaydı. Sağlık sadece acilde değil birçok hizmette bitmiş veya bitirilmiş
Sami 3 ay önce
Karabük Sağlık sektöründe en üst düzeyde ki müdüründen en alttaki servis sorumlusuna tamamı değişmeli ki zihniyet değişsin. Kendi liyakatsizliklerine bakmadan personelle hekimle uğraşıyorlar.. çözüm üretin diye o koltukta oturuyorsunuz. Sorun çözmüyor sorun oluyorsunuz.
Hemşire 3 ay önce
Korkunuzdan sendika değiştiremiyoruz. Milleti siyaset tarikat yakınlık olarak bilmem kaça böldüğünüz sağlık sektöründe herkes birinin adamı olunca sonuç katlanılmaz halde. Kimsenin çalışmaya hali kalnadı. Maaşımın 5 katı alam müdür ve başkanların 1 dönem daha kalmak için siyaset için yapmayacağı düzenbazlık kalmadı. Unutmayın sağlıkçının da oyu var.
Ali Cantez 3 ay önce
Eeee olacağı buydu 3 hastane ve onların acilimi kapatırsan böyle olur.. Revizyon gerekli.. Eski başhekim ve EKBİ zamanında işler daha iyiydi...
Zaranbolu 3 ay önce
Eski Başhekim kime hizmet ediyodu biliyomusun? bilmiyosun
Abdullah 3 ay önce
Tek çözüm beşbinevler devlet hastanesi bir an önce açılmalı
vatandaş 3 ay önce
cehaletin olduğu yerde, her türlü kamu hizmeti vermek gerçekten zordur.
Semra Kaya 3 ay önce
Babamı kalp krizinden kaybedeli dört yıl oldu, tanı koyana kadar beş saat geçti, yani diyeceğim o ki, değişen bir şey yok aslında, eski SSK !
Selim 3 ay önce
Medikara gidin. 15 dakika küçük bir serum 185 lira
deli dumrul 3 ay önce
Vekil Cumhur, seçim zamanı nası çıkacaksın meydanlara hele bi anlat. Reis sayesinde köşe oldunuz be. Artık reisde sizi kurtaramaz oy moy yok, gelme yenimahalleye
Ramazan Başkaya 3 ay önce
Aile hekimliği var Giden YOK Bilen YOK
banner11
banner12
28
açık
banner125
banner18
banner74