KARABÜK'TE GENEL ANESTEZİ ALTINDA DİŞ TEDAVİSİ BAŞLADI

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, genel anestezi altında tedavilere başladı.

banner108
Manşet 03.06.2021, 14:18
1998
KARABÜK'TE GENEL ANESTEZİ ALTINDA DİŞ TEDAVİSİ BAŞLADI
banner36

Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, genel anestezi altında tedavilere başladı.

Son teknoloji ve donanımlara sahip Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde, kooperasyon problemi olan çocukların ve engelli vatandaşların genel anestezi altında diş tedavilerine başlandı.

Yakın zamanda genel anestezi altında ağız, diş ve çene ameliyatlarının da gerçekleştirilmeye başlanılacağını belirten Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Taylan Çebi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanemiz bünyesindeki son sistem teknoloji ve donanımlara sahip genel ameliyathanemizde kooperasyon problemi olan çocukların ve engelli vatandaşlarımızın genel anestezi altında diş tedavilerinin yapımına başlandı. Genel anestezi altında tedavi olacak bireylerin muayeneleri ve tedavileri Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi ve Çocuk Diş Hekimliği Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve genel anestezi konusunda eğitimli diş doktorlarımız tarafından yapılıyor. İlk hastalarımızın tedavileri, Çocuk Diş Hekimliği Uzmanı Dr.Öğr.Üyesi Mihriban Gökcek, Anestezi ve Reanimasyon Uzmanları, Ameliyathane Hemşirelerimiz ve Anestezi Teknikerlerimizden oluşan ekip tarafından bugün başarı ile gerçekleştirildi.

Yakın zaman içerisinde de genel anestezi altında Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri ve ekipleri tarafından ağız, diş ve çene ameliyatları da gerçekleştirilmeye başlanılacak. 

Covid-19 pandemisi içerisinde ülkemizde çoğu illerimizde bulunan ağız ve diş sağlığı merkezleri ve hastaneleri sadece acil tedaviye yönelik hizmetler sunarken hastanemiz hizmetlerine  7/24 devam etmiş, filyasyon ekiplerine ciddi destekler vermiş ve ek olarak da genel anestezi hizmetlerine başlamıştır. Genel Ameliyathane hizmetlerimizin ilimiz ve tüm bölge halkımıza hayırlı olmasını temenni eder, tüm öğretim üyesi, diş hekimi, hemşire, ağız ve diş sağlığı yardımcısı, radyoloji ve protez teknisyeni, tekniker, temizlik ve güvenlik personeli ve idari personel arkadaşlarıma bu özverili çalışmaları için teşekkürlerimi sunarım."
 

Yorumlar (0)
banner11
13
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74