KARABÜK'TE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

Karabük’te FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5. yılı dolayısıyla düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Kent Meydanı’nda devam etti.

banner108
Manşet 16.07.2021, 10:39 16.07.2021, 11:08
583
KARABÜK'TE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ
banner36

Karabük'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Karabük Valiliği tarafından düzenlenen "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü" kapsamında Cuma Pazarı'nda buluşan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla bando ekibi eşliğinde Kent Meydanı'na kadar yürüdü.

Kent Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte Kur'an-ı Kerim okundu, şehitler için dua edildi, vatandaşlar burada akşam ve yatsı namazı kıldı.

Vali Fuat Gürel, burada yaptığı konuşmada, Karabüklü Metin Arslan ve Barış Efe nezdinde o karanlık geceyi aydınlık bir sabaha çeviren 251 şehide Allah'tan rahmet diledi.

15 Temmuz gecesi umutlara, hayallere, özgürlüğe ve geleceğe pranga vurulmak istediğini dile getiren Gürel, "Milletimizin kanları ile alınan her türden silahımız kahraman Türk ordusunun şerefli üniformasını hak etmeyen asker görünümlü hainler tarafından halkımıza doğrultulmuştur. Hamdolsun ki Cenabı Allah'ın lütfu, Cumhurbaşkanımızın cesareti ve üstün liderliğiyle harekete geçen yüce milletimiz, tankın, uçağın, helikopterin, tüfeğin karşısına sadece ve sadece imanıyla inancıyla yüreği ile dikilmiş FETÖ terör örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen hain darbe ve ülkeyi bölme girişimi aziz milletimizin ölüme meydan okuyan kararı ile engellenmiş, milletimiz o karanlık gecenin sabahını aydınlığa çevirmiştir." diye konuştu.

Burada AK Parti Milletvekilleri Cumhur Ünal ve Niyazi Güneş ile Belediye Başkanı Rafet Vergili de birer konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması sinevizyondan alandakilere izletildi.

Etkinlikte, kahramanlık türküleri söylendi, sahne etkinlikleri sergilendi.

Şirinevler Mahallesi'nden başlayan Sancak Koşusu Kent Meydanı'nda sona erdi. Burada Türk Bayrağı şovu yapıldı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, getirdikleri sancağı Vali Gürel'e takdim etti.

Etkinliklere, Vali Gürel, AK Parti Karabük Milletvekilleri Ünal ve Güneş, Belediye Başkanı Vergili, İl Emniyet Müdürü Sırrı Tuğ, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahtiyar Yılmaz, daire müdürleri, siyasi pati temsilcileri, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi önünde şehit olan Metin Arslan ve yine İstanbul'da şehit düşen Barış Efe'nin yakınları, diğer protokol üyeleri, KARDEMİR işçileri, sivil toplum örgütü ve siyasi parti başkanları, gaziler ve şehit yakınlarıyla çok sayıda vatandaş katıldı.

Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü tarafından etkinliklerin yapıldığı meydana aşı çadırı kuruldu. Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olmak isteyen vatandaşlar burada aşılarını yaptırdı.

Yorumlar (2)
Bozok 4 ay önce
Dolar kaç lira olursa olsun . Fetöcü hain köpekler hala 1 dolar .onlara hiç zam gelmiyor.her türlü ihanete karşı Yaşasın Türk Devleti.yaşasin bu vatanı karşılıksız seven Yiğitler .
Ali Cantez 4 ay önce
12 eylülude 27 mayıstaki darbe günleride resmi tatil yapılsa iyi olur. Darbe demokradiye vurulan hançerdir. .sonraki kuşaklar hatırlamalıdır
banner11
12
açık
banner17
banner18
banner39
banner74