KARABÜK MÜFTÜLÜĞÜNDEKİ SKANDALIN GERÇEK YÜZÜ

Karabük Müftülüğünde çalışan F.Ç. isimli genç adamın , yapılan tek taraflı haber ile kamuoyunda adeta yargısız infaz edilmiş.

Manşet 05.07.2022, 14:35 05.07.2022, 15:31
6687
KARABÜK MÜFTÜLÜĞÜNDEKİ SKANDALIN GERÇEK YÜZÜ
banner131
banner36

Geçtiğimiz günlerde gazeteci Murat Ağırel’in Yeniçağ Gazetesinde yazdığı bir köşe yazısını Karabük Müftülüğünde Skandal” başlığı ile haber yaparak, kamuoyu ile paylaşmıştık.

Gazeteci Ağırel’in kaleme aldığı yazıda, Karabük Müftülüğünde çalışan bir memurun, bir kadına karşı ciddi tacizlerde bulunduğu iddialarını gündeme getirerek’ kim bu kişi’ sorusunu yöneltmiştik.

Söz konusu olaydaki F.Ç. isimli Karabük Müftülüğündeki görevlinin, başka bir şehirde yaşayan ve Kuran Kursu Hocası olan bir kadınla yaşadığı olayların perde arkasını birinci şahıslardan dinleyip, evrakları ve yazışmaları görünce, olayın gerçek yüzünü gördük.

Şöyle ki;

30 Yaşında, Karabük Müftülüğünde çalışan ve bekar olan imam hatip kökenli F.Ç. isimli genç adam, 40 yaşındaki Manisa da yaşayan Kuran Kursu hocası kadınla bir şekilde tanışıyor.

Kadın, bu genç adama karşı ilgi ve alaka gösterince, bir gönül ilişkisi başlıyor.

3-5 yıldır da evlenmek için kendini şartlayan F.Ç. isimli genç adam da kadına karşı ilgi gösteriyor.

Buraya kadar her şey normal ama gönül ilişkisi tam başlarken bir yalan üzerine kuruluyor.

Manisa’daki Kuran Kursu hocası kadın 40 yaşlarında evli ve iki çocuk annesi olmasına rağmen, adama bekar olduğunu, yaşının 25 olduğunu ve bu zamana kadar hiç evlenmediğini beyan etmiş.

Bir buçuk yıl süren bu ilişki, Karabüklü genç adamın evlenmek istemesiyle gerçekler ortaya çıkıyor.

Kadın aslında 40 yaşında, evli ve iki çocuk sahibi olduğunu fakat eşinden en kısa sürede boşanacağını söylüyor.

Gönlünü fazlasıyla kaptıran genç adam, bir buçuk yıl boyunca kandırılmayı bile hazmediyor ve yine bu kadınla evlenebileceği düşüncesinden kurtulamıyor.

Evlenme ısrarını sürdüren adama kadın sonunda 15 yıllık kocasından boşanmayacağını ve kendisiyle kesinlikle evlenmeyi düşünmediğini söylemesiyle, aşk adeta nefrete dönüşüyor.

İşte bundan sonra, Diyanet çalışanı bir kişinin yapmaması gereken hatalar sinsilesi yaşanıyor.

İki yıl boyunca yaşanan bu sürecin bazı ilginç detayları da var.

Kadın, genç adama buluştuklarında ilişkiye girmek istediğini söylemesine rağmen F.Ç. “İnancım gereği evlenmeden seninle birlikte olamam.” cevabını veriyor.

Nereden biliyorsunuz diyecekseniz;

Aralarındaki yazışmalarda daha sonra bu konu geçmiş.

Kadın, Karabüklü genç adamdan tanıştıktan birkaç ay sonra her ay düzenli para istiyor ve F.Ç.’de para gönderiyor.

Kadınla kendi arasında ve kadının özel fotoğrafları, kadını rahatsız edince F.Ç. isimli Karabüklü Diyanet çalışanı ne yapıyor biliyor musunuz?

Akıllara zarar verecek saflık derecesinde bir karar alıyor.

Kadının isteği üzerine kendi çıplak fotoğrafını gönderiyor ve “Senin fotoğraflarını kullanırsam, al sen de gönderdiğim benim fotoğrafımı kullanırsın.” Diyerek kadını rahatlatıyor.

Tabi konu kadının bir yakını tarafından Gazeteci Murat Ağırel’e aktarılıyor.

Kadın, yazışmaların kendi istediği bölümleri Murat Ağırel’e veriyor ve “hatta al sapık herif bana çıplak fotoğrafını bile gönderdi.” Diyor.

Halbuki kadın “Senin elinde benim gönderdiğim özel fotoğraflar var, senin böyle bir fotoğrafın ise bende yok, sen de bana böyle bir fotoğraf gönder ki kendimi güvencede hissedeyim.” Dediği yazışmaları gazeteciye hiç göstermiyor.

Her ay düzenli para aldığını hiç söylemiyor.

Kadının ilişki teklifini, genç adamın “evlenmeden olmaz” dediğini ve bu yöndeki yazışmaları göstermiyor.

Tabi Murat Ağırel’in yerine biz de olsak, kadına inanırdık.

Ve nitekim de Murat Ağırel’in yazısından ve Halk TV’deki haberden sonra bizde gerçeklerin böyle olduğunu ve kadının mağdur olduğunu sandık.

Ama olay tam tersiymiş meğer.

Bütün bu yazdıklarımızın yazışmaları, belgeleri mevcut.

Fakat olan Karabük Müftülüğünde çalışan F.Ç.’ye oldu.

Adeta sosyal bir linçe uğradı.

Yıllardır yaşadığı çevrede çok mütevazi olarak bilinen ailesi yıkıldı.

Şimdi ne annesi

Ne ailesi ve yakınları

Ve özellikle de ne kendisi

Bunları kimseye anlatıp, azda olsa haklı olduğunu, aslında kendisinin son derece mağdur edildiğini ifade edemiyor.

Tabi Karabük Net Haber olarak biz de bu konuyu haberleştirince Karabüklü genç adam F.Ç. tam anlamıyla yıkıldı.

Dayısı, “Yanından ayrılamıyorum, kendisine bir fenalık yapmasından korkuyorum.” Diyor.

İşte size tek taraflı yapılan ve bizimde yansıttığımız bir haber sonucu, genç bir adam ile ailesine nasıl acı günler yaşattığımızı, tüm özeleştirimizle ortaya koyuyoruz.

Biz F.Ç.’den özür diliyoruz ve hakkını helal etmesini istiyoruz.

Şimdi helalleşme sırası Murat Ağırel ve Halk TV’de…

Yorumlar (12)
SAFRANBOLU 2 ay önce
Bir tarafta imam hatip bir genç, diğer tarafta kuran kursu hocalığı yapan bayan. F.Ç.' nin neresi haklı evlenmeden olmaz diyor bayan ona çıplak fotoğraflarını gönderiyor o da ona gönderiyor yazıklar olsun sizin ahlakınıza terbiyenize...
karabüküm 2 ay önce
Sen niye özür diliyorsun Karabük Net Haber F.Ç. denen kişi özür dileyecek
vatandaş ahmet 2 ay önce
Olayın iki taraflı da aklanacak bir yanı yok. F.Ç. zengin ve siyasi olduğu için onu aklama çabası gibi geldi sanki haber. Olayın esas tiksinecek yanı, Kuran kursu hocası olan ve diğer tarafta imam kökenli olan insanları bu pis işleri yapmasıdır. Bunlar gibiler yüzünden insanlar bütün dindarlardan nefret etmeye başladı.
Adam 1 ay önce
İmam böyle yaparsa
Not at all 1 ay önce
Adamın nesi masum, kendini kaptırmışmış buna rağmen evli olduğunu bile bile evlenmek istemiş. Geçsin bu işleri. Olaylar böyle olabilir ama sonuçta ahlaksızlık boyutu ortada.
karabükten 2 ay önce
Bu F.Ç. denilen adamın akli dengesi bozuk bu çoğu insanın bildiği bişey
Zaten sorun çevresine söyleyeceklerdir . O adamı o müftülüğe memur yapanda kabahat torpille gelmiş bi şahıs
kökten ak partili olduğu için de böyle bi olaya karıştığından dolayı muhalif bi gazetede haberi yapılmış siz de karabüknethaber olarak niye özür diliyosunuz özür dilenecek ne var, olay baştan sona sıkıntılı zaten
diyanet gibi güzide bir kurumdan böyle tipler temizlenmeli, aklı başında düzgün insanlar memur olmalı . kadın için de erkek için de geçerli bu durum.
oğuz yılmaz 2 ay önce
çok saçma bir yazı olmuş. diyanetin çivisi çıkmış. diyanet bünyesinde görev yapan çoğu imamın(memurun) arkasında namaz kılınmaz dediklerine itibar edilmez.
can murat 2 ay önce
4. haberin başlığı benden olsun:"Karabüknethaber olarak kandırıldık!"
Cemil 1 ay önce
Bu ne şimdi? Kişinin özel hayatı kimseyi ilgilendirmez ama normal mi bunlar şimdi, neyin özürü bu? Bırakın ne yapıyorlarsa yapsınlar size ne...
Vatandaş 1 ay önce
Şimdi sosyal medyada insanlar takla atıyor para için, duygular, arzular, kullanılıyor. Sapkınlıklar ortada normalleştiriliyor. Artık böyle haberleri şiddet, istismar, tecavüz ve tehdit olmadıkça haber yapmak doğru değil. Bu işlerden siyasi veya ideolojik nemalanmak isteyenlere alet olmuş olursunuz. Mahkemede hesaplaşsınlar
sade bir vatandas 1 ay önce
Yaptığınız düşüncesizce haberin sonuçları bu özür metninizdeki yorumlarda bile apaçık ortada. Sözüm ona saçma bir gazetedeki ilani baz alarak yaptığınız haberi, doğruluğunu araştırmadan paylaşırsanız olacağı budur. Profesyonel olarak bu işi yapan bir kurumun böyle bir hataya düşmesini aklım almıyor. Her nekadar suçsuz olmasa da kendisinden başkasını ilgilendirmeyen hatası yüzünden bir kişinin hayatını kararttiniz, tebrikler.. Ayrıca kullandığınız haber görseli ve haber içeriğinin yanlış çıkmasını gördüğümüzde, bir haber için 2 defa özür dilemek zorunda kaldınız. Umarım şapkanızı önünüze koyar, bunu sonraki haberlerde daha güvenilir haber yaparsınız.
hüseyin 1 ay önce
Halk tv nin ilkelerinde bol yalan dolan ve iftira olur.Özürüde ancak rtük yaptırımıyla diler.
banner12
29
parçalı az bulutlu
banner125
banner18
banner74