KARABÜK MİLLETVEKİLİ AKSOY, CHP İLE YOL AYRIMINDA MI?

CHP Milletvekili Aksoy, ülke sorunları ve parti politikaları ile ilgili Kılıçdaroğlu'na mektup verdiklerini, CHP ile yol ayrımının da olabileceklerini belirtti.

Manşet 15.01.2021, 17:39 15.01.2021, 18:16
5721
KARABÜK MİLLETVEKİLİ AKSOY, CHP İLE YOL AYRIMINDA MI?
banner36

Cumhuriyet Halk Partisi Karabük Milletvekili Dr. Hüseyin Avni Aksoy, İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi ve Yalova Milletvekili Özcan Özel'in, Muharrem İnce’nin kurması beklenen partiye geçecekleri yönünde haberler çıkmaya başladı.

Ulusal basında çıkan bu haberler üzerine CHP Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, Karabük Net Haber Genel Yayın Yönetmeni Ergün Başkaya’nın sorularını yanıtladı.

Başkaya’nın bir telefon görüşmesi yaptığı Aksoy, konunun aslında Türk halkının %90’nın rahatsız olduğu meseleler olduğunu vurguladı.

Milletvekili Aksoy “Hatırlanacağı gibi 8 Aralık 2020’de TBMM kürsüsünde tarihi bir konuşma yaptım ve bu konuşmaya ‘Yüce Türk Milleti’ olarak başlamıştım. 10 Aralık’ta Vekil arkadaşım Mehmet Ali Çelebi ile birlikte altına imza attığımız ve Özcan Özel vekilinde onayladığı üç sayfalık bir mektubu Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na ulaştırdık.

Mektubun içeriğinde; CHP’nin HDP ile yaklaşımından duyduğumuz rahatsızlığı, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun Atatürk’e karşı asla tasvip etmediğimiz düşünceleri, Millet İttifakı içinde dostlarımız dediğimiz diğer siyasi partilerin CHP dostu olmadığını, Atatürk’ün Kurduğu partinin Atatürk’ten ve ilkelerinden uzaklaştığı ve partimizin genel politikalarının yine partimizi küçülttüğü gibi aslında halkın %90’nın rahatsızlık duyduğu konulara değindik.

İddia edilen yeni Anayasa çalışmalarında değiştirilmesi bile teklif edilemez olan ilk dört madde olan Türk kelimesi ve Türkçe dilinin değiştirilmesi gibi çalışmaların olabileceği rahatsızlıklar da bu mektubun içeriğinde var.” Diye konuştu.

Aksoy, mektubu Kılıçdaroğlu’na bir ayı aşkın bir süre önce verdiklerinin de altını çizerek “Mektubu vereli bir ayı geçti ve Sayın Genel Başkanımız henüz bize geri dönüş yapmadı. Biz bir süre daha beklemeyi düşünüyoruz. 

Muharrem İnce’nin kurması düşündüğü partiye geçme meselesine gelirsek; Mektupta yer verdiğimiz ve Türk halkının da %90’ının rahatsızlık duyduğu konularla Sayın İnce ilgili bizimle aynı düşüncedeyse sorun yok.” Dedi.

CHP Karabük Milletvekili H. Avni Aksoy, duydukları rahatsızlıkların yanı sıra sorunların %10’unu kapsayan kısmının da Karabük yerelindeki parti içi problemler olduğuna değindi ve açıklamalarını şu ifadeler ile tamamladı;

“Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun, ülke sorunları olarak gördüğümüz genel politikaların yanı sıra Karabük yerelindeki sorunların çözümü ile ilgili de yaklaşım sergilemesini bekliyorum. Sayın Genel Başkanımızın kendisinin de Safranbolu’da katıldığı toplantı sonrası partimize ait bir belediye çalışanı bize ve davetlilerimize ‘ahmak’ dedi. Bana karşı sergilenmeye çalışılan ve içinde de örgüt yöneticilerinin de olduğu bir oluşum hakaretlere varacak söylemlerde bulunuyor. Sayın Genel Başkanımızın kendi vekiline sahip çıkmasını bekliyorum ama şu ana kadar bir gelişme olmadı.

Biz Karabük yerelinde bazıları gibi siyaseti kendimiz için yapmıyoruz. Önce memleket sorunları için, ondan sonra CHP içinde izlenen yanlış genel politikaların düzeltilmesi için siyasi mücadeleler veriyoruz.” 
 

Yorumlar (11)
KARABÜKLÜ 1 yıl önce
SAYIN VEKİLİ SONUNA KADAR DESTEKLİYORUZ. öcalan dan HİÇBİR FARKI OLMAYAN demirtaş TERÖRİSTİNE DESTEK OLANLARA YAZIKLAR OLSUN DİYORUZ.
Bozkurt 1 yıl önce
Aklın yolu birdir. Aklı başında vatansever birinin şu anda chp de yeri de olmaz, chp iile işide olmaz. Chp döndü hdp ye. Siz hdp kafadaki bir partinin başını çektiği, hdp ninde içinde olduğu zillet ittifakı ile bu ülkenin yaşadığımız bu günlerden daha iyi olacağını zannediyorsanız bir kere değil bin kere düşünün.
Safranbolu78 1 yıl önce
Solun hastalığı bu. Vekil ankarada genel başkanıyla ters. Belediye başkanı meclis üyeleriyle ters. Bunların muhalefete falan ihtiyacı yok çünkü bunlar yönetime geldiklerinde nasıl yöneteceğimden pek ziyade parti arkadaşlarımla nasıl ters düşlerimi biliyorlar. Bu il başkanı bu belediye başkanı varken bunlar çok daha girerler birbirlerine. Önce kendi aranızda saygıyı sevgiyi öğrenin ha öğrenmeden Birdaha oy istemeyin bizden.
Lami 1 yıl önce
Chp = hdp
SözünÖZÜ 1 yıl önce
Bu CHP'nin Atatürk CHP'le alakası yok.
1878 1 yıl önce
Hikayede olduğu gibi, Kral çıplak diyen, gerçekleri gören aklı selim bir vekil çıktı
Selamı Keskin 1 yıl önce
CHP Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün çizgisinden çıkıp , marjinal sol örgütçülerin eline (işgaline) geçmiştir.ulusalci olan herkesi bir şekilde uzaklaştirdilar. Sayın vekilimizi ayakta alkışlıyor ve destekliyoruz.karabük evladına sahip çıkacaktır. Yaşasin Türkiye Cumhuriyeti Devleti.
hakkı 1 yıl önce
Sayın vekilin CHP den ayrılıp AK partiye geçmesini istiyoruz.
Hamza 1 yıl önce
Hedef 2023 artık herkesin ak partiyi desteklemesi lazım. Gördük ki chp den artık herkes ak partiye geçmeye başladı. Çünkü herkes gerçeği gördü. Chpli belediyeler halka zulüm etti. Hüseyin Avni Aksoy gibi düzgün bir insanı bile CHP liler harcadı. Sayın vekilin ak partiye geçmesini isterim.
Vatandaş 1 yıl önce
Belediye başkanlarının düşünceleri de olabilir. Chp çok parti çıktı En önemlisi de Türkiye'de Sivil Toplum Kuruluşlarının bile yapmadığı bir ilk. Üyeler ile belirlenen başkanlar seçimi olan ve 2 yıl başarısız olan başkan tekrar aday olamayan parti kuruldu. M. Sarı Gül'ün kurduğu parti
Kamuran 1 yıl önce
Sayın vekilin değerini CHP liler bilemedi. Sayın vekil bence o partiden istifa etmeli.
banner11
banner12
2
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74