KANYONDA MAHSUR KALAN 14 KİŞİ KURTARILDI

Karabük'ün Yenice ilçesindeki kanyonda mahsur kalan 14 kişi kurtarıldı

Manşet 25.07.2022, 08:28 25.07.2022, 08:47
2338
KANYONDA MAHSUR KALAN 14 KİŞİ KURTARILDI
banner36

Karabük'ün Yenice ilçesindeki kanyonda mahsur kalan 14 kişi, jandarma, AFAD ve UMKE ekiplerince kurtarıldı.

Ankara'dan gelip Şeker Kanyonu'na gezi düzenleyen ve aralarında hakim ve savcıların da bulunduğu, Yazıköy İncebacaklar Mahallesi Aslandibi Şimşirdere bölgesinde mahsur kalan gruptan bir kişinin düşerek yaralanması ve 112 Acil Çağrı Merkezi'nden yardım istenmesi üzerine olay yerine sevk edilen jandarma, AFAD ve UMKE ekipleri, kurtarma çalışması başlattı.

Kanyona inen ekipler, yaralının da aralarında olduğu 14 kişilik gezi grubunu mahsur kaldıkları yerden çıkarttı.

Yaralı, Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kurtarma çalışmalarını beraberindeki Kaymakam Yasin Erdem, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Garip Gümüş ve AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ile yerinde takip eden Karabük Valisi Fuat Gürel, Ankara'dan gelen gezi grubunun kanyonda mahsur kaldığını ve yaklaşık 4 saatlik çalışma sonunda kurtarıldıklarını söyledi.

Gürel, kurtarılan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Olayla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Gürel, geçtiğimiz günlerde bölgede yaşanan sel felaketi sonrası derelerde bir kısım heyelanlar oluştuğunu belirterek, "15 Haziran itibarıyla bölgemizde orman sahasına girmek yasaklandı. Buna rağmen bizden habersiz bir grup Şeker Kanyonu içerisine yürüyüş yapmak istemişler ama çevredeki bir kısım engellerden dolayı geri dönememişler” dedi.

Olayın haber edilmesinin ardından ekiplerin bölgeye sevk edildiğini aktaran Gürel, “Kurtarma çalışmaları devam etti. Şu an itibarıyla 6 arkadaşımız kurtarıldı. Diğer arkadaşların da kısa bir süre sonra gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer Erbay da 14 kişilik grubun mahsur kaldığı ihbarı üzerine kısa sürede olay yerine vardıklarını, çoğu yargı mensubundan oluşan gruptakileri kanyondan çıkarttıklarını belirterek, bir kadının kolundan yaralandığını ve durumunun iyi olduğunu kaydetti.

Yorumlar (4)
Safranbolulu 3 ay önce
Ya hu bunlar hakkinda bir islem yapılmayacak mı!! Nasıl bir zihniyet ya!!savcı olunca ekini kolunj sallayarak izin almadan her yere gidilebiliniyor mu!!bu ne ya!!
memur 3 ay önce
Sayın Valim!! ormanlara giriş yasağı pankartı astırmakla, şu durum çok tutarsız. Cezai işlem uygulanması beklenir di ama olmadı. Kanunlar herkes için aynı değilse, söylenecek söz yok. Ordakiler sıradan vatandaş olsa bi araba da dayak yerdi.
moritan 3 ay önce
Hani oramanlara giriş yasaktı, kanunsa herkese uygulansın. Cezai işlem neden uygulanmamış, herkes birilerini kayırıyor arkadaş, sonra adalet diye bas bas bağırıyor millet. Hangi adalet?
mert tuna 3 ay önce
Kanunlardan bi haber, muz cumhuriyetinde yaşadıklarını zanneden yargı mensubumu olur.
banner12
19
kapalı
banner125
banner18
banner74