KAMPTA GÖRDÜĞÜ TİLKİYİ ELLERİYLE BESLİYOR

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir kampçı minnoş adını koyduğu yavru tilkiyi yiyecek vererek kendine alıştırdı.

Manşet 26.11.2020, 10:51 26.11.2020, 12:34
6762
KAMPTA GÖRDÜĞÜ TİLKİYİ ELLERİYLE BESLİYOR
banner36

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde bir kampçı minnoş adını koyduğu yavru tilkiyi yiyecek vererek kendine alıştırdı.

Safranbolu ilçesinde oyun salonu işletmeciliği yapan Mehmet Ünal, yaz aylarında karavanı ile Sarıçiçek Yaylası’nda kamp yaparken yavru tilki ile karşılaştı. Ünal, aç olduğunu düşündüğü tilkiyi yiyecek vererek kendine alıştırdı. Kamptan ayrıldıktan sonra yaklaşık iki ay sonra tekrar aynı bölgeye giden Ünal, arkadaşları ile oturduğu sırada yeniden ‘Minnoş’ adını verdiği tilkiyle karşılaştı. Aralarında bir bağ oluştuktan sonra yanına gelen tilkiyi eliyle besleyen Ünal, o anları cep telefonuna kaydetti.

Görüntülerde insanların bu güzel hayvanları nasıl vurduklarına hayret ettiğini belirten Ünal, “Biricik oğlum benim, burada biraz daha dursam kesin evcilleşir bu hayvan. Bunları vuranlar iyi bir şey yapmıyor. Minnoşum evcilleşti artık. Karşımda yatıyor bana bakıyor” diye konuştu.

Yaz aylarında karavanı ile 30 gün boyunca yaylada kamp yaptığını kaydeden Ünal, “Bu yavru tilki geceleri karavanımın yanına gelmeye başladı. Her geldiğinde yiyeceğimden verip doyurdum. Sonra iyice alıştı her zaman gelmeye başladı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
90lardan gelen adam 1 yıl önce
Minnoş totsları ezme ağbisiniğn ... Bu masaya bakın ağbisiniğn ...
banner11
banner12
-2
hafif kar yağışlı
banner17
banner18
banner39
banner74