KAMİL GÜLEÇ, NEDEN AÇIKLAMA YAPMA İHTİYACI DUYDU?

Kardemir A.Ş'de oluşan yönetim ile ilgili SPK Başkanının, Kamil Güleç'i de aradığı söylemleri, Güleç'i neden bu kadar rahatsız etti?

Manşet 07.01.2021, 12:09 07.01.2021, 12:21
5538
KAMİL GÜLEÇ, NEDEN AÇIKLAMA YAPMA İHTİYACI DUYDU?
banner36

2 Kasım 2020 tarihli genel kuruldan sonra Kardemir A.Ş’nin yeni oluşan yönetim kurulu ile ilgili göreve gelen 9 kişinin SPK Başkanının dayatması ile gerçekleştiğini öne süren İYİ Pati Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Hazine ve Maliye Bakanlığına bir soru önergesi vermişti.

Türkkan’ın bu soru önergesinden sonra Kardemir A.Ş Yönetimi gündeme gelmiş ve bu konu kamuoyuna yansımıştı.

Türkkan’ın soru önergesinde; Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yolbulan’ın SPK Başkanı tarafından arandığı, hatta tehdit edildiği, 11 kişilik yönetim kurulu listesinin verildiği ve genel kurulda gözlemci olarak üç kişiyi gönderileceği yönünde iddialara yer vermişti.

Bu iddiaların haberlere yansımasıyla Karabük’ün en eski gazetecisi Bölgenin Sesi Gazetesi Sahibi Ahmet Gölbek, SPK Başkanının Kamil Güleç’i de aradığını yazılarında gündeme getirmişti.

BU NEYİN AÇIKLAMASI?

Tüm bu gelişmelerden sonra Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Çağ-Çelik D.Ç’nin sahibi Kamil Güleç; “Şahsımın, Kardemir hususunda, Devletimizin herhangi bir kurumu veya kuruluşundan ya da kurum temsilcisi tarafından tehdit edildiği iddiası asılsız ve mesnetsizdir.” şeklinde bir açıklama yaptı.

İYİ Partili Lütfi Türkkan’ın soru önergesinde 'Kamil Güleç' isminin yer almamasına rağmen, gazeteci Ahmet Gölbek’in “Kamil Güleç’te arandı” yazısından neden bu kadar rahatsızlık duyuldu.

Yolbulan’ın ismi söz konusu soru önergesinde yer aldığı halde herhangi bir açıklama yapmamasına rağmen, Kamil Güleç neden böyle bir açıklama yapma ihtiyacı duydu?

Yorumlar (4)
sanslı 1 yıl önce
adam ahmet gölbek'e cevap vermiş. ne var ki bunda
Bekir 1 yıl önce
Bu yazı maniplasyona giriyor. Bir gazete de hakkında yazılan cevap vermiş, bundan doğal ne var?
Vatandaş 1 yıl önce
Karabük net haber sitesinde tehdit mi edildiler diye başlık var ? Bu size cevap olarak... : ) Karşılık DİSS atıyor.
Faruk demir 1 yıl önce
Yeni gelen yonetimden kardemire isci alimi olmasini bekliyoruz . Kardemirin butun bolumlerinde eleman sıkıntisi oldugunu duyuyoruz . Karabuk gencleri icinde is firsati olur bu hem.
banner11
banner12
-4
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74