KAMİL GÜLEÇ, KARDEMİR YÖNETİMİNDEN İSTİFA EDECEK Mİ?

Borsada piyasa dolandırıcılığı suçlaması ile muhatap olan ve ceza alan Kamil Güleç Kardemir A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa edecek mi?

banner108
Manşet 07.05.2021, 15:37 07.05.2021, 16:06
2367
KAMİL GÜLEÇ, KARDEMİR YÖNETİMİNDEN İSTİFA EDECEK Mİ?
banner36

Kardemir A.Ş’ye kalitesiz cevher satmaktan dolayı şirketi 10 Milyon Dolar zarara uğrattığı iddiaları ile yargılanıyor.

Kardemir’e bağlı şirketler olan Karçel ve Kardökmak’ın kasasındaki KRDM B hisselerini, KRDM A ve D ile usulsüz takas etmesinden dolayı yargılanıyor ve elindeki KRDM B hisselerin satılmaması için mahkeme tedbir kararı aldı.

Hisse takas işleminde Kardemir’in yan şirketlerine 10 Milyon Lira vergi yükü oluşturduğundan Kardemir dava açtı, yine yargılanıyor.

20 Yıldır Yönetim Kurulu Üyeliği ve hatta başkan vekilliği ile başkanlığını yaptığı Kardemir’in geçen sene yapılan genel kurulunda hissedarlar kendisini ve oğlunu ibra etmediler. Genel Kurula katılan ve oy kullanan hissedarlar baba, oğula ‘size güvenmiyoruz’ dediler.

Son olarak; SPK’nın, Vakıf Finans hisselerinde yapılan manipülasyon soruşturmasında, Piyasa Dolandırıcılığı suçlaması ile karşı karşıya kaldı ve SPK’nın Piyasa Dolandırıcılığı yapanlara verdiği 6 ay İstanbul Borsasından işlem yapma cezası aldı.

Ne yazık ki tüm bu suçlamalar ile muhatap olan, Karabük’ün tanınmış iş insanı, Çağ Çelik D.Ç.’nin sahibi Kamil Güleç ve oğlu H. Çağrı Güleç ne zaman duracaklar?

Enerji Bakan Yardımcısı, Kardemir Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar,

Kardemir Yönetim Kurulu Başkan Vekili Erdal Erdem,

Yine Kardemir Yönetim Kurulu Üyeleri; Prof. Dr. Ercüment Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Mustafa Yolbulan, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın, Ömer Demirhan ve Yusuf Canbolat,

Son olarak da daha yeni Kardemir yönetimine getirilen eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk

Tüm bu utanç verici suçlamalar ile karşı karşıya kalan, Kamil Güleç ile aynı kurulda bulunmaktan rahatsızlar mı?

Her biri kendi alanında isim yapmış, bu kariyerlerine gelinceye kadar çok çalışmış, isimlerini temiz tutabilmek için adeta yoğurdu bile üfleyerek yemiş bu kişiler, bu kadar suçlama ile anılan Kamil Güleç ile Kardemir Yönetim Kurulu Üyeliğinde beraber bulunmaktan acaba ne kadar rahatsızlar?

SPK tarafından borsada piyasa dolandırıcılığı suçlamasından 6 ay işlem cezası alacak ve ne kadar ilginç ki, hisselerin tamamı borsada işlem gören Kardemir gibi bir şirketin de yönetim kurulu üyeliğinde hala kalacak.

SPK tarafından borsada ‘Piyasa Dolandırıcılığı’ suçlamasından ceza alan Kamil Güleç, en kısa sürede Kardemir Yönetim Kurulu Üyeliğinden, Kardemir’in menfaatleri için istifa etmesi gerekir.

Yorumlar (7)
Tilki Sinan 7 ay önce
Borsada hanginiz elinde fırsat olsa yapmazsınız ki? İş yaşamında bunlar normal şeyler 6 ay yasak almış adam işte yasağı biter yine girer piyasaya. Adam en büyük ortağı olduğu şirketin yönetim kurulunu neden bıraksın ki? Gerizekalı değil sanırım. Sanki herkes çok dürüst ve çok doğru adamı eleştiriyorsunuz. Kamil Bey sizin siteye bir hibe yapar sorun kalmaz.
Çağrı 7 ay önce
Çağrı da istifa etmeli. Asıl çıbanbası o
cehalet 7 ay önce
Çağrı Güleç zaten yönetimde değil, bilmeden konuşmak nekadar keyifli değil mi :)
kamil G 7 ay önce
hayatları kime kime kırdırırız ile geçen güleçler. yazık.
Çağrı 7 ay önce
Bu güleclerin yatacak yeri yok. Pandemi zamanı çıkardıkları isçilerin tazminatlarını bile vermediler. Allah yanlarına bırakmasın o kendini iyilik meleği olarak tanıtan kamilin
Yakup Kara 7 ay önce
Siz müdürlere bakın arkadaş kalifiyesiz mühendis baş mühendis oldukça zarara devam karakterli insanları alın menfaat düzencileri değil
Hakkı Doğru 7 ay önce
Kamil güleç kendi köyünden bile kimseyi kollamaz bıktırır iş aş sahibi yapmaz o genellikle kel tepeleri sever. Nasıl Malatya dan ankaradan gelen varsa oda onu sever. İstifa edeceğini sanmam loş haber sırf gündem ama bence siz haber yapmayın unutulur gider. Ama şundan emin olun kardemir aş de haksızlık diploması olmadan mühendis maaşı alanlar vardır ik baksın görür
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74