İYİ PARTİ'DEN KİTAP FUARI AÇIKLAMASI

İYİ Parti İl Başkanı Erol Serin "Safranbolu Kitap Fuarında, Selahattin Demirtaş'ın kitaplarının sergilenmesinin bizce asla kabul edilemeyecek bir husustur."

Manşet 21.12.2021, 15:30 21.12.2021, 15:35
1709
İYİ PARTİ'DEN KİTAP FUARI AÇIKLAMASI
banner36

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Erol Serin, dün Safranbolu Kitap Fuarında yaşanılan olaylar ile ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

İYİ Parti İl Başkanı Serin, Kitap Fuarında sergilenen Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının kendi taraflarınca kabul edilemez bir konu olduğunu belirtti ve ayrıca Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin tamamen iyi niyetli olduğunu da vurguladı.

İYİ Parti Karabük İl Başkanı Erol Serin, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"17 Aralık Cuma günü Safranbolu Belediyesi tarafından Leyla Dizdar Kültür Merkezinde açılan Kitap Fuarında, Selahattin Demirtaş’ın kitaplarının sergilendiği ve satışa sunulduğu ile ilgili haberlerden sonra Ülkü Ocakları mensupları ile yaşanılan tatsız olayları üzülerek gördük.

Safranbolu Belediye Başkanı Sayın Elif Köse’nin tamamen iyi niyetli ve kültürel amaçlı yaptığına inandığımız bu etkinliğe düşen gölge hepimizi ayrıca üzmüştür.

Sayın Belediye Başkanı “Bu kitapların bulunduğunu bizde daha sonra öğrendik.” açıklaması iyi niyetini göstermektedir.

Fakat, Selahattin Demirtaş gibi HDP’li bir şahsın kitaplarının Safranbolu’da sergilenmesi her ne kadar kontrolsüzlük sonucu gerçekleşmiş olsa da İYİ Parti Karabük İl Başkanlığımız tarafından asla tasvip edilmeyen söz konusu bir durumdur.

Safranbolu Belediye Başkanımız da ihmal ve kontrolsüzlük sonucu yaşanılan bu sorumsuzluk ile ilgili inanıyoruz ki gerekli tahkikatı yapacaktır.

Bu tür kitapların bölgemizde sergilenmesi, satışa sunulması İYİ Parti Karabük İl Başkanlığı tarafından da asla kabul edilemeyecek bir husustur."

Yorumlar (7)
Selim 1 ay önce
Bunlara baktıkça devlet bahçeli nin büyüklüğünü daha iyi görüyoruz iyiki gittiniz... yaşasın Türk devleti ve yaşasın bu vatanı karşılıksız seven yiğitler
Bozok 1 ay önce
Komediye bak utanmasa Ülkü ocaklarını suçlayacak.. vah sizin milliyetciliginize
OSMAN 1 ay önce
Boş konuşuyorsun ! İttifak yapmadınız mı siz bunlarla ?
Aslan 1 ay önce
Beraber seçime gidersiniz sonra inkâr edersiniz CHP nin kuyruğu olup boş boş konuşuyorsunuz gorupte müsade etmeyeceksiniz yalan yaptığınız konuştuğunuz herşey yalan
Alpdoğan 1 ay önce
İittifak ortağınız değil mi hdpkk.Onun eski genel başkanı ile kahvaltı hayali kuran da sizin genel başkanınız değil mi?
Kilicbayir 1 ay önce
İnandık :))
Yenceli 1 ay önce
Hdpkk li Demirtaş'ı kahvaltı ya çağıran senin genel başkanın . Kimi aklamaya çalışıyorsun
banner11
banner12
-5
kapalı
banner17
banner18
banner39
banner74