İŞTE KADEMELİ NORMALLEŞME TAKVİMİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısından sonra Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini açıkladı.

banner108
Manşet 31.05.2021, 20:34 01.06.2021, 13:50
1459
İŞTE KADEMELİ NORMALLEŞME TAKVİMİ
banner36

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine toplantısından sonra Haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimini açıkladı.

Kademeli normalleşmeye ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aradan geçen iki haftalık sürede vaka ve ölüm sayılarındaki nispi azalmanın, hedeflediğimiz oranda değilse bile önemli ölçüde sürüyor olması tedbirlerin amacına ulaştığının ifadesidir." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı konuşmada Kovid-19'la mücadele kapsamındaki kademeli normalleşme sürecine ilişkin, şunları aktardı:

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI GEVŞETİLDİ

Haziran ayı boyunca sokağa çıkma sınırlamaları hafta içi ve cumartesi günü akşam 22.00 ile sabah 05.00 saatleri arasında uygulanmaya devam edecektir. Temmuz ayında bu kısıtlama süreleri ve günleri, vaka ve vefat sayılarındaki değişime, aşılamada kat edilen mesafeye göre yeniden belirlenecektir.

YEME-İÇME YERLERİ HAFTA İÇİ AÇIK

Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek. Bu mekanlarda sokağa çıkma kısıtlaması olan pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecektir. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler kurallar çerçevesinde pazar günü hariç 07.00-21.00 arasında yarından itibaren çalışabilecek.

ÜNİVERSİTELER EYLÜL'DE AÇILIYOR

Üniversitelerin 2021-2022 eğitim öğretim yılı akademik takvimi 13 Eylül itibarıyla başlayacaktır. Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir. Spor kulüpleri genel kurullarını haziranın ilk gününden itibaren, diğer kuruluşlar da ikinci yarısından itibaren gerçekleştirebileceklerdir.

NİKAH VE DÜĞÜNLER SERBESTLEŞTİ

Açık ve kapalı alanlardaki nikahlar ve nikah şeklindeki düğün törenleri, belirlenen şartlara uygun şekilde 1 Haziran'dan itibaren başlayabilecek."

Yorumlar (1)
Karabuklu 7 ay önce
Yayımlanan genelge ile kamuda mesai saatleri 10.00 - 16.00 olarak devam edecek denildi.karabuk ilindeki orman işletme müdürlükleri bu genelgeye uymayıp mesai saatlerini 08.30-17.30 olarak uygulayıp çalışanları riske atıp kuralları uygulamıyor.karabuk net haberden isteğimiz bu konuyu gündeme getirip genelgenin uygulanmasının sağlanmasıdır. Umarım bu yanlış uygulama biter.
banner11
4
az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74