İSRAİL'İN MESCİD-İ AKSA SALDIRISI KINANDI

İsrail’in Mescid-i Aksa saldırıları Karabük’te protesto edildi.

banner108
Manşet 11.05.2021, 14:41 11.05.2021, 15:12
657
İSRAİL'İN MESCİD-İ AKSA SALDIRISI KINANDI
banner36

Karabük’te bir araya gelen sivil toplum örgütleri ve yüzlerce öğrenci, İsrail'in Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etti. Tam kapanma sürecinde toplanan kalabalığın korona virüs tedbirlerini hiçe sayması ise tedirginlik oluşturdu.

Karabük'te çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyeleri, akşam saatlerinde PTT kavşağında toplandı. Türk ve Filistin bayraklarıyla donatılan araçlarla konvoy oluşturan vatandaşlar şehir turu attı. Ardından Kent Meydanı’nda toplanan kalabalık sloganlar atarak Filistin halkına destek verirken, İsrail’e lanet okudu. Yüzlerce yabancı öğrenci de protestoya destek verirken, kalabalığın maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaması tedirginlik oluşturdu. Memur-Sen İl Temsilcisi Zeki Öz’ün okuduğu basın açıklamasının ardından kalabalık polis kontrolünde dağıtıldı.

Yorumlar (3)
Nihat 7 ay önce
Kim bunlar, hiçbiri Karabük insanı değil. Ülkeye arapları doldurdular
Rahim YILMAZ 7 ay önce
Ya arkadaş ülkenin pandemiden dolayı kapandığı şu günlerde, tepkilerimizi daha akıl ve manıtık içinde verebilmeliyiz. Nedir bu covid yokmuş gibi yapılan hareketler. ilimizde hala vaka sayıları yüksek seyrederken, bu tür tepkilerimizi daha doğru platformlarda verebilmeliyiz. 10 gündür evlerde olan virüs yine sokaklarda bulaş riskini arttırarak devam edecek. O kadar fedekarlıklara yazık.
Burhan 7 ay önce
Ne tam kapanması yeter artık uyanın
banner11
12
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74