İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU KARABÜK'E GELİYOR

112 Acil Çağrı Merkezi'nin açılışını yapmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun 11 Şubat Perşembe günü Karabük'e gelişi kesinleşti.

Manşet 09.02.2021, 16:33 09.02.2021, 16:38
4096
İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU KARABÜK'E GELİYOR
banner36

Türkiye’de birden fazla olan acil çağrı numaralarının (155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat, 158 Sahil Güvenlik, 110 Yangın İhbar, 112 Sıhhi İmdat, 177 Orman Yangın İhbar, 122 AFAD) tek numara “112” altında toplanması ve vatandaşların Ulusal Kapsamda Tek Acil Çağrı Numarası olarak “112”yi bilmeleri ve kullanmaları amaçlanıyor. Acil Çağrı olarak yapılacak olan aramaların “112” numarası üzerinden yapılması için altyapı çalışmaları başladı.

İçişleri Bakanlığı koordinesinde 112 Acil Çağrı Merkezlerine istihdam edilen, süreç yönetimi, panik ve endişe durumlarında gelen acil çağrılarda telefonun diğer ucundaki vatandaşlarımızın psikolojik olarak rahatlatılarak, olay bilgisini ve olayın gerçekleşme şeklini en kısa sürede anlayarak, konuma dayalı adres ve kişi iletişim bilgilerini alan tecrübeli ve eğitimli “Çağrı karşılama personelinin” Acil Çağrı Merkezlerinde birlikte çalıştıkları (Sıhhi İmdat, Polis, Jandarma, Sahil Güvenlik, Yangın İhbar, Orman Yangın ve AFAD personeline) acil durum koordine birimlerini yönlendirerek tüm ekiplerin en kısa sürede olay yerine ulaşmalarının sağlanması amaçlanıyor.

Karabük’te de hizmete giren 112 Çağrı Merkezinin de bu yönde alt yapısı oluşturuldu ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da açılışına geliyor.

11 Şubat Perşembe günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile yapılacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi açılışı saat 10:00’da gerçekleştirilecek.

Bakan Soylu, açılış konuşmalarının ardından gelen bir çağrıyı kendisi cevaplandıracak ve Ankara’ya geri dönecek.

Yorumlar (6)
Ali Cantez 6 ay önce
Bakan hoş gelmiş ama bayram degil seyran degil acaba neden geliyor? Seçim zamanı bakan gelir bu şehre...bu istisna olacak
Hamza 6 ay önce
Adam gibi adam Süleyman Soylu
güven özçetin 6 ay önce
SN BAKANIM SÜLEYMAN SOYLU ILE TANIŞMAYI ÇOOOOOK İSTERİMM.KENDİSİNİ ÇOK BAŞARILI BULUYORUM.ALLAH YAR VE YARDIMCISI OLSUN.ÜLKEMİZ İÇİN BÜYÜK BİR NİMET
güven özçetin 6 ay önce
sayın Bakanımız SÜLEYMAN SOYLUYU görmeyi çok ısterdım
asgari ücretli 6 ay önce
seni tutan mı GÜVEN ÖZÇETİN görmek istersen gider görürsün bırak şakşakçılığı
Selman 6 ay önce
Kurumlarda çalışan personeli yerinden oynatıp 50-55 yaşında adamları 112 ye görevlendirmek yerine, genç işsizlerden Iskur kanalı ile yeni istihdam olsaydı daha iyi olmaz mıydı?
19
parçalı az bulutlu
banner17
banner18
banner39
banner74