HAFTA SONU KAR GELİYOR

Batı Karadeniz bölgesinde hava sıcaklıkları yarından itibaren düşüyor ve hafta sonu bölgede yoğun kar yağışı bekleniyor.

Manşet 11.02.2021, 14:51 11.02.2021, 15:08
3061
HAFTA SONU KAR GELİYOR
banner36

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, aralarında Karabük’ün de bulunduğu 7 ilde hava sıcaklıklarının azalacağını ve kar yağışı etkisi altına gireceği belirtildi. Bartın, Bolu, Çankırı, Düzce, Karabük, Kırıkkale ve Zonguldak illerinde halen mevsim normallerinin üstünde seyreden hava sıcaklıklarının, Cuma günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamada, Balkanlar üzerinden gelecek yağışlı sistemin etkisiyle, sıcaklıkların Cuma’dan itibaren bölgede 6 ila 15 derece azalarak, mevsim normalleri civarına ve yer yer altına ineceği kaydedildi.

Yoğun Kar Yağışı Bekleniliyor
Pazar günü Karadeniz üzerinden gelecek sistemin ve kuvvetli poyrazın etkisiyle Batı Karadeniz başta olmak üzere, kuzey ve iç bölgelerin tamamının kar yağışının etkisi altında kalması, Pazartesi gününden itibaren kuzey ve iç kesimlerde soğuk havanın artması ile birlikte kar yağışlarının aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Yorumlar (2)
Çetin Şahin 3 ay önce
olley
ahmet 3 ay önce
Allahım rahmetini esirgeme ülkemizden.Hayırlı yağışlar ve bereketli ürünler nasip et.Bizleri kuraklıkla ,kıtlıkla ,yoklukla imtihan etme.Afetlerden felaketlerden salgınlardan hastalıklardan ülkemizi ,milletimizi ve ümmetimizi muhafaza eyle.Amin.
21
hafif yağmur
banner17
banner18
banner39
banner74