FIRILDAK KUBİ GİBİ MECLİS ÜYESİ

Önce AK Parti'den, şimdi de MHP'den istifa etmesiyle Safranbolu Belediye Meclis Üyesi Saim Tiryaki'ye 'Fırıldak Kubi' lakabı takıldı.

Manşet 28.02.2022, 15:56 28.02.2022, 20:41
5111
FIRILDAK KUBİ GİBİ MECLİS ÜYESİ
banner36

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den birinci sıra Safranbolu Belediye Meclis Üyesi seçilen Saim Tiryaki, bir yıl sonra 27 Şubat 2020 tarihinde partisinden istifa ederek, MHP’ye geçmişti.

Aynı zamanda Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Safranbolu Şube Başkanlığı görevini yürüten Saim Tiryaki’nin, yine tam iki yıl sonra Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa etti.

AK Parti’den, MHP’ye geçen ve MHP’den de istifa eden Tiryaki’nin, siyasi kulislerdeki konuşmalara göre şimdi de CHP’ye geçeceği belirtiliyor.

1995’de TBMM’nin 20. Döneminde DSP, DYP arasında sürekli istifa ederek gidip, gelen ve defalarca istifa ettikten sonra DTP’ye geçen Milletvekili Kubilay Uygun’a takılan ‘Fırıldak Kubi’ lakabı, şimdi de Safranbolu Belediye Meclisinde Saim Tiryaki’ye takıldı.

FIRILDAK KUBİ'NİN DERDİ ŞAHSİ TALEPLER, İŞİ KAPRİSMİŞ

AK Parti’den 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde birinci sıradan Belediye Meclis Üyesi adayı gösterilip, seçilen Saim Tiryaki’nin, AK Parti teşkilatına çok sayıda bireysel taleplerde bulunduğu ve yerine gelmeyen talepler olduğu için istifa ettiği konuşuluyordu.

MHP'de de iki yıl boyunca şahsi talepler ile parti teşkilatı yöneticilerini bıktırdığı ve adeta kendini bulunmaz Hint kumaşı yerine koyup, çekilmez kaprisler sergilediği ve bunun gibi nedenlerden dolayı da MHP’den istifa ettiği ifade ediliyor.

AK Parti ve MHP’liler, Saim Tiryaki’nin şimdi geçeceği partinin yöneticilerine “Allah sabır versin” şeklinde yorumlar getiriyorlar.    

SAFRANBOLU BELEDİYE MECLİSİNDE SAYISAL DENGELER DEĞİŞİYOR

Safranbolu Belediyesinde 8 CHP, 4 İYİ Parti, 8 AK Parti ve 5 MHP’li Belediye Meclis üyesi bulunuyordu. Belediye Başkanı ile Millet İttifakı ile Cumhur İttifakı 13’e 13 beraberlik dengesi içindeydi. Saim Tiryaki’nin istifasından sonra CHP’ye geçmesi durumunda sayısal denge, Millet ittifakı lehine değişecek.   

Yorumlar (4)
Karabüklü 3 ay önce
AK PARTİ YILLARDIR GEREK İL GENEL VE BELEDİYE MECLİSLERİNE GEREKSE PARTİ YÖNETİMLERİNE O KADAR ÇOK GEREKSİZ ADAMI SEÇTİ Kİ !!!! ONDAN SONRA DA NE ÇEKTİ İSE BU GEREKSİZLERDEN ÇEKTİ!!!!
Ali Cantez 3 ay önce
Bu sefer karabüklüye katılıyorum. ilk 2 dönemleri gerçekten iyiydi ama sonrası hüsran.
Ali Cantez 3 ay önce
Yağmur neredeyse Tarla oraya diye bir atasözü var. Yagmurun yağacağı yere tarlayı ÖNCEDEN taşıyan bir tip anlaşılan.. Yani nasıl denir ? bilemedim.
hakkın sesleri 3 ay önce
seçimlerde akp belediye meclis adaylarının listesini, kimlerden oluşacağını ve sıralamasını kim yapmıştır? ya da kim tavsiye etmiştir, önce ona bakmak lazım...
banner11
banner12
12
az bulutlu
banner125
banner18
banner74